Skip to main content

Topic: NAZA OSD - kopija (Read 9196 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NAZA OSD - kopija

Evo posto su neki trazili da napisem kad mi stigne kopija nazinog OSD-a sada otvaram ovaj topic... Uglavnom napravio sam update sa lite na V2, i htio sam kupiti iOSD original od naze, ali posto on kosta 60$ + PMU V2 bez kojeg nemoze radit i koji kosta takoder 60$ odustao sam zbog velike cifre, tj meni neisplative... pa sam odlucio kupiti sa goodluckbuy.com kopiju nazinog OSD-a koja kosta samo 24$ i netreba nista dodatno ni PMU niti sl... Link za OSD: http://www.goodluckbuy.com/fpv-flight-controller-n1-osd-module-for-dji-naza-v1-v2-naza-lite-gps.html (naravno kad sam ga narucio i kad mi je stigao vidim da su izdali i novu verziju ovog osda koji kosta 32$ i ima dodane nove funkcije - prikaz u kojem si modu, jacinu signala i poziciju gasa --> LINK)
OSD mi stigao prije par dana al evo upravo sada sam uhvatio vremena da ga spojim... Uglavnom sve radi ok nista se nije zapusilo  :D ... dojmove i kako sta radi javim sutra ako nebude kisa padala, pa cu ici istestirati van...

SHEMA SPAJANJA:


Korisnici Mobiusa NE spajaju crvenu zicu koja ide prema kameri jel je izlaz sa plocice 12V, a mobius radi na 5V (ja sam plus za napajanje mobiusa spojio na srednji pin na nazi na 5. motoru jel je tu 5v i netrebam onda dodatni bec za mobius)!

Zamjerke zasada su sto je meni osd-a na kineskom  :( , ali sam i to rijesio aplikacijom za android koja cita slova iz slike i prevodi na engleski hehe, pa kad jednom ustimam sve to je to.

Evo i neki review: http://www.youtube.com/watch?v=GfKH7oyq7ak

Toliko zasada...
 

Odg: NAZA OSD - kopija

Reply #1
netko je na goodluckbuy-u u review napisao da je only chinese letters  :o 


edit: sad tek procitao da si vec napisao da je samo na kineskom  ;)








Odg: NAZA OSD - kopija

Reply #5
Ove kopije remzibija nebi uzimao... Kupio sam prije par mjeseci s ebaya za 20 dolara neki osd remzibi kopija ali sam srecom prije spajanja vidio na youtubeu par videa gdje ljudi govore da ne kupujem taj osd jel spali nazu tj gps njen... Tako da stoji kod kuce, ako neko hoce testirati posaljem mu ;D


Odg: NAZA OSD - kopija

Reply #7
http://m.ebay.com/itm/181527348970 evo to konkretno sam kupio ali nisam nikad spojio jel sam vidio da ljudima izgara naza od toga pa nisam htio ni pokusavati.

Odg: NAZA OSD - kopija

Reply #8
matej kak si to sredio ovo s android aplikacijom za prijevod ?
Po tome, sliku dobivas na tablet ili kaj ?

Odg: NAZA OSD - kopija

Reply #9
Jesi u mobiusa stavio kondenzatore ili si ostavio baterije?

Odg: NAZA OSD - kopija

Reply #10
matej kak si to sredio ovo s android aplikacijom za prijevod ?
Po tome, sliku dobivas na tablet ili kaj ?
Ma ne nego udem meni od osd-a i tamo je pola tih kineskih znakova, pa sam njih uslikao mobom i aplikacija automatski prepozna znakove i prevede.


Odg: NAZA OSD - kopija

Reply #12
Ma ne nego udem meni od osd-a i tamo je pola tih kineskih znakova, pa sam njih uslikao mobom i aplikacija automatski prepozna znakove i prevede.
a, kuzim... u biti ti pamtis koji ti je koji parametar.. na osd-u i dalje sve pise na kineskom

Odg: NAZA OSD - kopija

Reply #13
Tako je hehe  :)