Skip to main content

Topic: Windows.next:) (Read 7212 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Windows.next:)

Naidjoh na BUG ovom web siteu na neke informacije o windowsima nakon 7-ice, na blogu jednog od ljudi iz razvojnog tima..
U tekstu se spominje windows.next:).
Kako neoriginalno. :-X
Nije li OS imena NeXT vec postojao? Steve Jobs dok je bio posvadjan sa Appleom?
Pisalo je o tome u nekom od prvih brojeva BUG-a.
http://en.wikipedia.org/wiki/NeXT
Vise nego zanimljiv clanak na wikipediji, stvarno u ime novih windows-a pa makar i nesluzbeno staviti nesto sto je u temeljima Os-X-a vjerojatno odrazava indolentnost i povrsnost pisca bloga.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Windows.next:)

Reply #1
O da, NeXTstep je nekako izasao kad i Win NT -jima, ali nije zaživio :(
Bio je unixoid, kao i uostalom i OS X.
Jedino sto se ne slazem da je to "neoriginalno". Naprotiv, to je za M$ sasvim uobicajena praksa.
Pa i Windowse su "ukrali" od MAC-a, zar ne?
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: Windows.next:)

Reply #2
Ne nego od Xeroxa.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša



Odg: Windows.next:)

Reply #5
Never majnd, ju vin. Kongračulejšns.

"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: Windows.next:)

Reply #6
Ma kakav vin, nedajbože win(!), problem je u tome što mlađi naraštaji neznaju ni za što osim za MSWin i misle da tu sve počinje i završava. Slično kao što u njihovim glavama internet nije postojao prije www-a. Takva situacija stvara hrpe kvaziinformatičara koji nisu u stanju vidjeti dalje od nosa i uhvatiti se u koštac sa stvarnošću!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Windows.next:)

Reply #7
to mi zvuci kao da netko prica da su vozaci modernih automobila kvazivozaci jer nisu vozili ford t iz 1915 godine.
ja sam GIS profesionalac (geoinformaticar), nemam pojma o linuxu, ali se ne smatram kvaziprofesionalcem i ne znam s kojom bi se stvarnoscu trebao uhvatiti da bi bio vise profesionalan

moze li netko napisati realne prednosti za vecinu ljudi izmedju ostalih OS-eva u odnosu na MS-ove, a da razlozi nisu ideoloski?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Windows.next:)

Reply #8
Ne trebaš poznavati VAX, VMS i sl. niti moraš briljirati u DOSu. Paralela sa starim autom nije ono na što ciljam. Želiš li postaviti mrežu, moraš poznavati osnove TCP/IPa, IPX ne trebaš jer polakko nestaje. Želiš li postaviti server, moraš znati nešto o file sistemima jer poslije stvari postaju komplicirane. Nije (još) sve rješivo klikom miša, i nije sve u "setup-accept-yes...yes-restart". Moraš znati i ponešto od prije. No, ako tvoji programi pod MSWin zadovoljavaju potrebe tvog posla, nemoraš tražiti dalje osim iz čiste znatiželje.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Windows.next:)

Reply #9
Ajde Siniša pomogni čovjeku
http://www.flyfreak.net/birtija/pomoc-linux-asa/?topicseen

@eewan
... na istom linku evo jedan od razloga "prednosti" Linux-a nad MSW. Cijena, a potrebe zadovoljava  ;)
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: Windows.next:)

Reply #10
Jedan od glavnih nedostataka windowsa u manje vise svim izdanjima je "Blue screen of death".
Na linuxu to nije moguce jer taj OS zna sa procesima i raspodjelom memorije pa ak ti se zamrzne jedan proces nije problem. A i instalacija npr. ubuntua je brza i jednostavnija nego windoza, ne moras nekoliko puta rebootat. Uglavnom 99% normalnog hardwarea prepozna i instalira drivere sam.
Istina je da nedostaje dobar dio aplikacija koje ljudi koriste na windozama. Npr autocad. E sad od onih koji koriste AutoCad na windozama nek se javi tko ima originalni? Netko? I takva je situacija za manje vise sve aplikacije za koje ce ljudi reci da ih nema za Linux. Ne bi ih imali ni za windoze da svi koriste legalno...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Windows.next:)

Reply #11
Ajde Siniša pomogni čovjeku
http://www.flyfreak.net/birtija/pomoc-linux-asa/?topicseen

@eewan
... na istom linku evo jedan od razloga "prednosti" Linux-a nad MSW. Cijena, a potrebe zadovoljava  ;)

Rado, ali već se dugo nisam igrao s time. Zadnji Ubuntu koji sam postavljao bio je v7 nekog smiješnog naziva. Doma još koristim RH8! I WinVistu na lapu jer sam lijen šarafit po stroju i dodat neki linux gore.
Nakon deset godina sistemašenja i networkinga (AIX, HP-UX, linux, Cisco, 3com ...), kompova mi je navrh glave i dobijem sračku kad moram petljat po njima!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Windows.next:)

Reply #12
Ajde Siniša pomogni čovjeku
http://www.flyfreak.net/birtija/pomoc-linux-asa/?topicseen

@eewan
... na istom linku evo jedan od razloga "prednosti" Linux-a nad MSW. Cijena, a potrebe zadovoljava  ;)

Rado, ali već se dugo nisam igrao s time. Zadnji Ubuntu koji sam postavljao bio je v7 nekog smiješnog naziva. Doma još koristim RH8! I WinVistu na lapu jer sam lijen šarafit po stroju i dodat neki linux gore.
Nakon deset godina sistemašenja i networkinga (AIX, HP-UX, linux, Cisco, 3com ...), kompova mi je navrh glave i dobijem sračku kad moram petljat po njima!

Fair enough!
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: Windows.next:)

Reply #13
Ma kakav vin, nedajbože win(!), problem je u tome što mlađi naraštaji neznaju ni za što osim za MSWin i misle da tu sve počinje i završava. Slično kao što u njihovim glavama internet nije postojao prije www-a. Takva situacija stvara hrpe kvaziinformatičara koji nisu u stanju vidjeti dalje od nosa i uhvatiti se u koštac sa stvarnošću!

Hehe!
Ja spadam u grupu "mlađi naraštaji", ali nisam se uvrijedio, jer znam na što se cilja, iako se služim Ubuntu-om, Mac OS-X Leopardom jednako kao i sa PIKOSOFT-ovim Windozima, moram reč nešto u obranu mlađih naraštaja...

Ima i nas mlađih(podosta u zadnje vrijeme) koji znaju što znači dobra uslužnost software-a, stabilnost i open source terminal.
Jer se na fakultetima više ne uči povijest računala, nego programiranje u C, C#, Java-i, a kad smo kog tog dijela računarstva, Linux-i su alfa i omega!

Poštovanje! =)
j***te, kad malo razmislim...Trošimo život uprazno, a jedino smo njega dobili besplatno...

Odg: Windows.next:)

Reply #14
Jasno, ne bih želio generalizirati, klinci danas su nalik nama starijima dok smo i mi bili klinci, razlika je samo u izloženosti informacijama i materijalnim mogućnostima. I za mene je C64 bio kraj svijeta jer nisam bio u prilici vidjet pravi mainframe. Tako i sada, u još većoj hrpi (dez)informacija nije lako snaći se i prepoznati što vrijedi, a što ne. Nažalost, škole i fakulteti tu ne pomažu puno, i tamo možeš čuti svašta.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša