Skip to main content

Topic: Hexa (Read 1898 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hexa

Molim preporuke onih koji su imali hexu, koje veličine da bude??


Lp
Leti samo leti :-)

Odg: Hexa

Reply #1
A za sta ti treba hexa
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Hexa

Reply #2
Bok,


Do sad sam imao quada ali sam odlučio dda rasteretim motore, quad je bio 650mm, težina guada 2600grrama, sa gimbalom 2 batke i kamerom gopro, tu je još potreban kad bude para osd i fpv


Hexa - pa može bit stabilnija od quada i ono šta sam najviše reko bolje 6 motora da diže tu težinu nego 4, narano povećat će se još težina radi ta dva motora i ostalih vezanih stvari uz njega...


Moja quadić, sad prodajem ovaj frame, teška srca sam ga rastavio :-(



Leti samo leti :-)

Odg: Hexa

Reply #3
Izbjegavaj drzati GPS/kompas u razini baterija, znam stvar radi ali kako i dokle  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hexa

Reply #4
Hvala kolega na informaciji

Ovako stoji moja stvar, gps je bio nizak jer je takav bio na prijasnjem modelu a tu sam stavio dok mi nije stigao produzetak, dok se gps nalazio u razini baterija.  Slabije sporije i ponekad nikako GPS-a onda sam ga dignuo nekih 5-6cm iznad i sve ok, taj GPS ne koristim ali u slucaju da zatreba nebi koriatio svrsi

Sad ne lovi nikako jer je quad rastavljen radi slaganja hexe


Lp
Leti samo leti :-)

Odg: Hexa

Reply #5
GPS signal je manji problem kada netko smjesti tako GPS kao na slici, ono sto je veci problem je kompas koji je integriran u GPS modul, kada motori sišu struju iz baterija elektromagnetsko polje se također pojača oko baterije i to se odrazi na rad kompasa koji je također zadužen za stabilizaciju letjelice i on neradi jedino u manual modu dok u att i gps radi. Magnetometar je jako osjetljiv senzor i zbog toga zahtjeva kalibraciju nebi li detektirao i kompezirao moguci izvor elektromagnetskog polja, ali kalibracija ne moze kompezirati smetnju koja ce se naknadno pojaviti, tj kada se motori pokrenu i kada veca struja poteče kroz bateriju.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hexa

Reply #6
INtersantna je to stvar, vidio sam na nekom postu netko je pričao o tome


Koliko bi najmanje trebao biti gps udaljen od baterije
Leti samo leti :-)

Odg: Hexa

Reply #7
Što dalje to bolje  :),  desetak cm će biti dovoljno, ali ni sve baterije ne stvaraju jednako elektromagnetsko polje dok se prazne, neke stvaraju veče, neke manje, a ovisi i o struji koja prolazi kroz njih, također pogonske vodove dakle od baterija i ostale treba držati dalje od magnetometra i ispod njega. Bitno je testirat i kalibrirat kompas, ako kalibracija zeza to je dobra naznaka da nešto nije ok u radporedu, zatim mod kompasa nakon kalibracije bi trebao biti blizu 1500, to se vidi u assistentu, ali kao što sam naveo ni to nije pravilo da će sve u letu biti bez smetnji jer jednom kad se motori pokrenu elektromagnetsko polje se pojača, također pogonski vodovi se mogu ufrkati to uvelike smanjuje elektromagnetsko polje koje se stvara oko njih.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis