Skip to main content

Topic: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat) (Read 17195 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Karas !!!!
Kupio sam dvije table onog stiropora čudnog imena. Sutra idem kupiti nekakvo čudno ljepilo koje nam je još potrebno i onaj vrag za šmirglanje.
Treba ti samo naoštren skalpel.
Kad budeš slobodan javi mi da se dogovorimo kad krečemo u projekat ?
Čini li ti se da nas je onaj mali sa aerodroma izvaljao za one silne  kalupe ?
Kako se taj mali muljator zove ???? Znaš onog što je glavni gazda a nema ključ ?

Karas ti zarobi Zlatana a ja ću supervizora Mihaela, i dovucimo ih obadvojicu kod mene.
Zadnji puta je nešto slično u serijskoj proizvodnji napravio g. Ford.
Koliko znam on je uspio.
Vjeruj mi da je g. Ford za nas dvojicu levat, ipak je on bio jedan a nas dvojica smo, još da dodamo da si ti akademski građanin ?
Jesi položio ?
Bolje bi ti bilo da jesi ...............

Neznam da li sam, čekam rezultate  >:(
Najbolje da mi otvorimo novu temu u samogradnji, ovako je ova Mihaelova tema o izgradnji ekstre postala više dogovor kako pojesti čobanac na vikendici u Dalju nego kako čovjek gradi pilu. Idem otvoriti novu temu da nebi na kraju ove teme bile slike savršenih depronaca - pila od depronaca - umjesto Mihine  ekstre. Odoh otvoriti, a ti se nadoveži  ;D

Kao što sam rekao, otvaram novu temu u kojoj majstor shokacky_sailor i ja planiramo napraviti nekoliko depronaca kako bi napali jednu monumentalnu građevinu u blizini njegove vikendice.
Pošto je on već kupio dvije table stiropora čudnog imena i ljepilo, ja imam oštre skalpere ima da  napravimo  depronce uz kontrolu Zlatana i Mihe. Mislim da treba i neka ljepljiva traka, nisam siguran, ali netrebaju nama svi dijelovi, nije ni g.Ford imao dizelski motor kada je napravio prvi auto, a vidi sada Fordova dizelaša koliko god hoćeš...predlažem nedjelju.
Mili, micro, nano, piko...

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #1
Dogovor vrijedi.
Imam ja i tu traku.
Za ispit ne brini, zar si zaboravio da sam ti garantirao za rješenja ?????
E sad ako si ih pravilno prepisao ne bi trebalo biti problema  :D :D :D :D
Zlatan spominje nekakvo dvokomponentno ljepilo.
Ako ga nema za kupiti možemo probati sa brašnom i vodom (možda je bitno da su dvije komponente).
Ford je levat.
Trebalo bi razmisliti i o samozapaljivim deproncima.
Nakon što izbombardiramo velelebni objekat valjalo bi ga i užgat.
Da stavim sliku table onog čudnog stiropora ???????
Ha ha ha ha
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #2
Dogovor vrijedi.
Imam ja i tu traku.
Za ispit ne brini, zar si zaboravio da sam ti garantirao za rješenja ?????
E sad ako si ih pravilno prepisao ne bi trebalo biti problema  :D :D :D :D
Zlatan spominje nekakvo dvokomponentno ljepilo.
Ako ga nema za kupiti možemo probati sa brašnom i vodom (možda je bitno da su dvije komponente).
Ford je levat.
Trebalo bi razmisliti i o samozapaljivim deproncima.
Nakon što izbombardiramo velelebni objekat valjalo bi ga i užgat.
Da stavim sliku table onog čudnog stiropora ???????
Ha ha ha ha

Garant nas Zlatan želi navesti na krivi put, da nebi naši depronci postali popularni u Bogaljevcima, a i šire!! Ali za svaki slučaj imam ja to dvokomponentno...kupiću još jedno pakovanje u slučaju da nenađemo brašno ili vodu, nek se nađe.
Nadam se da imaš dosta te trake. I nemoj ništa zaboravit ponjet na vikendicu, kao što si u nedjelju zaboravio čobanjac ponjet pa je žena morala drugi kuhati...još u mraku...za kaznu.
Mili, micro, nano, piko...

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #3
Imam vam ja fergazer od kokoske i oscilirajuci cincilator od krave s time ce te dobit veliku brzinu oko 30000kmh dada dolzai do samozapaljenja zbog trenjai probijanje atmosfere nakon toga garantirano dobijate rezultate ali jos nesto, morate popit svaki po 3lit mog vina koi dada vec prelazi kao halucinogena tekucina koja ostvaruje sve snove cak i nakon buđenja ostavlja neke posljedice mamurluka nije ni glavobolja iskljucena kazu da od dobrog vina ne boli glava ali kao sto sam i rekao vino se moze raditi i od grožđa :D

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #4
Karas koliko ja vidim idemo pravim putem.
Prvi pravi podupirajuči sponzor je dao već par dobrih savjeta.
Znao sam ja da bi bez Škunexa sve išlo puno sporije, pa sjeti se samo kako je Ford imao problema ?
Zašto mu je išlo sporo i traljavo na samom početku ? Jel znaš ili neznaš odgovor ?
Znaš ? Neznaš ?
Pa nije ovo ispit da čekam cijeli dan da odgovoriš ?
Nije imao Škunexa kao potporu. To je prava istina.
Ako ti kupuješ to ljepilo onda ja neču otići do trgovine po 5 kg. brašna. Uzeću samo dvije germe (kao učvrščivač)
Pusti ti Zlatana, i ja sam mislio da bi moglo doči do ljubomore. Pogotovo od strane našeg, Bog neka mu da zdravlja i majstori neka mu poprave comp, supervizora Mihaela. Možda bi bilo dobro da ih stavimo na kušnju pa da prvo oni naprave avion. Ne bih se iznenadio da neznaju. J... ubiće nas i Zlatan i Mihael  ;D ;D ;D ;D ;D
Pravičemo se da sve slušamo a mi čemo kao i uvijek, po svom.
Istina je da nam do sada nije uspijevala naša taktika ali uz Božju i Škunexovu pomoć ovaj put nema šanse da ne uspijemo.
Ako se slažeš prvi model koji preživi slijetanje poklanjamo sponzoru. Zamisli koju će cijenu taj model imati....................
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #5
Naravno da idemo pravim putem, još kad budemo letili pravim putem (direktno u zabat monumentalne prapovijesne zgrade koja je idalje okupirana od strane nacističke Njemačke) neće nam nitko biti ravan do Bogaljevaca!
Kada prvi avion  uspješno sleti, neračunajući u šljivu broj 4, ima da nabijem tog Forda u dupe i kažem: "Dužan si jedan blatobran, desni prednji, u maslinasto-zelenoj boji za druga Mihaela!".
Inače ja njima nebi dao da se igraju sa tim depronom. E pa to je depron, a ne glina, treba još da ga isjeku pa šta ćemo onda??
Što se tiče sponzora, svaka mu čast! Treba tetovirati njegov brend na krila i trup avion: "Vino od grožđa!"
Mili, micro, nano, piko...

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #6
Skuna salji bačvu vina !!! vidiš da im proradio stvaralački duh od duha u boci hvarskog vina.... Što če tek proraditi ako stigne bačva? ??? ma ni boing im neće biti ravan !!! blago nam sa takvom perspektivnom i nadarenom ekipom......
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #7
poslat ce mo jedan mix da imate za slijedece viđenje.jos da dođete do hvara pa da spoimo od moje kuce do droma jedno crijevo sa dudicama i to nekoh 200m crijeva bacimo kroz more da putuje do nas taman se obosi crijevo dok vino dođe do nas.Bio bi nam mali Splitski CTR  :D

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #8
Škun ideja sa dudicama je dobra.
Mi ti i nismo baš neki letači ali pooooopit možemo.
E sad dalje da razradimo temu o prvom povjesnom deproncu.
Trebali bi imati po koju šemu ali nemamo baš ni jednu. Znači ostaje nam da se okrenemo prirodi i da radimo po sistemu "Što oči vide (tuđe) ruke naprave......" Oblik bi trebali odabrati od nekakve ptice koja ima jake karakteristike. Zaboravi na orlove i kondore jer to su već ofucane ptičurine koje su kopirali milion puta. Sudrug moj u samogradnji što misliš da li bi ta ptica trebala imati snagu bivola, brzinu geparda, lijepe zube ko u tigra i ponešto od slona ???
Mislim da je po opisu nekako najbliži fazan.
Ha ha ha ha.
Trup mu je savršen. Valjkasto kockast. Tu je velika prednost jer odlično trpi bočne udare vjetra i drži pravac. Krila su mu skoro zakržljala tako da ćemo imati najmanje problema sa izradom najtežeg dijela tj. krila.
A i ta je ptičurina više na zemlji nego u zraku što mislim da nama kao početnicima i odgovara.
Da ne bi netko krivo shvatio, mi jesmo početnici ali smo profesionalci.
Idem ja sažgat kojeg pivkana jer slabo se ističem sa idejama.
Možda bi bilo dobro da nam prvi model ima sklopljena krila. Valjalo bi da prvo nauči dobro trčati pa tek onda letjeti...........
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #9
Ajd udari jednog i svoje ideje stavi na papir, hoću da u prilog staviš jedan nacrt  te ptice.
Po tom opisu, ta životinja bi mogla biti zmaj, pa najbolje da napravimo onog dječjeg zmaja, stare gaće i 4-5 grančica od one šljive (testirano dobro drvo, elastično) i neki najlon i idemo letiti, netreba nam stanica, motori,eleroni,deproni i ostale sofisticirane riječi! Ajd skiciraj nacrt pa da vidim šta pravimo (ako su ti crte krive, udari još jednog pivkana da se isprave)!  8)
Mili, micro, nano, piko...

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #10
A da opljačkamo Zlatana i Mihu ?
Tko zna možda bi se kod njih dvojice našao po koji nacrt ?
Kad možeš u nedjelju ? Trebali bi početi ranije. Tko zna koliko će nam trebati vremena da ulovimo fazana (trebali bi ga imati radi točnih mjera, kad već nemamo ni jedan j... nacrt).
Ako ne uspijemo sa fazanom možda bi bilo dobro da preskočimo kod onog fašiste Švabe pa da mu otmemo koje mladunče kao taoca, te ujedno napravimo izvidničku akciju da znamo kojim redom čemo rušiti zgrade.
Uh što bi taoc bio dobar na ražnju...............
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #11
A da opljačkamo Zlatana i Mihu ?
Tko zna možda bi se kod njih dvojice našao po koji nacrt ?
Kad možeš u nedjelju ? Trebali bi početi ranije. Tko zna koliko će nam trebati vremena da ulovimo fazana (trebali bi ga imati radi točnih mjera, kad već nemamo ni jedan j... nacrt).
Ako ne uspijemo sa fazanom možda bi bilo dobro da preskočimo kod onog fašiste Švabe pa da mu otmemo koje mladunče kao taoca, te ujedno napravimo izvidničku akciju da znamo kojim redom čemo rušiti zgrade.
Uh što bi taoc bio dobar na ražnju...............

Ja predlažem da mi, gosti kod tebe na vikendici ponesemo po jedno pile pa radimo po točno tom nacrtu, a kasnije kada odustanemo od tog nacrta iskomadamo ga pa spalimo na onom roštilju pokraj stola, šta kažeš domaćine? Imaće jak trup kao noj! A tanki  profil krilca, ima da ide kao kamikaza kod švabe u zabat!!!
Mada, Zlatan vjerojatno već zna kakav ćemo avion praviti, ima on nacrta u glavi, nebojim se ja za nacrt nego da li je taj roštilj u funkciji?!
Mili, micro, nano, piko...

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #12
Roštilj radi
Ako misliš na onaj veliki njega ču deportirati na dvorište, nije mi problem (sjetio sam se , nedostaje rešetka).
Ali ima onaj manji koji je u funkciji.
Ima tamo i tanjurača (talandara) i ono (da ga bem nemogu se sjetiti kako se zove) što je gus odozdola i odozgora a okolo se nabaca žar.
Dobra je ideja sa piletinom, nemam ništa protiv. Za Mihu da uzmemo kravu ??? Ha ha ha, znaš na čega se to odnosi ?
Gledaj ih nagovoriti da se nađemo oko 10 h tako da bi stigli završiti barem 5 aviona.

nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #13
... i ono (da ga bem nemogu se sjetiti kako se zove) što je gus odozdola i odozgora a okolo se nabaca žar.

Peka se to zove ako se nevaram.
Hehe, kravu, znam na šta misliš, kako si perverzan sram te bilo  :D
Organizaciju prepuštam tebi, ipak si ti domaćin. Ja ponesem nacrt, ljepila i skalpere!
Mili, micro, nano, piko...

Odg: Dva mladića grade prve avione od deprona (Ford je levat)

Reply #14
Možda bi bilo dobro praviti onakvu jedrilicu kao što ima Miha.
Garantiram ti da Miha neće trepnuti okom dok ju budemo rastavljali radi potrebnih mjera.
Miha je ljudina !!!
Mihu za precjednika !!!!
Kupio sm danas dva šmirgla 120-ke
Od alata imam motorku, hoblericu i onaj stroj za šmirglanje.
Znači nema manuelnog rada osim možda ljepljenja.
Neka oni nama naprave dva - tri modela pa da mi možemo opaliti serijsku proizvodnju.
Dobro si ti rekao da nas dvojica bez 5 modela (svaki) nemamo što raditi s njima na letenju.
Ništa se ne brini partneru već vidim kako smo uspjeli !!!
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............