Skip to main content

Topic: ASSAN moduli, prijemnici (Read 3844 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ASSAN moduli, prijemnici

Mali prijedlog.

Posto znam da nas ima dosta korisnika ASSAN konponenata
,volio bih da na jednom mijestu iznesemo svoja
 dobra i losa zapazanja pri koristenju ASSANA...


Odg: ASSAN moduli, prijemnici

Reply #1
...
Ja sam vise od godinu dana korisnik ASSAN modula i prijemnika.
Ugradio sam ga u EVO7.
Do sada nisam imao nikakvih primijedbi.

Dapace na testiranju smo stanicu odvezli autom kroz sumu i
zavoje , signal se izgubio tek nakon 800metara,
sto je jako dobar rezultat u usporedbi sa dosadasnjim
35mgh i 40mgh prijemnicima.

Prva primijedba:

Sada imam jedan prijemnik koji u jednom trenutku kao da ode u neki safe mod. Zablokira sve komande, a ostane upaljen.
 Kada mu prekinem dotok struje i ponovno upalim ,dalje radi normalno.
To  mi se srecom desilo tri puta na zemlji.
Morat cu ga odstraniti...

Ima li netko slican problem?




Odg: ASSAN moduli, prijemnici

Reply #2
S obzirom da sam bio prvi u 'rvata koji je letio sa Assanom, mislim da sam dovoljno kompetentan da iznesem svoje stajalište.

Prva serija modula i prijemnika imala je neke svoje "dječje" probleme koji su se manifestirali u čudnom istrzavanju servaća u nuli. Što je bio brži servo, to je bilo jače istrzavanje. Ali to uopće nije smetalo u letu kako helikoptera tako i aviona. (čak se i gyro uspio inicijalizirati sa tim istrzavanjem)
Naravno ekipa iz Assana je to sa slijedećim firmware-om popravila i to sada radi savršeno. Dešavalo se da je deadbandwidth bio premalen i da se servo stalno korigirao u nulu.
Prvi modul koji sam ugrađivao je bio za JR i ugradio sam ga u MPX Evo9. Radilo je savršeno, domet nikad bolji.
Zatim je takav isti modul našao svoje mjesto u JR X3810. Isto nikada nikakvih problema.
Onda sam kupio modul za Futabu i stavio ga u 3VCS paličarku za aute. Reko idemo probati kako će se ponašati na zemlji...Nikakvih problema već skoro dvije sezone utrka, sa benzinskim motorom gdje je veća mogućnost interferencija.
Sada je još jedan modul u Futabi 9CHP, i radi fenomenalno.
Sve skupa imam 9 prijemnika i svi rade bez ikakvih problema.

Da rezimiram.....
Uvijek bi preporučio Assana svakome tko me pita.
Naravno da kod ovakvih jeftinih sistema uvijek ovisi na koju seriju nabasaš, ali eto....ja nisam imao nikakvih većih problema do sada.

Odg: ASSAN moduli, prijemnici

Reply #3
Imam stanicu JR XP9303 i modul za JR. Prije sam imao JR XP7202 s internim modulom i nikad problema na njoj. Od prijemnika imam 1 9-kanalni s dužim antenama, 1 6-kanalni s kratkim antenama, 1 7-kanalni s kratkim antenama, 2 7-kanalna s dugim antenama i 1 6-kanalni s dugim antenama. Na JR XP9303 sistemu sam imao par puta sranja s jednim 7 kanalnim prijemnikom s dugim antenama i to u zraku na maloj visini ali je smetnja prošla i nakon toga više nikad. Bio je a i još je na velikom benzincu a manifestirao se problem tako da je gas otišao na ler a sve komande na nulu u trajanju od 1-2 sekunde. Srećom sve je prošlo bez problema i nakon toga više nikad. S jednim 7 kanalnim s kratkim antenama sam imao sranje i to na heliću ali srećom na podu. Radio je najnormalnije ali pri ponovnom uključenju nije se inicijalizirao nikako, onda sam ga upario s drugom stanicom pa opet s mojom i nakon toga nikad više nije radio problem. Sve u svemu za cijenu koliko koštaju jako su dobri, domet isto tako jer znam zaparati i do oblaka na jako velikoj visini, rezolucija im je najnormalnija barem ono što sam ja probao. Naravno da lošiji servo koji inače nema dobru rezoluciju i tu će se ponašati shodno tome ali recimo neki kvalitetni JR, Futaba ili slični servo koji inače ima odličnu rezoluciju na ASSAN prijemnicima meni ima potpuno istu rezoluciju kao na nekom puno skupljem sistemu. Jedina zamjerka ide na antene a ta je da to nisu u biti dvije odvojene pa onda fora "diversity" nego je jedna zalemljena na masu što zapravo čini jedan dipol a ne dvije odvojene antene. To sam provjerio na novom 9-kanalnom kojeg sam otvorio da vidim kako je na njemu to složeno a pretpostavljam da je onda i na svim drugima tako.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: ASSAN moduli, prijemnici

Reply #4
...
Ima li razlike u prijemnicima sa kratkim antenama od prijemnika sa dugim antenama??
 Osim vrlo male razlike u cijeni.

 Ja koliko sam limao iskustva u praksi nisam vidio neke razlike, osim da imam manje brige sa smijestanjem prijemnika sa kratkom antenom.
...

Odg: ASSAN moduli, prijemnici

Reply #5
Duge antene sluze da se lakse smjeste izvan, npr. carbonskog trupa, jer u protivnom moze doci do gubitka signala ukoliko su antene unutar trupa. Njihova duljina nema veze sa kvalitetom prijema signala, vec samo omogucuje bolji smjestaj.

M.
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: ASSAN moduli, prijemnici

Reply #6
Evo da se i ja uključim u diskusiju pošto i ja koristim Assan na 9303 stanici ! Stvarno sam prezadovoljan sa Assanom i jedini problem koji sam imao bio je sa jednim od moja 2 benzinska helikoptera. Naime, T Rex 600 benzinac radi besprijekorno sa Assanom dok Predator konstantno upada u fail safe mod na trenutak i ponovo se vraćau u normalu.Mislim da nije do prijemnika već do nekih smetnji koje uzrokuje motor na Predatoru, ali nisam siguran . Kod predatora je 231 Zenoah motor dok je kod T Rexa zg 20 EI ( dakle sa elektronkim ignitionom ).
Možda su smetnje izazvane indukcijom u kalemu kod gore navedenog motora.
To je jedini problem koji sam imao sa Assanom a koristim ga i sa nitro, elektro i benz. modelima !
Pored Assana imam i još 3 prijemnika na 72 MHz  na istoj stanici i oni mi rade savršeno !

Odg: ASSAN moduli, prijemnici

Reply #7
Da se i ja nadovezem. Imam ASSAN skoro godinu dana na MC 19 i vecinom letim elektro i do sad na njima nikad nisam imal nikakvih problema. Imal sam 2 puta na benzincu 50ccm u istom danu za redom. Jednostavno nije slusao par sekundi. Sreca da nije bio nisko pa sam ga uspel spasit da ga ne slupam. inace sam taj model vozio svega par puta. Sada dali mu je smetal ECD ili su servaci vukli prejaku struju preko prijamnika posto nemam power box. To je 6 serva po 5 kg , nije bas malo. Ako netko nesto zna slobodno veli.

Odg: ASSAN moduli, prijemnici

Reply #8
Imam jedan novi Assan prijemnik 7kanala

koji sam montazom u model neopreznoscu
spojio mimo UBECA i tako mu dao napajanje od 11,1V.
Prijemnik je samo kvrcnuo i "postao" :-\ mrtav.

Moze li se, te ima li netko mogucnosti i volje tako nesto popraviti?

Giga..

Odg: ASSAN moduli, prijemnici

Reply #9
Imam jedan novi Assan prijemnik 7kanala

koji sam montazom u model neopreznoscu
spojio mimo UBECA i tako mu dao napajanje od 11,1V.
Prijemnik je samo kvrcnuo i "postao" :-\ mrtav.

Moze li se, te ima li netko mogucnosti i volje tako nesto popraviti?

Giga..

Otvorio sam sada jedan svoj prijemnik i vidim na liniji napajanja da ima jedan tranzistor kojem je pobrušena oznaka i jedan izrazito melen element koji je u biti 3.3V stabilizator jer prijemnik interno radi na 3.3V. Ako se spoji +3.3V nakon stabilizatora i prijemnik proradi onda se složi ili kupi gotovi maleni stabilizator 3.3V, zalemi unutra i vozi dalje najnormalnije. Probaj naći nekog elektroničara koji ti je blizu.
Jebo struju, samo nitro i benzin.