Skip to main content

Topic: I-zagi (Read 18393 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: I-zagi

Reply #60
Troše isto ili malo više, ovisi o modelu i situaciji upotrebe. Uz današnje LiPo baterije, to je zanemarivo, evo primjer serva 939,Corona, snage oko 2,5 kg, vrlo je popularan allround servo, verzija digital:

Corona 939MG Digital Metal Gear Servo 2.7kg/ 12.5g/ 0.13sec
Model: DS939MG 
Operating Voltage: 4.8V / 6.0V
Operating Current: 200mA / 240mA
Operating Speed: 0.14sec.60º/ 0.13sec.60º
Stall Torque: 2.5kg.cm / 2.7kg.cm
Dead Band: ≤3uSec

Verzija analog:

Corona 939MG Metal Gear Servo 2.5kg/ 12.5g/ 0.14sec
Model: HKS939MG
Size: 22.5X11.5X24.6mm(0.88"x0.45"x0.96")
Weight: 12.5g
Operating Voltage: 4.8V / 6.0V
Operating Current: 200mA / 240mA
Operateing speed : 0.14sec.60o / 0.13sec.60o
Stall torque : 2.5kg.cm / 2.7kg.cm
Dead band : ≤5uSec

Razlika je uglavnom u dead-band-u, a to ne treba zanemariti jer je kod digitalca linearan, a kod analognog - kako kada !

Damir
(ljubitelj digitalnih servača  :) )


Molim te da mi predlozis jedan Tip servoa,
u granicama tezine do 15gr.
hvala,Pozz


Odg: I-zagi

Reply #62
Ovakve i ja imam u Edgeu...rade svoj posao :)

Odg: I-zagi

Reply #63
Molim te da mi predlozis jedan Tip servoa,
u granicama tezine do 15gr.
hvala,Pozz
predlažem ovaj tip serva: digitalac, metalna getriba, rado ga koristim u mojim modelim i nije skup!
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10346__Corona_939MG_Digital_Metal_Gear_Servo_2_7kg_12_5g_0_13sec_.html
Damir

Gledao sam ih i uzet cu ih vise komada,

ALI   Damire ako mi Avion poljubi Zemlju greskom servaca, SVE ide na tvoj Konto
i bilo kada se sretnemo ne Pivce ili dva , cijela GAJBA a Pecenje od mene,
samo jedno, bez Plavoga ni govora !

Iv

Odg: I-zagi

Reply #64
Nemoš' vjerovat. Danas mi je servo smjera par puta imao flutter epizode, i to na zemlji. Kao da ima problema s centriranjem u nulu. Mozda je i do stanice, ali sumnjam (nisam stigao isprobat).

Kolega Diogen, da li je moguce da se ovo desava jer su analogci i digitalci na istom letalu?

Tojesvestotrebaznati, ispricavam se na offtopicu ali i vas bi moglo zanimati.

Odg: I-zagi

Reply #65
Nemoš' vjerovat. Danas mi je servo smjera par puta imao flutter epizode, i to na zemlji. Kao da ima problema s centriranjem u nulu. Mozda je i do stanice, ali sumnjam (nisam stigao isprobat).

Kolega Diogen, da li je moguce da se ovo desava jer su analogci i digitalci na istom letalu?

Tojesvestotrebaznati, ispricavam se na offtopicu ali i vas bi moglo zanimati.

To nije neobicno, sa servoima nisam nikada bio siguran, ne postoji 100% siguran,iz iskustva to znam,
kod skupih velikih Modela za osnovne radnje stavljaju po dva u paru pa ako jedan zataji vuce njega i komandu drugi ali samo dok Avion sidje dole,

nece to biti do Stanice, Servo je u pitanju,
cut ce mo sta Damir misli

Odg: I-zagi

Reply #66
Nemoš' vjerovat. Danas mi je servo smjera par puta imao flutter epizode, i to na zemlji. Kao da ima problema s centriranjem u nulu. Mozda je i do stanice, ali sumnjam (nisam stigao isprobat).


Ako sam dobro slusao na nastavi, to bi moglo biti zato sto digitalci cijelo vrijeme pokusavaju centrirati dok su upaljeni. Trose struju, a i sebe. Ovo je samo moja napomena, ne i dijagnoza problema.

EDIT
ili je to bilo za brushless servace  :-\
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: I-zagi

Reply #67
Nemoš' vjerovat. Danas mi je servo smjera par puta imao flutter epizode, i to na zemlji. Kao da ima problema s centriranjem u nulu. Mozda je i do stanice, ali sumnjam (nisam stigao isprobat).


Ako sam dobro slusao na nastavi, to bi moglo biti zato sto digitalci cijelo vrijeme pokusavaju centrirati dok su upaljeni. Trose struju, a i sebe. Ovo je samo moja napomena, ne i dijagnoza problema.

EDIT
ili je to bilo za brushless servace  :-\

daj rješenje! :D

nema on problema sa centriranjem na niti jednom dijelu osim u samoj sredini. zupčanici nisu, baš istrzava kao da ga na palici natežem i puštam da palica centrira samu sebe federom.

jebote, koja rečenica :D

Odg: I-zagi

Reply #68
Daj nam raspored serva po kormilima (tip serva i na kojem kormilu). ::)

Nije dobro kombinirati analogne i digitalce, digitalci vole malo kakati smetnje po vodovima ili u elektromagnetskom spektru, a jeftilen analogni nemaju najčešće dobro izvedeno tzv. 'rasprezanje napajanja' pa pokupe svako smeće iz okolice.

Obavezno sve malo duže servo kabele ufrkati uzduž, jedno dva puta po centimetru. Alternativa je ugradnja ferita.

Posljednji (ali ne posljedni nego prvi po vjerojatnosti problema) je BEC: zadnjih godinu dana imao sam nekoliko takvih slućajeva, BEC mora imati kapacitet za prijemnik + SVE servače u maks. opterećenju !
Damir

Odg: I-zagi

Reply #69
Nemoš' vjerovat. Danas mi je servo smjera par puta imao flutter epizode, i to na zemlji. Kao da ima problema s centriranjem u nulu. Mozda je i do stanice, ali sumnjam (nisam stigao isprobat).

Kolega Diogen, da li je moguce da se ovo desava jer su analogci i digitalci na istom letalu?

Tojesvestotrebaznati, ispricavam se na offtopicu ali i vas bi moglo zanimati.

Jednostavna provjera,prije nego zaposlis Diogena,
prikljuci na mjesto ovoga jedan drugi servo pa ako su simptomi isti, Regler u sta sumnjam,
mislim da je servo defekt
imao sam ovo kao ti,trzali su ali svi i tada je bio Kvarc na Prijemniku defekt, nekoliko puta sam ovo imao,
kako je kod tebe samo jedan bit ce da je Servo dao Bogu Dusu

Odg: I-zagi

Reply #70
Trzao je servo, probano na raznim kanalima, ali danas je prestal, radilo je sve dok mi nije prednji dio modela skup s motorom pobegel :D

Odg: I-zagi

Reply #71
Trzao je servo, probano na raznim kanalima, ali danas je prestal, radilo je sve dok mi nije prednji dio modela skup s motorom pobegel :D

I ako je prestao da trza ja mu ne bih vjerovao za ubuduce i ne bih ga uzimao za dubinu,
za pravac jos ide,

ovim si me nasmijao, Motor ti pobjegao

Odg: I-zagi

Reply #72
Na smjeru i je, ovaj na dubini radi kak vurica :)