Skip to main content

Topic: Zagi ojačan koroplastom (Read 26573 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Zagi ojačan koroplastom

Reply #45
Moram priznat,da je ovo opet najorginalnija kritika
Ma ne kritiziram... ;) ja samo predlažem !

@rubazg: na dva šarafa mootor - to nikako ! Jednom mi se na Zagiju u zraku odšarafio šaraf na nosaču i ispao; pri tome je pogodio elisu koja ga je ispucala u vinglec i probila ga ! I danas imam rupu na tom Zagiju. Da sam bio na dva šarafa, sve bi se to rastreslo u zraku, jer su vibracije na motoru i uz najbolji balans jake. Zagi je zapravo titrajuća daska u jednoj ravnini, zato i ima takav zvuk.
Damir

Odg: Zagi ojačan koroplastom

Reply #46
kak se svima zagi tak čuje a ja kad sam složio onaj plavi svoj čuo bi samo ono nježno piskutanje motora, milina


znači obvezno 4 šerafića?

Odg: Zagi ojačan koroplastom

Reply #47
kak se svima zagi tak čuje a ja kad sam složio onaj plavi svoj čuo bi samo ono nježno piskutanje motora, milina
znači obvezno 4 šerafića?
Znaš kako se veli - dobar grah daleko se ćuje, a to važi i za Zagija  ;) !

Je, 4 šarafa i 4 matice, ja sam na kraju zalio i sa malo epoxy-a da budem siguran.
Damir

Odg: Zagi ojačan koroplastom

Reply #48
ma ja mislim na vijke koji idu u sami motor

Odg: Zagi ojačan koroplastom

Reply #49
@rubazg: "ma ja mislim na vijke koji idu u sami motor"

Pravi je problem u tome što križevi za montažu nisu kvalitetno izrađeni, to je loš metal i lako puca. Meni je popucao bezbroj puta i na kraju sam izradio vlastite križeve  od vitroplasta. ovo rješenje mi se pokazalo uspješnim , niti jedan nije puknuo, a vibracije su prigušene.  Postoji ponuda karbonskih križeva na HK, što je daleko od optimalnog: staklo ima svojstvo da prigušuje vibracije, a karbon ih prenosi sa vrlo malo gubitaka - pa se sve lijepo trese.

Kada ušarafiš ona 4 šarafa u sam motor kroz nosač od dobrog vitroplasta, zbog prigušenja vibracija oni ti neće tako lako ispasti niti se 'razlohati'.

Kako nisam mogao kupiti odgovarajući vitroplast, sam sam ga izradio od epoxy smole i 20 slojeva stakla 164 gr u preši. Kako to izgleda kada se izreže u nosač za motor vidi se na scanu ovdje.

Gore na slici je moj izrađeni nosač za motor 28 (vitroplast) , a dole je stock za motor 35 (metal).

Ovo je ujedno i prijedlog Hobbyletaču kako bi mogao praviti nosače za motor od stakla, a ne metala (težina, vibracije..)
Damir

Odg: Zagi ojačan koroplastom

Reply #50
stvar je u tome što ja te nosače nisam uopće koristio, ja sam na zagi epoxijem naljepil komad parketa i nosač od tankog lima i sa samo 2 vijka u motor i 2 hold šerafa nosač u parket i to mi se pokazalo super, nema vibre, samo prede isto kao da držim u ruci, samo zvuk motora, onaj ljepi, ugodan uhu

Odg: Zagi ojačan koroplastom

Reply #51
bum slikal pa ti pokažem

Odg: Zagi ojačan koroplastom

Reply #52
@Diogen
zanimljivo ovo sa staklom,dal se može sa tim oblačit i zagi
nemam baš sa tim iskustva ,osim kaj sam sa onim setom
iz boje i lakova krpal auto

evo,napravljen nosač na koji se motor montira direktno,
iznenađen težak 13g,znači skoro 3x lakši od prvog na slici,
al dobro na prvom je bil motor od oko 200g
Dolje primjer nosača koji sam napravil,kad mi je puknul križ,
to sam  pritegnul sa šarafcigerom sa nastavkom za gedoru,tak
da se nije ni jedan rasklimal .

Večinom koristim ove motore na zadnjoj slici 1100kv sa elisom 9x6
koji se jako  malo čuju ,a potisak skoro  identičan kao sa 2200kv motorom.

Krešo


Odg: Zagi ojačan koroplastom

Reply #53
Svaki motor koji se sporo okreće je tiši, tu nema sumnje. Dakle vi koji imate tihe Zagije imate spore motore  :P


Hobbyletač, potisak je vjerojatno i veći od 2200kV motora. Brzina definitivno nije :)

Odg: Zagi ojačan koroplastom

Reply #54
ovaj nosač je zanimljiviji ali da se prišerafi na drvo koje je čvrsto zaljepljeno na stiropor

Odg: Zagi ojačan koroplastom

Reply #55
ovo mislim

Odg: Zagi ojačan koroplastom

Reply #56
@Zed
znam za potisak,jer sam ispitival potisak motora na vagi,kao i da se potisak
smanjuje sa lošijem Esc-om,baterijom,kao i lošijim lemovima na jackovima motora.
Pošto radim takoreči cijeli dan,prisiljen sam voziti zagije  u svojoj
ulici na velikoj livadi,pa zato moram koristiti ove tiše motore,jer sam imal
ntm 2700kv koji se čuje ko flakserica u zraku. :)

Odg: Zagi ojačan koroplastom

Reply #57
popil sam si pivicu i sad mi svi motori tak lepo delaju tiho.. pa to je čudo jedno...  8)

Odg: Zagi ojačan koroplastom

Reply #58
imaš LIKE :) ,nemoj  zaboravit isključit bateriju da ju ne Sj

Odg: Zagi ojačan koroplastom

Reply #59
@Hobbyletač... super ovaj plavi nosač, sada je i manji profil, manji otpor i bolje hlađenje motora, a uz to si i sam izmjerio da je lakši ! Napredak !  :)
@rubazg: ako je pšenična, onda vjerujem !  :D
Damir