Skip to main content

Topic: Quad LTF (long time flight)  (Read 86732 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #180
Meni je isto bilo smrdljivo, ali nisam nikad analizirao kako ESC ustvari radi pa sam ostavio "rupu" za eventualna čuda :)

A niš, nazad na punjenje :D

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #181
čuli smo se na PM pa se nadam da sada šljaka upload :)

a glede ovog s reglerima tajlandskim...

nadam se a je istina, ali ako nije, onda znam barem 1 način za fejkati,
podjeli se kadar na dva dijela, oba ubrzaš da izgubiš dojam o vremenu i da se vidi ubrzanje, a sat ubrzaš dosta više,

tu je primjer od prije 3 godine s avionom kada sam to malo ispitivao i kemijao...

kako ja volim to probati i demonstrirati, ne samo pričati da je moguće.
a nemam baš 3h vremena za letenje s quadom.
(80 min leta i onda odvalim još 100min snimanja)

pa sam izveo sa šibicom koja gori preko 2minute i 15 sec,
probajte to doma oborit 8)


Stvar je ta da su ovo neke europske šibice koje imaju drugačiji sastav od drugih zato gore duže  :D

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #182
danas je bio remaiden,
više stvari testirano, PPM mod preko jednog kabela, model u sklopivom izdanju, di su motori s krakovima plug-in.
a pošto su veliki propovi, u dolasku su mi još neki dodaci za lakši transport.

75 minuta sam lebdio nad maksimirom, oko 30m visine i 50m udaljen,
iz toplog auta jasno uz laganu muziku, (onda je žena zvala da jel sam puko, di ja to letim po totalnom mraku :D pa sam morao krenuti)
a prolaznici su zastajkivali i svi su mislili da je to neka zračna kamera za nadzor, od plavaca.
zanimljivo koliko su već upoznati s tim spravicama, naspram stanja prije 3 godine....

model nema nijednu lampicu osim one nazine, pa se ne može skužiti što to točno lebdi i koliko je veliko,
jer se uopće ne vidi model, samo ta 1 ledica.
efekt za 10  8)

http://www.youtube.com/watch?v=_vkw3sJTIdY



Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #183
Vidim ima nas još što volimo letjeti po noći... :)

Nek nisam samo ja čudak... :)


Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #185
Ljudi rade po cijele dane a neki i prekovremeno, pa nemogu drugačije nego u
sumrak i po noći letit.  ;)

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #186
Nisam vidio taj video do sada, tek sam nedavno proletio na zagiju ali ideja je odlična......

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #187
nadam se da bu se odvojilo, inače bu veselo, pošto je posudica vrijedna  ???

umjesto karbona koristim staklovinu, (da mi ne ometa 2.4 prijemnik koji će biti unutra)
3 sloja i još par manjih krpica pri dnu, za ojačanje ak tamo stavim stalak za gps antenu(onaj sklopivi što se ušarafi).
možda ubacim i pokoju ledicu pošto je sada već fakat mrak kada izađem s posla.




Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #188
Dobar ti je kesten pire, a o zdjeli da i ne govorim...uuu čuvaj leđa jer ako te uhvati bolja polovica... ;D ;D ;D

lp
Toni
 

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #189
Stvarno super leti ovaj quad, ali ove vibracije na snimkama me najvise peku :(
Ako sam dobro vidio, fpv cam drzi cicak gore?
Cicak je uzas koliko to pliva radi njega. Da zalijepite dvostranim selotejpom tu kameru direkt na isto mjesto, sigurno bi puno manje plivala slika. Probajte :)

Ma i nije čičak baš toliko loš , meni se pokazao jako dobar. Najbitnije je to da  na početku sve bude dobro izbalansirano i što manje vibracija (ljudi se žure poletit što prije pa to obave samo djelomično).
Meni je isto gimbal sa gopro3 za sada samo na čičku i nema vibracija.

Evo jedna kratka snimka od danas bez gimbala, direkt keychain kamera na čičku (isto je i sa obostranom trakom, samo se ovo lakše skida),
keychain je inače osjetljivija na vibracije nego gopro.
keychain na čičku

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #190
Ovih dana sam doma pa ću podjelit sa vama par stvari.
Prvo o gimbaul za keychain kameru od motora neispravnih pržilic i starih hard-a.
Nije niš komplicirano i svatko to može napravit, bilo za multija, zagija ili neki avion.
rado pomognem sa više informacija ako zatreba kome.
Kupio sam samo kontroler, ona jeftinjava sa H.K. (flešao sa alexom) a u dolasku je i još jeftiniji sa goodluckuy-a (thanks Dr.tom-u na linku i prezentaciji iz prve ruke).
Žicu za motanje statora imamo za prvu ruku u trafoima, el. ventilu od perilic ili nekim starim uređajima koji nam netrebaju (0.1mm sam ja koristio za ove motore )
Šeme za motanje ima na netu, malo vitroplasta ili šperploče, tanke žice,
epoxy ljepilo i deri.

Par slika izrade;




 

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #191
Na nekima sam mijenjao magnete jer mi konfiguracija nije odgovarala,
Radi gimbal za keychain dobro i sa onim prstenastim magnetom što je unutra već ali najprije treba provjerit koliko taj prsten ima polova .
Uzeti jedan mali neodium magnet, stisnuti ga bužirom na vrh olovke i proći unutar prstena, jedan pol ga sljubi a drugi odbacuje.
Dosta njih imaju 4 negativna i 4 pozitivna (slabi cogging).
Najbolji su 12 slot / 14 magnet (u nekim laptopima od harda).
Može proć i  kombinacija 9/12 .




Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #192
Ja sam na moj gimbal dodao još i OSD i regulator (od 3s na 5v) za punjenje kamerice u letu, jer nemože ni gopro durat cijeli let u komadu
a kamoli keychain #16.
  ( #16 dura 45-50 min  :(    a    #18 dura 125 min  :) )
[attach=1]

Evo slike sa skicom;
[attach=2]

Konačno lemljenje i fiksiranje kontrolera na mjesto;

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #193
Na hardovima i osalim pogonima(cd, dvd...) možeš nači vrlo dobre 3mm ili neke druge osovine za motor, to sačuvaj za kasnije projekte kad neku osovinicu potrgaš ili spigaš.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #194
bravo Tonik,e to ja zovem Uradi Sam  ::)
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.