Skip to main content

Topic: Free Flight Controller (Read 3342 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Free Flight Controller

Danas mi stigao FF controller za quada pa me zanima kako spojiti escove tj. bateriju na četiri esca?
Čitam na rcgrupsima o nekakvom paralelnom spajanju pa ako bi mi netko mogao pojasniti to malo.
Uglavnom nisam baš to najbolje shvatio..  :-\
Da li da spojim četiri plusa sa esca zajedno na plus od baterije i jedan minus ili nekako drugačije?

Odg: Free Flight Controller

Reply #1
sve pluseve zajedno na bateriju, sve minuse zajedno na bateriju.. naravno preko konektora..

puno je nacina da izvedes to, mozda najjednostavniji da napravis hub 4 na 1 od deans konektora


Odg: Free Flight Controller

Reply #3
Super hvala, tako nešto sam i mislio napraviti..
Iman još jedno pitanje, nekako mi se čini da mi fali žica za sve pospajati mislim na vezu kontrolera i prijemnika. Pretpostavljam da je jedan od ovih kablova za spojiti kontroler i usb bootloader.
Evo šta su mi poslali kinezi:

Odg: Free Flight Controller

Reply #4
jesi dobio usb programator..

Odg: Free Flight Controller

Reply #5
Ovo sa puno žica ti je za spojiti na prijemnik a ovaj sa 5 žica u konektoru ti je sa pločice na programator. Staviš s jedne i druge strane BLACK na BLACK naravno, imaš i na kontroleru i na programatoru napisano (označeno).
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Free Flight Controller

Reply #6
Sad kad sam malo bolje razmislio meni za povezati prijemnik i kontroler netrebaju + i - nego samo signal  :-\
Eto molim da mi to netko potvrdi, jer ako je tako onda je sve ok..  8)

Odg: Free Flight Controller

Reply #7
Sad kad sam malo bolje razmislio meni za povezati prijemnik i kontroler netrebaju + i - nego samo signal  :-\
Eto molim da mi to netko potvrdi, jer ako je tako onda je sve ok..  8)

da..  ali :)

moras nekako napajat prijemnik ili posebnom baterijom (bec) ili nesto.. ili mozes stavit samo jednu sa signal, + i - a ostale samo signal..

Odg: Free Flight Controller

Reply #8
Da dobro ti dario govori, moraš imati napajanje na prijemniku - ali ti dolazi sa FF borda kao i meni.
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Free Flight Controller

Reply #9
E na točno to sam mislio  :D
Sad kad završim sa vodoinstalacijom bacam se na spajanje svega toga..
Brinulo me to da mi nebi nešto falilo a sutra neradan dan  :P

Odg: Free Flight Controller

Reply #10
Evo već par dana se tlačim sa kontrolerom i nikako ga nemogu povezat sa kompom..
Stalno mi javlja Unrecognized Device ... Please, reset your device then try again kada pokrenem flash updater, kad pokrenem Upper Machine i odaberem port nedobivam nikakve podatke, kao da nije spojen kontroler.
Probao sam sve spojit na quada i armat kontroler i to je ok isto tako i disarm radi.
Sad neman pojma jeli problem u onom USB to Serial adapteru preko kojeg se spaja sa kompom ili je kontroler u k..
Kontaktirao sam SunSky odakle sam kupio pa mi kažu da im pošaljem nazad i da će mi poslat drugi FF.
E sad to će sigurno biti procedura od min mjesec dana :'( :'(
Jel ima tko mođda u Rijeci USB to serial konverter pa da isprobam jeli do njega ili do kontrolera?

Odg: Free Flight Controller

Reply #11
Koji win. imaš - dali si instalirao dobro drivere za usb prog.?
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Free Flight Controller

Reply #12
A probao sam na xp-u i 7 x32 i x64. Sve je dobro instalirano ali jednostavno neće da radi. Sad su mi na rcgrupsima rekli da probam Serial Loopback Test da vidim je li problem u USB adapteru ili je do kontrolera. Kad dodjem doma sa posla probam pa ću vidit