Skip to main content

Topic: moj prvi dron (Read 2585 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

moj prvi dron

poz ljudi, u fazi sam iscitavanja foruma puno je bitni detalja. kao i svi zelim da napravim solidan dron za moje potrebe koje ce biti uglavnom video.
ono na cemu bi se bazirao je tarot 650, mozda naza sa upgredom na v2

vidio sam po netu slicne setup ide sunysky 3508 ili quantum pa bi isao na navedene motore ili neke po vasoj preporuci.

ecs neznam ni sam jos.

baterija nasa sam jednu povoljno od 10 000mah ali je 6c. da li meni uopste ce odgovarati 6c ili moram ici 4c

pa eto jos ja to citam. nisam prije pravio dronove ovo ce biti prvi nebi zelio previse da fulam i lutam


zelio bi solidan dron za video tipa gopro 5 i da se malo zezam u diy varijanti.

Odg: moj prvi dron

Reply #1
Prvo reci koliko si love spreman potrošiti pa će biti lakše dati preporuku za setup.

Odg: moj prvi dron

Reply #2
teško je za reći jel većinu će ići iz vana i ako šta polovno povoljno uleti


500-800eu

Odg: moj prvi dron

Reply #3
E da si dosao prije, ja sam prodao kompletnog Tarot 650 sport negdje prije. Taman bi imao dosta novaca za sve.


Odg: moj prvi dron

Reply #5
Ovak se otprilile ravna za neki najbolji omjer efikaanosti i brzine cca rpm motora bi bili oko 6000rpm. Kopiras Dji e 800 to je 350x22=7700 puta 0.8 za opterecenje propa 6100. Moze 480x14. 700x11 itd, ovisno o motorima i batkama kaj ti je cijenovno ok. Prvi je 6s drugi 4s treci 3s i svi su ok po meni.

Odg: moj prvi dron

Reply #6
mislio sam ja uzimati gotovu stvar ali sam diy covjek pa da probam i da naucim nesto novo. drugi problem je iz bosne sam pa ce teze ici ta kupovina preko granice.

ugl isao bi na kupovinu dijelova a ne gotovod proizvoda.

Odg: moj prvi dron

Reply #7
da budem iskren, i ja razmišljam o prodaji svog samo zato da bi se igrao sastavljajući novog. naravno boljeg