Skip to main content

Topic: APM 2.6 i Minimosd pomoc (Read 7491 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: APM 2.6 i Minimosd pomoc

Reply #15
Zaboravi MinimOSD, i pogledaj MW OSD   ;)

Odg: APM 2.6 i Minimosd pomoc

Reply #16
Ma letim na ovom već 4-5mj i sad kad radi super ne vidim razlog da mjenjam. Ne znam koje su uopće prednosti mw-a kad ovdje imaš baš sve.

Odg: APM 2.6 i Minimosd pomoc

Reply #17
Bok dečki,kad smo već tu da pitam;imam problem sa Arducopterom 2,6.

Sve instalirano,kalibrirano,povezan radio-linkom,šalje podatke,flying mode radi,hvata satelite...

I kaj ne štima? :(

Gas prima,radi bez greške,ALI NE DOŽIVLJAVA KOMANDE UOPĆE!!! :-X

Kaj da radim,gdje da gledam,ne nalazim problem na forumima.Hvala unaprijed!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: APM 2.6 i Minimosd pomoc

Reply #18
Bok dečki,kad smo već tu da pitam;imam problem sa Arducopterom 2,6.

Sve instalirano,kalibrirano,povezan radio-linkom,šalje podatke,flying mode radi,hvata satelite...

I kaj ne štima? :(

Gas prima,radi bez greške,ALI NE DOŽIVLJAVA KOMANDE UOPĆE!!! :-X

Kaj da radim,gdje da gledam,ne nalazim problem na forumima.Hvala unaprijed!
jesi kalibriro radio u mission planeru?
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: APM 2.6 i Minimosd pomoc

Reply #19
Postoji li mogućnosti da si nešto mjenjao u onim naprednim postavkama?
Polijećeš li u stablize modu, da nemas mozda neki mix aktivan u stanici?
Lp,
Alex

Odg: APM 2.6 i Minimosd pomoc

Reply #20
Ima li struje na outputu, tj da li se servaci centriraju?
Ustekaj koji servac da vidis da li reagira, provjeri na koju stranu ide signal.
Provjeri u manual modu,
mora biti armed.

Odg: APM 2.6 i Minimosd pomoc

Reply #21
Bok dečki,kad smo već tu da pitam;imam problem sa Arducopterom 2,6.

Sve instalirano,kalibrirano,povezan radio-linkom,šalje podatke,flying mode radi,hvata satelite...

I kaj ne štima? :(

Gas prima,radi bez greške,ALI NE DOŽIVLJAVA KOMANDE UOPĆE!!! :-X

Kaj da radim,gdje da gledam,ne nalazim problem na forumima.Hvala unaprijed!
jesi kalibriro radio u mission planeru?


Jesam!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: APM 2.6 i Minimosd pomoc

Reply #22
Postoji li mogućnosti da si nešto mjenjao u onim naprednim postavkama?
Polijećeš li u stablize modu, da nemas mozda neki mix aktivan u stanici?

Nisam dirao ništa u naprednim postavkama,a poljećem u stabilize modu (probao i u Loiter-modu i isto ništa osim gasa).
Mixevi zgašeni...
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: APM 2.6 i Minimosd pomoc

Reply #23
Ima li struje na outputu, tj da li se servaci centriraju?
Ustekaj koji servac da vidis da li reagira, provjeri na koju stranu ide signal.
Provjeri u manual modu,
mora biti armed.

Budem probao sutra.

U svakom slučaju svima hvala!!! :)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: APM 2.6 i Minimosd pomoc

Reply #24
Pozdrav svima! Sklopio sam sebi quad F450 sa apm-om 2.6 (klon), imam gps ublox 6,minim osd,telemetriju imam preko bluetooth-a. Desava mi se kad poletim,dignem quad na 1m od zemlje i kad malo popustim gas,quad mi izgubi skroz snagu i padne. Normalno kad primjetim da pada da mu dodajem gas ali on ne reaguje. Koristim daljinski Futaba t9chp,radi na 35 mhz. Da li moze dolaziti do nekog sudara frevencija ili tako nesto? Kad mi se to desilo,letio sam u stabilize modu.

Odg: APM 2.6 i Minimosd pomoc

Reply #25
Stavi log file sa APM ovdje.
Lp,
Alex

Odg: APM 2.6 i Minimosd pomoc

Reply #26
Pozdrav svima! Sklopio sam sebi quad F450 sa apm-om 2.6 (klon), imam gps ublox 6,minim osd,telemetriju imam preko bluetooth-a. Desava mi se kad poletim,dignem quad na 1m od zemlje i kad malo popustim gas,quad mi izgubi skroz snagu i padne. Normalno kad primjetim da pada da mu dodajem gas ali on ne reaguje. Koristim daljinski Futaba t9chp,radi na 35 mhz. Da li moze dolaziti do nekog sudara frevencija ili tako nesto? Kad mi se to desilo,letio sam u stabilize modu.

Jesi li namjestio gdje ti je sredina gasa?ako nisi trebao bi evo uputstva http://copter.ardupilot.com/wiki/ac_throttlemid/ probaj to pa možemo dalje ako ne pomogne...naravno pretpostavljam da si namjestio tako da kanali na stanici odgovaraju kanalima APMa...teško da se miješaju frekvencije kod futabe,ali Bluetooth sigurno utječe na GPS..kalibriranje ESC je isto obavezno...

Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: APM 2.6 i Minimosd pomoc

Reply #27
Također barometer (koji najviše određuje altitude hold tj. visinu) zna biti osjetljiv na sunčeve zrake(iako sumnjam da je to) pa je dobro otvoriti kutijicu I prekriti ga  POROZNOM  spužvom (ko na mikrofonima npr.)ili oblijepiti kutijicu izvana crnom trakom da svjetlost ne može prodrijeti..na orginalu ima ta spužvica a na klonovima sumnjam...barometer također lose radi ako je zatvoren u neku kutiju-poklopac bez otvora pa ne očitava pritisak kakv jest..
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: APM 2.6 i Minimosd pomoc

Reply #28
jednostavna provjera prije nego proučiš kako se analiziraju Logovi može I sa ovim odličnim alatom apm log file analyzer http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2151318
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.