Skip to main content

Topic: MinimOSD APM (Read 1402 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MinimOSD APM

Imam problem sa MinimOSD-om, programirao sam ga na MinimOSD Extra 2.4, kada ga ukljucim nemam parametara "No mavlink data". Nasao sam dosta nekih tutorijala, ali nema nista novije, tj za novije verzije APM-a.. Jel se neko bakcao sa ovim u skorije vrijeme :)

Pozdrav!

Odg: MinimOSD APM

Reply #1
Kabl za minimOSD od APM do osd zna biti los, zicice se odspoje lako,
ako ima itko u blizini drugi da provjeris.


Probaj i 2.2 standardnu verziju za svaki slucaj.


U missionplaneru ima enable OSD za slucaj da nesto ne radi (vecini radi), pod optional hardwer ako se ne varam.


I just realized that in the MissionPlanner -> Hardware Options section there's a button for the OSD labelled "Enable Telemetry" and it says to click this if your OSD is not updating. Clicking this button appears to set these parameters to similar values as listed in the above link. For the next person who runs into this - try clicking that button in mission planner!
[/size][/color]
[/size]http://diydrones.com/forum/topics/minimosd-not-getting-apm-updates[/color]

Odg: MinimOSD APM

Reply #2
Hvala na pomoci, rjesen problem.. :) Zamjenuo sam tx i rx kada sam probavao.. :)

Odg: MinimOSD APM

Reply #3
Pozdrav, da ne otvaram novu temu pitat ću u ovoj.


Imam minimOSD, stavio sam na njega extra firmware 2.4 r800, dobijem ispis podataka o nagibu, visini i sa kompasa ali GPS podataka nema tj. 0 je uvijek na koordinatama.


Podesio sam postavke u APM-u za SR1 ali SR0 postavke mi ne želi pohraniti, nakon refresha parametara resetiraju se na početne. Jel imao netko takav problem a da ga je riješio? Pretražio sam i druge forume ali bez uspjeha. APM je 2.5.2 sa rctimera, zadnji firmware.