Skip to main content

Topic: Problem sa spajanjem Sony ccd kamere sa HK (Read 2657 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Problem sa spajanjem Sony ccd kamere sa HK

Reply #1
Bijela video out, crna ninus 12v, crvena plus 12v
nema nekih nauka na tim kamerama, ili radi ili ne, moze biti leca van fokusa eventualno pa treba malo podesiti

Problem sa spajanjem Sony ccd kamere sa HK

Reply #2
To mi je jasno ali spajam ju kroz cyclops nova. Jel znas dal nova na onom video in pinu ima 12V?


Visoko letim, nisko padam!

Problem sa spajanjem Sony ccd kamere sa HK

Reply #3
Uglavnom na ekranu vidim samo crni ekran i od nove osd, kak god spojim kamera ne daje znakove zivota...


Visoko letim, nisko padam!

Odg: Problem sa spajanjem Sony ccd kamere sa HK

Reply #4
ima nova 12v out ali kameru napajas preko OSD-a samo ako koristis 3S baterije i onaj jumper moras prebaciti u gornji polozaj da pusti napon na kameru

Problem sa spajanjem Sony ccd kamere sa HK

Reply #5
Vozim na 3s, jedino nisam ziher za jumper jer sam do sad letio sa gopro pa joj nisam struju pustao i nisam ni dirao jumper. Budem pogledao za jumper...


Visoko letim, nisko padam!

Odg: Problem sa spajanjem Sony ccd kamere sa HK

Reply #6
jumper ti mora biti na 1 i 2 ako sa osd-a napajas kamericu, ja mislim da je to srednji i donji pin, ne sjecam se vise. Probaj prebaciti jumper 1-2 ili 2-3 da vidis hoce li proraditi, ako je 3S nema se sta dogoditi

Odg: Problem sa spajanjem Sony ccd kamere sa HK

Reply #7
Jok, mrtva je kamera.
Kako god jumper stavim, ne radi.
Sa voltmetrom pinove pipam na cyclopsu, sve u redu.
Ištekam samo konektor od kamere i uštekam gopro, sve radi.

Mrzim reklamacije sa kinezima...  :-[ :'(

Odg: Problem sa spajanjem Sony ccd kamere sa HK

Reply #8
dam ti ja takvu istu kameru bez leće za badava. probaj samo za test da vidiš jel ti radi,
pa si ti preseli svoju ako ti bude sve radilo ok. drže ju 2 šarafa samo...

Problem sa spajanjem Sony ccd kamere sa HK

Reply #9
Op! Idem zaustavi reklamaciju, vec sam dao da ju na poštu nose!
Moram smislit kak da ti se odužim... Već postaje smješno!


Visoko letim, nisko padam!

Odg: Problem sa spajanjem Sony ccd kamere sa HK

Reply #10
Ja sam kupil onu jeftiniju kameru, za 16 dolara... Isto otvorim, isprobam, ne radi. Probaj da li možda i kod tebe nije ista stvar: meni su na onom malom konektoru koji ide na kameru bile zamijenjene dvije vanjske žice (mislim da + i signal, tj. crvena i bijela). Na kamerici ti piše redosljed žica, pa usporedi da li paše s redosljedom žica od kabela. Najvjerojatnije ti je to problem i kamera bude radila nakon kaj to zamijeniš.  ;)

Problem sa spajanjem Sony ccd kamere sa HK

Reply #11
To sam vidio na YT. Prvo, na mojoj nema oznaka što je što a drugo, kak nije radila sam probao okrenut pa nije ništa pomoglo...


Visoko letim, nisko padam!

Odg: Problem sa spajanjem Sony ccd kamere sa HK

Reply #12
I ja sam imao problema sa zamjenom boja na kablovima. Ne radi. Već mislio baciti, ali uz pomoć pametnije osobe ( koja nije iznervirana ) našli tu "tvorničku " grešku. Sva sreća da nisam sve skurio.
Dešava se, naročito u "noćnoj smjeni" u kineskoj garaži  :D
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(