Skip to main content

Topic: Tarot 450 fbl pitanje (Read 2653 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tarot 450 fbl pitanje

Imam tarot 450 fbl i imam ziroskop tarotov zyx s3 na njemu, te me zanima sta dobivam kada mi svijetli crvena lampica na njemu a sta dok gori plava u letu, tj. Procitao sam da je jedna head hold mode a druga neznam sta... Uglavnom dok je crvena rep mi stoji mirno u zraku kad ga okrenem na rudderu i pustim on stane i u ton modu letim, a kad je plava ukljucena onda mi lagano se rotira u jednu stranu stalno i u tom modu nemogu letjeti... Imam 9x stanicu i gyro je namjesten na ACT, i uprate na 35 i downrate na 35...

Odg: Tarot 450 fbl pitanje

Reply #1
Crvena bi trebala biti Rate mode, u tome se vise ne leti. :)
Poslozi rep i zyx da u Hold modu rep ne bjezi.

Gdje mjenjas crvenu u plavu tj. na kojem ti je kanalu gyro gain?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Tarot 450 fbl pitanje

Reply #2
Gyro gain mijenjam na gornjem desnom prekidacu sa desne strane stanice(gear prekidac) Podesen je na 5 kanal (gear), a na 6 mi je pitch. Mozes li mi malo detaljnije pojasniti razliku rate i head hold moda? Uvijek sam letio na rate modu tj svjetlila je ta crvena lampica jel mi je tada rep bio miran... Jos uvijek se ucim s helicima jel imam vec godinu dana tarota 450 sa dobrim setupom, ali uvijek se nesta desi jbg i nesta ode pa vise stoji nego leti :-) izmjenjao sam sve i svasta sto se tice mehanike sve sam podesio dobro, samo mi nisu jasne neke opcije na zyx pa mi ga je tesko na tome dijelu dobro ustimati... Imao sam do sada par koaksijalnih helica i V912 ali ovo mi je prvi pravi helic i tesko mi je jos uvijek s njim manevrirati... Znaci trebam savjete da ga nastimam za normalni stabilni let, da mogu napravit koju osmicu i tjt zasad... Nikakav 3 d itd... Stavio sam u beginner mode na zyx i gainovi su minimalni, dali trebam tu sta povecevati da bi bio stabilniji ili da ostavim na beginner?

Odg: Tarot 450 fbl pitanje

Reply #3
kad ti je helić u holdu servo repa bi trebao biti u sredini, a peraje na repu nisu ravne nego imaju oko 4 stupnja nagiba kontra od vrtnje rotora. kad mehanički podesiš taj kut u točnu poziciju rep će stajati.


nisam ni ja neki letač i imam zyx na 450 i 500 i do sad nijedan gyro ili fbl kontroler nisu mogli držati rep ako on nije bio dobro podešen.


mislim da taj dio puno ljudi preskoči i dok sam ne skužiš nikak naštimat rep i količinu gaina. 


na mom je poluga na servu spojena na prvu rupicu i servo radi puni hod za lijevo-desno, ako je preduga ruka uvijek trza rep, ja zbog tog mogu dignut gyro na preko 90% i tek onda počinje trest,a vozim na cca75%


Odg: Tarot 450 fbl pitanje

Reply #5
Hvala puno na pomoci... Probam sutra ustimati to pa javim rezultate :-)   ps. Na kojim postavkama su ti gainovi? Beginner, 3d, extreme?

Odg: Tarot 450 fbl pitanje

Reply #6
Stavi na beginner, moraš prvo dobit da heli bude miran. Nema puno razlike u modovima, stabilnost je ista samo se agility povečava.
Imaš na trečem prozoru setupa, monitor, namjesti trimove da su na ekranu u nuli,

Rep  nemoj trimati na stanici jer nijedan gyro ne razlikuje trim i dodavanje palice, a ako je po signalu rep lijevo il desno gyro ne drži dok sr signal ne vrati u nulu

Ja imam na 500 f3c a bio sam na 450 vozio beginner, sad vozim na beastx

Odg: Tarot 450 fbl pitanje

Reply #7
Hvala puno na pomoci danas sam postelao sve i naletao se... Ispucao sam 5 baterija :-) probao sam malo osmice radit i tak neke jednostavnije stvari posto sam tek sad uspio napraviti ga kako treba i svi su dijelovi top...

Odg: Tarot 450 fbl pitanje

Reply #8

 :)
Eto drago mi je, ja sam letio 3 baterije, isto 450fbl.
Bio je inverted skoro 5 sekundi i tak pomalo

u biti letim ko zmaj, ja letim oni bježe  :D