Skip to main content

Topic: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ] (Read 19565 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #30
A ništ napravi ti sajt pa uzimaj stvari od proizvođača ak možeš :P :P

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #31
Oni koji ga poznaju znaju da je praktički bio proglašen nacionalnom prijetnjom nakon što je u svojoj garaži napravio homemade krstareću raketu  ;D
Ali deda je između ostalog legenda i zato što jako dobro objasni stvari ljudima koji se prvi put upuste u RC hobi, lik je zakon po tom pitanju.

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #32
Oni koji ga poznaju znaju da je praktički bio proglašen nacionalnom prijetnjom nakon što je u svojoj garaži napravio homemade krstareću raketu  ;D
Ali deda je između ostalog legenda i zato što jako dobro objasni stvari ljudima koji se prvi put upuste u RC hobi, lik je zakon po tom pitanju.
Iako ovo ne spada u temu o TGY9.....
Bruce Simpson, kod nas poznatiji kao Deda ili Oćalinko je svjetski modelarski Don Quijote de la Mancha . Blogger koji je htio komercijalizirati svoj hobby svraćajući pažnju na sebe pa je stvarno 2002-2003. izrađivao nekakve projektile i izazvao reakciju vlade Novog Zelanda i USA, tip je ušao čak i u Wikipediu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bruce_Simpson_%28blogger%29#Other_projects

Imao je problema sa raznim Institucijama, policijom, bankama ....itd a najpoznatija je svađa njega i Novozelandske udruge zrakoplovnih modelara MFNZ ( http://www.nzmaa.org.nz/ ) koji su mu uzeli licencu "Krila"  ( navodno zato jer su neprofitna udruga itd...bla bla) i o tome su dali službeno objašnjenje na njihovom forumu:
http://modelflyingnz.org/phpBB3/viewtopic.php?f=20&t=118

Naravno, to mu odgovara jer svraća pažnju na sebe, a očito dobro živi od baljezganja.
Dok se u modele i pulsejet  razumije, kada se počeo baviti elektronikom to je počelo biti nakaradno jer očito ne raspolaže elementarnim pojmovima komunikacijske tehnologije i teorije te  njegovi rewievi prestaju biti kvalitetno modelarsko štivo.
Negdje 2010. kada sam ozbiljno posumnjao da tip budan bunca, poslao sam njegove youtube  ljudima u struci koji su mi potvrdili moje sumnje 'da to nema veze ni sa čime', mislim da je to bilo  u vrijeme kada sam napisao ovaj post:
http://www.flyfreak.net/elektronika-i-baterije/hitec-aurora-9/msg31803/#msg31803

Prema tome, dragi Frikovi, preporučam da sve što Deda nabaljezga u svojim savjetima uzmete sa jednom VELIKOM dozom rezerve !

Damir

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #33
Od "Dede" se zaista može čuti štošta. Ipak, čini se da je glavna, možda i jedina prednost TGY stanica pred drugima, njihova niska cijena.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #34
Mozda baljezga, ali 9XR Pro je promasaj i dobro je to rekao.
Ocito da je deda uspjesan i zivi od modelarstva,,,tako da pluc pljuc pljuc mozes do sutra pljuckat a deda gusta cieli dan u radioni

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #35
Duplo veca cijena, a dobijes skoro pa nista (od stvari koje ti zaista trebaju)
Dobio si robotski zvuk i memorijsku karticu.
Jeftini gimbali i sve ostalo je i dalje tu. Mogli su bar jos koji prekidac dodat

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #36
i ja mislim da nista posebno u odnosu na 9xr za te novce. imam 9xr, meni su gimbali dobri i nemam primjedbi.
za novce koliko kosta, Pro, mogli su makar staviti jos koji 3 way switch tvornicki, a i nekakv modul ugradjeni da radi odmah "iz kutije". te glasovne poruke su fora, ali nisam siguran koliko je to neophodno, a i telemetriju su mogli elegantnije rijesiti. Potencijalno moze stanica svasta, ali potencijalno, potrebno je jos ulaganja i cackanja. izmedju Pro i xr, mislim da je XR bolji buy za novce.

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #37
Pa da...za tu razliku u cijeni kupis i modul i prijemnik telemetrijski

Cinjenica je da jos uvijek er9x i opentx razvaljuju konkurente tako da bar tu nema problema

A sto se voicea tice odlicna je to stvar ako stanica (i korisnik) imaju potencijala ilitiga ideje kako a koristiti pravilno...

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #38
Ja sam mislio da svatko od nas ima instrumente (zdrav razum i malo logičnog razmišljanja) s kojima brzo može ustanoviti da deda Bruce samouvjereno priča gluposti i o puno stvari nema pojma.
Sudeći po dosta postova u ovoj temi, jako sam se prevario.

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #39
Kolega Pirana, pomognite raspravi malo konkretnijim misljenjem

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #40
Ja sam mislio da svatko od nas ima instrumente (zdrav razum i malo logičnog razmišljanja) s kojima brzo može ustanoviti da deda Bruce samouvjereno priča gluposti i o puno stvari nema pojma.
Sudeći po dosta postova u ovoj temi, jako sam se prevario.

Osobno, nisam pratio slijepo baš SAV video materijal koji deda objavljuje, ali sam pogledao ono što me zanimalo i što mi je trebalo. Ali ono što sam vidio, savjete i znanje koje u to vrijeme nisam imao - potvrdio sam i na masi drugih primjera u postovima sa drugih foruma tipa modelflying, rctalk, naš rc-pilot, rcgroups itd.

Ovdje ne pričam samo o reviewima (nekih, doduše) proizvoda, nego ponajviše o hobi i DIY strani priče.

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #41
Ja sam shvatio,uzmi PRO i imaš nekolko opcija više ,uzmi XR imaš manje,a ovo što je deda reko je onako samo usput,mada mu malo i vjerujem i nevjerujem  za gumbe na stanici ili on to samo onako nemože nafinjaka pritisnut :D  8) ;)


Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #43
Hvala Bogu da je i to netko napokon odradio! Sad je puno lakše odlučit.

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #44
Većina bolesti? Koja većina? Na 9X je SVE radilo, na 9XR većinom isto, a na Pro curi rudder u throttle, loši su gumbi, čuje se kad ju protreseš? Imao sam kvalitetniji Tamagochi kad sam bio klinac :D


9X je bio stvarno odličan za ljude koji vole prtljat, kao za nas recimo...ovo sad je samo uzimanje para na staroj slavi. Neću previše pljuvat jer ju nisam niti vidio uživo, ali volio bi (vidjet) :)