Skip to main content

Topic: Uvoz stanice - RITT dozvola (Read 35552 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #30
Ne kuzim vise problematiku sa tom stanicom. Stanica uz S&H kosta gore 200 i nesto sitno kuna.

Kupio, rijesio dozvolu i sve pet.

ma nije sad baš neki problem, al "problem" je što se troškovi penju do nekih 130$ a u US se da nabavit Spektrum(6) za 100-200$ za kojeg ipak mislim da je kvalitetniji :-/

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #31
Ne kuzim vise problematiku sa tom stanicom. Stanica uz S&H kosta gore 200 i nesto sitno kuna.

Kupio, rijesio dozvolu i sve pet.

ma nije sad baš neki problem, al "problem" je što se troškovi penju do nekih 130$ a u US se da nabavit Spektrum(6) za 100-200$ za kojeg ipak mislim da je kvalitetniji :-/

Istina, al sad dodaj troskove i na njega  8)

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #32
DOBIO stanicu!!! :D
ali ne samo i to, nego kao poklon skoro i bruh od natezanja sa carinom oko toga koliko će mi naplatiti poreza :-)
(naime, na HK stranici pri plaćanju sam klikno da mi izbaci račun od 30% cijene, što carinik nije htio priznat nego me pilio da mu donosen ono što sam platio, pa smo se na kraju dogovorili da naplati po cijeni koja je na HK stranici) - Pouka/preporuka umanjite si račun za 10-20% možda prođe ;-)

suma stanice:
naručena/plaćena 28.12, na carini 14.1., podignuta 27.1.
plaćena 54$+23$ poštarine=430kn + 200kn dozvola + 110*-135kn porez i troškovi carine =740*-765kn

*zbog natezanja su mi naplatili samo porez na stanici, bez shippinga :-)
----------------------

USTUPAM DOZVOLU ZA UVOZ TURNIGY9X !!!

S obzirom da dozvola vrijedi za uvoz 5kom (-1moja), ako je netko zainteresiran (zeRO već je;), možemo naručiti još 3 stanice na moje ime, uvezemo na moju dozvolu i ublažite trošak moje za 50kn/kom :-D (znači dobijete dozvolu za 50kn + pokrivate trošak carine)
Sačeko bi koji tjedan da prikupim ponude za još 3 kom, pa naručimo paket :-)

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #33
Nisi se snasao. I dao si se preveslati. I moja je bila umanjena cijena. I forsao me. I isprintao sam mu invice i morao je pristati. Pitao je kak moze biti tak malo. Rekoh mu da je kina i da stalno tamo imaju akcije koje traju 12 sati gdje spuste cijenu jos u pola. I inzistirao sam i proslo je.


Sto je na kraju bilo sa dozvolom?

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #34

Sto je na kraju bilo sa dozvolom?

a sve regularno (preko HAKOMA), dozvola je kod mene :-D S obzirom da je privatna dozvola i račun treba glasiti na istu,  ima još 3 otvorena mjesta za uvoz na moje ime (zeRO je već zainteresiran:)

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #35
Pitam kako je prosla dozvola (EC declaration of conformity) i kako su ti je dostavili buduci sam je ja prvi za hr izganjao prosle godine negdje u 5 mjesecu. Pa me zanima da li su je sami pronasli u bazi ili sto?

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #36
Pitam kako je prosla dozvola (EC declaration of conformity) i kako su ti je dostavili buduci sam je ja prvi za hr izganjao prosle godine negdje u 5 mjesecu. Pa me zanima da li su je sami pronasli u bazi ili sto?

DA :-)
tnx2U lik iz HAKOMa mi je reko da je ta stanica već uvožena, pa mi ne trebaju popratni papiri, samo zahtjev i uplatnica :-D

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #37
jedna stanica kupljena :-D

Ima mjesta za još 3 ;-)

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #38
ja bi mozda uzeo jednu.  to bi me kostalo oko 500-600 kuna koliko sam shvatio? a bilo bi ok odmah i bateriju narucit!!!

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #39
ja bi mozda uzeo jednu.  to bi me kostalo oko 500-600 kuna koliko sam shvatio? a bilo bi ok odmah i bateriju narucit!!!

copy paste odozgora:

plaćena 54$+23$ poštarine=430kn + 200kn dozvola + 110*-135kn porez i troškovi carine =740*-765kn
S obzirom da dozvola vrijedi za uvoz 5kom (-1moja), ako je netko zainteresiran (zeRO već je;), možemo naručiti još 3 stanice na moje ime, uvezemo na moju dozvolu i ublažite trošak moje za 50kn/kom :-D (znači dobijete dozvolu za 50kn + pokrivate trošak carine)
Sačeko bi koji tjedan da prikupim ponude za još 3 kom, pa naručimo paket :-)
koliko ja vidim 790-815 kn!


Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #40

copy paste odozgora:

plaćena 54$+23$ poštarine=430kn + 200kn dozvola + 110*-135kn porez i troškovi carine =740*-765kn
S obzirom da dozvola vrijedi za uvoz 5kom (-1moja), ako je netko zainteresiran (zeRO već je;), možemo naručiti još 3 stanice na moje ime, uvezemo na moju dozvolu i ublažite trošak moje za 50kn/kom :-D (znači dobijete dozvolu za 50kn + pokrivate trošak carine)
Sačeko bi koji tjedan da prikupim ponude za još 3 kom, pa naručimo paket :-)
koliko ja vidim 790-815 kn!

430 + 50 + carina i pdv = 600 kn  :)


Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #42
Moje (legalno prek hakoma  ;D )

- 430 kn stanica i shipping
- 50 kn PDV+Carina
- 200 kn HAKOM dozvola za uvoz
------------------------------------------
- 680 kn ukupno

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #43
Moj bed, sorry, zabrijao sam da se svaki puta treba i ta dozvola platit! Drugi puta ču bolje pročitati, a ne samo između redova!