Skip to main content

Topic: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine (Read 21370 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #16
Još jedan let na Šepurinama ali s druge strane piste.
Prvi put snimao u R5 modu. Ima malo plivanja slike, te ću poraditi da i to otklonim. Lakše i jeftinije nego da ugrađujem gimbal.

23.08.2013.ŠEPURINE - RC JAZO FPV
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(


Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #18
E FPV majstore! Ovo će se gledati cijelu zimu kada nas uhvati neletilica zbog vremena... ;D Stučnjak si za napraviti kompilaciju. Snimaj i kopnene susrete letača da ostanemo u vezi.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #19

E FPV majstore! Ovo će se gledati cijelu zimu kada nas uhvati neletilica zbog vremena... ;D Stučnjak si za napraviti kompilaciju. Snimaj i kopnene susrete letača da ostanemo u vezi.

Ma naravno da cu snimat! Ajde bas mi je drago da ti se svida! Stvarno sam se naletio ovaj godisnji zahvaljujuci tebi! Pokazi i Muvi video ako ga promasi...
Cujemo se kad si u ovim krajevima!

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #20
Malo letenje iznad Zadra, zapravo zemljopisno iznad Zadra  ;)

2013.08.24. IZNAD ZADRA
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #21
Koristimo moj spotter Muva i ja zadnje mirne dane ljeta za letenje.
Zanimljiva situacija kod GOPRO 1. Ako stavim goli GOPRO na šasiju, nema plivanja slike. Kada pokušavam to smirivati damperima ( silikomska ploča HOMME MADE ili HK gumena ploča 3mm ) slika pliva  :D
NAUČENJE: Ne diraj što Jazavac napravi... :-*

07.09.2013. PRIVLAKA NEAR ZADAR, CROATIA
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #22
Bravo bodul, super snimak, tebi ni netreba gimbal, tvoj jazo ide ko po špagi.

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #23
Počelo puhati jugo. Iskoristili zadnji možda lijep dan za letenje. Nismo daleko išli. Snimali caffe PORTOS gdje dolaze šminkeri. Snimao s GOPRO R5 bez dampera na RC JAZI. Ima malo plivanja kod određenog broja okretanja motora, ali puno manje nego kada sam postavljao dampere.

08.09.2013. Caffe PORTOS - Zadar, Croatia

Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #24
Testirao sam više vrsti dampera ali uzalud. Slika najmanje pliva kada je GOPRO bez ičega postavljen na srednju ploču RC JAZE. Samo ga drže dvije gumice. Nadam se da to previše ne nervira gledatelje  :(
Sutra postavljam novu MOBIUS kameru. Testirao je danas ( vožnja u autu kao auto camera ) i malo snimao more.
Moram reći da sam oduševljen bojama i oštinom slike, bez zaobljenja koja ima GOPRO.

Zadnji let iznad groblja na starom Bokanjcu.

http://www.youtube.com/watch?v=SjJjPZELfiI#
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #25
Odlicna lokacija i super let, mjuza pun pogodak, a to sa gopro 1 i 2 si osudjen na snimanje u 60fps ako mislis izbjeci jello, druge nema

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #26
Probaj novi gopro studio osim sto imas uklanjanje fisheya ( dosta dobro) imas i preset boje recimo protune ih fino zatopli.

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #27
U zadnja dva leta spotter primjetio anomaliju. Čudan zvuk koji se ranije nije čuo. Kada smo pažljivije pogleali, zadnji lijevi motor je malo zakošen prema tijelu. Ne sječam se kada, ali izgleda da je Jazo dobio po peechke. Vidi se da je vrh kraka malo otišao u gore, što je uzrokovalo da prednji i zadnji motori nisu u osi. Prednji radi turbulenciju zadnjem, a pošto nije u osi, zadnji dobija zrak po drugim kutem i čuje se jaki zvuk.Čim budem imao vremena, morat ću ispraviti krak. Vjerujem da i to izaziva nepotrebne vibracije cijele letilice, jer probao sam sa mnogo dampera, ali ni jedan ne rješava plivanje slike.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #28
Nova MOBIUS kamera.
Test kao auto kamera ( čekam s Ebaya naručeni nosaš za staklo).
Probao i na RC JAZI ali zbog vibracija nije za sada uptrebljiva za snimanje s coptera. Imam velike vibracije RC JAZE te je GOPPRO do daljnjega kamera za snimanje aero videa.

MOBIUS KAMERA
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #29
Dobro je, sviđa mi se. Još da je bilo sunčano u Zadru ljepše bi se boje vidjele. Na poslu nemrem više od 720p pogledat a za mob/tablet nije omogućen video tak da trenutno 1080p nemogu pogledat. Jel možeš nekak snimit TV out? Kolko batka traje sa uključenim TV-out i 1080p?
http://hk.rc-international.info/swarm/skillah
http://www.youtube.com/user/scorpiokillah
-----------
Zagi, Quadcopter X666(lost :( ), QR ladybird, Multiplex Gemini :)
T9X, T9XR