Skip to main content

Topic: turnigy 9x POMOČ (Read 21599 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: turnigy 9x POMOČ

Reply #15
ja sam ju neko vrijeme gledao, na kraju sam auroru 9, pričekaj, kupi finu stanicu i vozi na njoj
ne isplati se kupovat ove kineske jer kad kreneš letit fpv će te bit strah preći 300-400 metara s njom
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: turnigy 9x POMOČ

Reply #16
Vele ljudi: "Gorak okus loše kvalitete ostaje dugo nakon slatkog okusa niske cijene". Ne zagovaram kupnju skupih uređaja, niti cijenu kao mjerilo kvalitete, ali mogu zamisliti na čemu su sve morali štedjeti da bi proizveli tako jeftinu stanicu.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: turnigy 9x POMOČ

Reply #17
ma to je stanica za modele klase kao i ona sama,kako cijenom tako i kvalitetom
ovo o 2,5km dometa okacis macku na rep, da su ne znam kako idealni uvjeti i da si potpuno sam na livadi neces imati taj domet, nit ima hopping nit ima diversity tako da je taj pothvat nemogu misija, a da ne spominjem ukoliko se leti gdje ima vise stanica na 2,4 bandu kao recimo kod nas u VŽ, dodjes pa nas 12-15 popali stanice pa ces letjet long range do nekih 300m a poslije toga "dole ideee"  ;)


moje stajaliste je da je totalna glupost bacat pare za to ako vec kreces u modelarstvo jer ces jednog dana htjet mozda letjet nesto ozbiljno a neces imati adekvatnu stanicu za to, bolje u startu dodas malo vise pa imas posten uredjaj...


Odg: turnigy 9x POMOČ

Reply #18
ovo o 2,5km dometa okacis macku na rep, da su ne znam kako idealni uvjeti i da si potpuno sam na livadi neces imati taj domet, nit ima hopping nit ima diversity tako da je taj pothvat nemogu misija,

Prelijepa je ova brojka da bi ju samo tak, bezveze napisal  :D al lijepo da je pobudila interes  :D :D ali i "očekivane" komentare  ;)

Odg: turnigy 9x POMOČ

Reply #19
2.5km imaš jedino ak imaš tolko dugački kabel na koji spojiš stanicu i model :) onda ti ne treba hopping al ga ne smiješ vozit u osmicu da ga ne zapetljaš :) onda se drastično skrati domet
ova stanica je ok, za te novce super, ali ipak je to nedorečeno, dobiješ programabilnu stanicu bez sigurne veze...to je malo oksimoron u današnje vrijeme, kupi futabu 6ex i budeš jedno 10000 puta zadovoljniji
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: turnigy 9x POMOČ

Reply #20
Ipak, ako se malo raspitate i pogledate, vidjecete da ljudi prijavljuju nevjerovatne udlajenosti,
kao na primjer skoro 7 km
http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=17881337&postcount=5663
ako neko nije dobar sa engleskim, nije 100% prevod, ali ce da pomogne


" kupio sam 4-5 za mene i prijatelje, sve rade savrseno.

[/size]Vidio sam par sa losim firmware-om (laka popravka) i nekoliko losih lemova, nista ozbiljno. Veci broj ljudi kaze da je kvalitet bolje nego kod DX5e.
[/size]U zadnje dve sedmice nekoliko ih je stiglo sa losom (mrtvom) linijom preko ekrana, prvi kvar koji nije lako ukloniti

Prosle sedmice sam testirao link na 6.83km.

[/size]Iskreno, nisam ocekivao da ce raditi na toj udaljenosti. Bilo je tako daleko da nisam ni shvatio da postoji LOS.
[/size]ER9X je bio u servo-tester modu a aj sam otisao na rucak i odvezao zenu kod punice. Kada sam se vracao
[/size]upalio sam RX sa prikljucenim servom, dok sam stajao na semaforu, 4km dalje od mjesta na kojem uobicajeno testiram.
Radi i sa RX antenom u vertiklanom i horizontalnom polzaju, jedino ne radi kada je rx antena okrenuta prema TX-u.

[/size]Volio bih diversity na ovoj udaljenosti, ali i ovako radi."

na drugoj slici je pokazao da je imao upotrebljiv signal iako nije imao LOS.
[/size][/font]
[/font][/size][/font]
Dakle:[/font][/size][/font]
Da li postoje bolje stanice? DA.[/font][/size][/font]
Da li postoje losije stanice? DA.[/font][/size][/font]
Da li postoji bolja stanica od ove ako kosta i cak do 100% vise? NE![/font][/size][/font]
[/font][/size][/font]
Znaci, koliko para toliko muzike.[/font][/size][/font]
Niko pametan ne bi na ovoj stanici letio ultra skup model.[/font][/size][/font]
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: turnigy 9x POMOČ

Reply #21
Vidim da se raspalila rasprava :) neka neka, to je uvijek bilo pozitivno za sve nas, samo moram naglasiti jedno:

Tko proizvodi sve elektroničke komponente za sve skupe stanice koje se prodaju u svijetu?

Odgovor je točan, Kina ;)

Naravno da oni imaju i moć i mogućnosti proizvesti nešto vrhunsko za male pare, to je čista logika.

Istina je da to nije stanica za model od 6k dolara to stoji ali za sve modele do oko 500€ definitivno je...

Kažu: jeftina roba -> skupa roba što isto stoji, ali ova jeftina roba je duplo skuplja od njihove jeftine robe, dakle kod njih je to skupa roba ;) Kinezi imaju drukčije shvaćanje odnosa cijena, a pogotovo kad se radi o kantanju europskog i svjetskog tržišta, tada će vam prodati za 50 dolara i ono što vrijedi 100 samo da opale kajlu drugim proizvođačima ;)

Ova stanica vrijedi svakog dolara i teško se može naći paritet za te novce, odluka je na kupcima i to je sva trgovačka politika. A i kad kupujete kinesku stanicu plaćate kineza koji radi za uvrh glave 100 dolara, a kad kupujete neznam njemačku plaćate njemca koji radi za cca 1500-2000 eura što nikako nije vezano uz kvalitetu već troškove proizvodnje možda iste kvalitete...

Čak i najskuplje stanice imaju više od 50% dijelova iz Kine, jedina prednost je ta što se drukčije shvaća Quality Check nego kod kineza. Dakle njemci su picajzle što se tiće QC-a i tu drastično raste cijena. Ovu stanicu treba samo dobro pregledati da li je sve OK zalemljeno i to ne zato što oni ne znaju lemiti jer imaju bolje industrijske robote od većine stranih proizvođača već zbog "Famoznog" transporta i bećara koji iste pakete smatraju nogometnim loptama u transportu jer su iz nekih svojih pobuda revoltirani na kinesku robu... A budimo realni, pa skoro sve se proizvodi u Kini...
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: turnigy 9x POMOČ

Reply #22
ovo o 6 km....mitovi i legende :)
nek mi netko pokaže fpv snimku da leti sa njom na evo 1km

ma sve to stoji da je za te pare super, al gledaj logiku, uštediš još malo love i imaš bulletproof vezu između modela i stanice
fpv nebi nikad vozio na nju, ni sa svojim easy gliderom
zamisli da ti se sruši model i rasturiš si prijemnik, predajnik, baterije, osd.... i na kraju krajeva model.
kod mene je to sve ispod 500 eura kolko si rekao, i nema šanse da bi letio s njom taj model

da, sve se u kini radi, kina ima robu različite kvalitete, oni ne pariraju po kvaliteti nego isključivo po cijeni, cijena vuče za sobom kvalitetu dolje

daš fino 1000-1300kn za futabu 6ex i jedina stvar koju provjeravaš su mehanički dijelovi na avionu prije svakog leta(što je normalno prije svakog leta), a ne hladne lemove na stanici

da se razumijemo, letio sam na kineskim stanicama i super su, 200-300-400 metara letim s njima
ali kad sam sam na livadi gdje nema 2.4ghz smetnji okolo
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: turnigy 9x POMOČ

Reply #23
@ zmaltar

nemoj biti siguran u nešto što nemaš u rukama i nisi koristio/raskopao/popravio.

možda se dobar dio elektronike radi u kini....ali jr,futaba,multiplex to radi u svojim tvornicama po svojim zakonima kvalitete...i takva stvar je skuplja
od bilo koje manufakture što kinez radi u svojim firmama u šenčenu ili zuandongu....(naime pri posjeti tvornici akumulatora...cijene su fantastične...ali expedit firme u prostoriji nema ni stolove...nego sve rade na podu)

sorry svima za offtopičarenje...

Djadjo

Odg: turnigy 9x POMOČ

Reply #24
mislio sam 6km na turnigy stanici
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: turnigy 9x POMOČ

Reply #25
Svaka čast dečki, vidim da se javila i ekipa koja se razumije u odašiljače i veze što sam i htio :) da se konačno prestane raspravljati o dometima koji i tako nisu toliko bitni jer živimo u 21 stoljeću (srećom) dalje je stvar odabira kupca u odnosima jeftino/skupo i naravno u odnosu na kvalitetu. A što se dometa tiće cijelu stvar može pokvariti samo jedna bandera na krivom mjestu u krivo vrijeme ili ne daj bože neka zgrada ;) Ili reflektor na hangaru promjera metar a tako mali izgleda iz daleka ;)

Cijenim kvalitetne stanice, moramo držati i do poznatih i provjerenih brendova, a vjerujem da ću uskoro i istestirati ovu kinesku stanicu i da će stvarno kako vjerujem zamijeniti ove radijske.

Pozdrav svima za kompjutorima ;) i svatko tko zna bilo što o ovoj temi bilo bi dobro da posta, zajedno možemo više naučiti.
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: turnigy 9x POMOČ

Reply #26
Tipicno forumasko ponasanje slijedi  :D :D :


Ne mogu reci da je kolega za rcgroups-a, lazov ili nesto slicno, ali evo, dobrovoljno bih se  javio da probam domet 9X-a preko vikenda, u uslovima LOS-a i bez njega, na daljinama do 5-6km, ali opet ce se pojaviti neko ko ce reci
"E sve je to super, ali bla,bla,bla Futaba, bla bla bla Spektrum...." i tako dalje.
I sta sam postigao? Da sam ja uvjeren u svoj stav, on u svoj i eto ti ga, opet smo na istom.
osim fpv-a, a i tu bih postavio pitanje da li je neko letio preko 3km od TX-a, da li je neko letio model "na oko"?
Ko vidi metar krila na 1500m?
A i kod fpv-a, na tx se stavi usmjerena antena, u najgorem slucaju od 60 stepeni.


Opet, ponavljam svoje ubjedjenje, kupovinom ove stanice nece pogrijesiti.
P.S.
Cekam da mi stigne jos jedna, za sina, pa sad kako ko hoce.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: turnigy 9x POMOČ

Reply #27
al ste se raspisali  :) dobio sam sve informacije koje su mi trebale i odlučio sam se za turnigy !
sada koristim e-sky govno ,pa nek bude samo duplo bolja od nje a duplo lošija od spektruma ja zadovoljan!  ;D

Odg: turnigy 9x POMOČ

Reply #28
Malo jos da pognojim,
u nedelju se letilo
4 stanice
jr9303 sa assanom (djordje)
dx7 (bojan)
HK t6a v2 (milan)
tx9 (moja malenkost)


Nismo imali probleme, ja i djordje smo letjeli istovremeno bar 4-5 puta
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: turnigy 9x POMOČ

Reply #29
da se malo i ja ubacim u ovu temu.. :D

znaci ta stanica vrjedi svake lipe?
moram vise kupiti neku stanicu, a posto ova cini mi se ima sve potrebno za mene (letenje aviona, quada, helica isto jednog ljepog dana..), nevidim u stvari koji bi bio razlog kupovati neku skuplju i "bolju" stanicu..
sto ta neka skuplja moze imati vise nego ova a da ja primjetim razliku ili da mi to treba?