Skip to main content

Topic: NATO quadopter (Read 4125 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NATO quadopter

Evo upravo pogleda prilog na novoj tv.
Ekipa sa FERa radi benzinskog quada koji ce sluzit natou za transport njihove podmornice.
Navodno ce malisan moc ponit 50kg ako san dobro svatia.
Projekt vridan 800 000e
Svaka cast ekipi.
Ako neko ima detaljnije info o letjelici nek posta ovdi.
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form



Odg: NATO quadopter

Reply #3
BOHA


koliko sam mogao vidjeti, najveći do sada sa osam motora uradjen u Njemačkoj
u njegovoj sredini sjedi Pilot i leti, po gruboj procjeni promjer-razmak od Elisa bi mogao biti 4 metra
detalji mi nisu poznati, ne interesuje me Quadro Kategorija ali koga interesuje vjerujem nije problem pronaći !

Odg: NATO quadopter

Reply #4
Taman kad sam mislio da je konačno nešto ozbiljno ugledao sam benzinski motor  :D :D :D

Ok, letjet će, da, ali kako?

Za 834.926,00 eura   :'(
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: NATO quadopter

Reply #5
Taman kad sam mislio da je konačno nešto ozbiljno ugledao sam benzinski motor  :D :D :D

Ok, letjet će, da, ali kako?


Ako benzinski motor samo vrti propeler a servaci odredjuju pitch onda ce letiti jako dobro :D

Odg: NATO quadopter

Reply #6
Zed, to se slažem ali na videu nema propelera sa pomičnim pitchom, ali i da ima, benzinski motor + varijabilni pitch je još nepouzdanija varijanta za quadcopter.
Za te novce očekivao bi u najmanju ruku istraživanje na području hibridnog propulsiona, evo recimo neka benzinski motor vrti radi snage ali da ima spojen još jedan brushless uz radilicu (po mogučnosti onaj spljošteni radi što večeg okretnog momenta) i neka on ubrzava ili koči kako bi što bolje održavao stabilnost letjelice, dakle neka benzinskom motoru u naglim (i preciznim) promjenema RPM-a pomaže brushless.
Treba napisati "kod" gdje će se optimizirat zajednički rad ESC-a za brushless i za elektroniku benzinskog motora gdje će u svim uvjetima rada biti optimiziran timing paljenja, doziranje gasa, temperaturne kompenzacije... Zatim npr. napravit foru kada postigne neku letnu brzinu pa postane autostabilan da onda brushlesi kada budu ispunjeni svi uvjeti počmu proizvoditi energiju za nadopunjavanje baterije, dakle izađu iz moda "nadopune stabilnosti" i uđu u "generatorski mod". Mislim da se tu da svašta implementirati a ovo što oni pokazuju ne izgleda baš obečavajuće.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: NATO quadopter

Reply #7
Znam tko je teamu koji to slaze, pa sam ga bas pitao kako odredjuju smjer kretanja zverke, kao spika je sa nekom kuglom koja putuje i naginje u zeljeni smjer. naravno nije bas agilan ali ide

Odg: NATO quadopter

Reply #8
Benzinski motori i fixed pitch propovi...koje pizdarije, LoL :D Kakvi roboticari!
3 x rc helikopter :P

Odg: NATO quadopter

Reply #9
Ozbiljnije komercijale sa smjerom heavy liftera i long flighta idu u smjeru korištenja pouzdane struje i pouzdanih brushlessa, sa hybridnim pogonom, vodikom kao glavim gorivom. Sve ostalo je samk stvar skalabilnosti.
Ovo korištenje "klatna" za usmjeravanje letjelice je pomalo smješno, osim ako smo zakinuti za detaljnije informacije o nekoj revoluciji ipak.

Vjerujem da su mnogi multirotor starosjedioci i više nego napraviti opaki heavy lifter, sa hardverske pogotovo, ali i sa softverske "inteligentne" strane.

Btw, da, dok se gleda worst case scenario, vodik je potencijalna "bomba", ali niti benzin(ili mozda kerozin) nisu daleko od toga.

Odg: NATO quadopter

Reply #10
Vodik je daleko od pouzdane i isplative primjene,pogotovo u nasoj domeni

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: NATO quadopter

Reply #11
Što znači daleko od pouzdanosti i isplativosti?
Ako se nešto razvija, onda je posao inženjera da poveća pouzdanost, a posao financiranja da opravda isplativost.
Pa radi se o razvoju jelda?

Osim toga postoje na tržištu multirotori sa vodikom kao pogonskim gorivom.

Odg: NATO quadopter

Reply #12
Ajme uopce mi nije bila namjera da razvijemo neke polemike ok ovoga.
Prijatelj mi se zabavlja oko vodika i znan od njega da ga se ne moze skladistit i da ga se ne moze u trenutku proizvest dovoljno da bi ta cila prica imala nekog znamenitog smisla,posebno na necemu sta leti,cemu je svaki gram pomno iskoristen

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: NATO quadopter

Reply #13
I daj mi molim te neki link multirotora sa vodikon kao pogonskin gorivon

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form