Skip to main content

Topic: HELIKOPTER 016E (Read 10006 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HELIKOPTER 016E

Ovo mi je prvi model i uzeo sam:
http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/RC-HELIKOPTER-016E.html

Danas mi je stigao i na punjacu pise da puni li-ion polymer baterije sa dvije celije.
E sad koja se baterija uopce nalazi u helicu, na stranici ducana pise samo  7.4V 1500mAh Lithium, pa zar nije originalni punjac za li-po baterije ili sam pobrkao loncice?
Na punjacu takoder pise da se baterije puni cca.50minuta i da ce se nakon toga upaliti crvena lampica, no baterija je bila na punjacu sat i pol i lampica se ne pali.
Ja sam ipak istekao iz punjaca i probam pokrenut helic, kad ono digne se jedan metar i nema vise snage, nakon kaj se spustio ne moze se vise ni dignut.
Takoder sam primjetio da se repna elisa uopce ne vrti, da li bi se ona trebala stalno vrtjeti?

Zbilja sam noob u svemu ovom pa budite blagi :)

hvala.

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #1
..ja ti mogu odgovorit samo u vezi punjenja baterije jer sam i ja imao slicnih problema,samo ti nju ostavi nek se puni dok punjac ne pokaze da je puna,meni se za li poli 3s pisalo max 2 sata punjenja,a ustvari je trebalo 3 do 4..

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #2
Bateriju puni dok ti se ne upali lampica kao sto pise, to moze duze potrajati od tih 50 minuta, vidi na punjacu sta ti pise koliko je mA, a elisa repna bi se treba vrtiti samo kad dajes komande naprijed i nazad, bar ja mislim da je tako...

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #3
Ovo mi je prvi model i uzeo sam:
http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/RC-HELIKOPTER-016E.html

Danas mi je stigao i na punjacu pise da puni li-ion polymer baterije sa dvije celije.
E sad koja se baterija uopce nalazi u helicu, na stranici ducana pise samo  7.4V 1500mAh Lithium, pa zar nije originalni punjac za li-po baterije ili sam pobrkao loncice?
Na punjacu takoder pise da se baterije puni cca.50minuta i da ce se nakon toga upaliti crvena lampica, no baterija je bila na punjacu sat i pol i lampica se ne pali.
Ja sam ipak istekao iz punjaca i probam pokrenut helic, kad ono digne se jedan metar i nema vise snage, nakon kaj se spustio ne moze se vise ni dignut.
Takoder sam primjetio da se repna elisa uopce ne vrti, da li bi se ona trebala stalno vrtjeti?

Zbilja sam noob u svemu ovom pa budite blagi :)

hvala.
u kompletu je Li-Ion baterija, ja je nisam ni koristio, probao sam samo i vidio da fali snage, treba se punit skoro 2 sata, tako dugo dok ne upali crvenu lampicu;
taj punjac je iskljucivo za tu vrstu baterija, moja preporuka je ubacit Li-Po unutra, rastura, penje ko mutav;
repna elisa mu radi funkciju elevatora, desna palica gore-dolje odnosno hod napred-natrag, vrti se samo kad das komandu ili naprijed ili natrag 

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #4
Nakon cca.3.5 sata je napokon zasvjetlila crvena lampica.
Primjetio sam da se repna elisa uopce ne okrece dok s palicom idem gore dolje, pa sam dignuo "haubu" i konektor od straznjeg motorica je bio olabavljen, pricvrstio sam i sve radi ok.
E sad, cini se da zbilja toj bateriji fali snage.
Nemam pojma koja je zapravo unutra jer na njoj pise samo 7.4V 1500mah, dok na punjacu pise li-ion polymer charger(zar nije to li-po punjac?).

Sto preporucate za nadogradnju, koj punjac(trenutno niikakav ekstrem) i koja baterija (po mogucnosti da netko prodaje u oglasima da je sto prije dobim jer mi se neda cekat kineze).

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #5
baterija ti je defintvno LIPO a i pinjac je lipo 2-3 celije

daje van 800 mah što je u idealnim uvjetima 2 sata a realno je da ti to puni i 3-4 sata ako je jedna celija loša
onda ti iskuljuci punjenje ove druge ali lampa svijetli dok nije idealno puno

bilo je puno rasprava o tim punjacima a ja sam od onih koji su bili jako zadovoljni tim malim punilima

dok ne skupiš pare za neki bolji i ne pređeš na beterije veceg kapaciteta ovaj ti je savršen

nabavi si samo još koju lipo 2 celije 1500 mah
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #6
a jel ima nacin da se brze napuni ta baterija?
spreman sam investirati u neki bolji punjac (citaj. brzi) i jos 2-3 packa baterija

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #7
dovoljno ti je da investiraš u jednu hiperion batku koja se puni sa 5c i punilo koje to može odraditi

recimo da znam dosta ljudi koji koriste Turnigy od 50 W i on daje van 5A struju tako da bi ti nekom racunicom tu batku napunio za 20 min

punjac te ispadne malo ispod 300 kn ako ne ne ocarine a takva batka cca 150 kn

nemoj kemijati sa kapacitetom
pogledaj koliko teži ta batka i kupuj identicnu težiinu...
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #8
jos si me relativno iznenadio sa cifrom od 300kn za punjaci 150 za bateriju, ocekivao sam neki punjac od 1000kn :))
ako ti nije problem molio bih link na te proizvode da ih mogu narucit, makar bi radije da ima netko to na prodaju ili negdje kod nas za kupit,  jer nemam volje cekat mjesec dana.

nego, koji izvor napona treba taj punjac?
jel dolazi sa 220VAC adapterom ili si moram sam rjesit transformator?

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #9
marijom baterija nije Li-Po nego je Li-Ion sta nije isto da ga j....., lipo daje puno vecu snagu praznjenja 
punjac je iskljucivo za 2 celije baterije i to samo Li-Ion, oko 500mA ako se ne varam, znam da sam vidio negdje da pise na njemu;
ja sam koristio 2S Li-Po 1800mAh i neusporedivo je mocnija od one sta dobijes u kompletu

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #10
jos si me relativno iznenadio sa cifrom od 300kn za punjaci 150 za bateriju, ocekivao sam neki punjac od 1000kn
ako ti nije problem molio bih link na te proizvode da ih mogu narucit, makar bi radije da ima netko to na prodaju ili negdje kod nas za kupit,  jer nemam volje cekat mjesec dana.

nego, koji izvor napona treba taj punjac?
jel dolazi sa 220VAC adapterom ili si moram sam rjesit transformator?

mjesec..... x2
stari trafo od kompa preurediš

malo sam pogledal detalje pa prepravio post.... nemam slican u djelovima ovo je totalno grugacji model
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #11
@davorvz

jel mozda znas kolika je tezina originalne baterije, da vidim do koje tezine , odnosno kapaciteta da gledam novu li-po bateriju


Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #13
tezina i nije tako bitna, sitne su razlike

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #14
marijom baterija nije Li-Po nego je Li-Ion sta nije isto da ga j....., lipo daje puno vecu snagu praznjenja
punjac je iskljucivo za 2 celije baterije i to samo Li-Ion, oko 500mA ako se ne varam, znam da sam vidio negdje da pise na njemu;
ja sam koristio 2S Li-Po 1800mAh i neusporedivo je mocnija od one sta dobijes u kompletu

whatever

Charger: output:   12V-1A
Balance: Input: 11-15V DC
Output: 0.8A


cudno mi je da lition jer lame dolaze vec godinama sa LIPO
ali ako ti veliš da je lition ok....

prelazak na lipo i vece struje može samo sj***ti elektroniku koja vjerojatno nije predviđena za to
vjerojatno je unutra 4 u 1 uređaj koji sve to hendla...

iako po dimenzijma prelazi LAMU meni je ovo pre loš izbor
imam doma slicnu glupost na 2 kanala.... i onaj legendarni heli iz turbo limaca je 100 puta bolji od tog koaksijalca na 2 kanala
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe