Skip to main content

Topic: HELIKOPTER 016E (Read 10002 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #30
Prvo trebaš znati što ti treba  :P a tek onda kupovati.

Pronjuškaj malo po eBayu, gore su ti linkovi.

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #31
Ovo sa linka je vec prihvatljivo.
Mislim da mi je za pocetak dovoljna ta stanica i dva prijemnika (neka se jedan nade za rezervu).

Nego, jel mi moze tko pojasniti za sto konkretno sluzi regler, procitao sam tu na forumu temu za pocetnike ali nije mi bas jasno.
Koliko vidim regler ima 5 zica, sto i kamo ide?


Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #33
ok, sad su neke stvari jasnije.
ali nije mi jasno na sto se spajaju ESCove zice.
znaci imamo + i -  to pretpostavljam ide direkt na bateriju, i jos imam tri zice A,B i C , kud one idu?

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #34
Na brushless motor ( motor bez četkica - trofazni motor ). Ako imaš motor sa četkicama trebaš drugačiji tip reglera.
Imaš još i tri žice sa konektorom koje idu u prijemnik.

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #35
Znaci ako sam dobro shvatio, za brushless motor, ESC ima u biti 8 izvoda, dva idu na bateriju, tri na motor i preostalih tri na prijemnik?
Dakle ESC moze imati minimum 8 izvoda za brushless verziju motora, no moze imati i vise?

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #36
ESC za brushless motor

Sa lijeve strane su crvena i crna žica za                                                                         Sa desne strane su tri crvene žice koje se spajaju na brushless motor.
napajanje ( baterija ) i tri tanke žice sa konektorom
( ne vidi se ) za priključak na RX
                                                                       


ESC za brushed motore

Za razliku od brushless ESC-a brushed                                                                                                                          Sa desne strane standardno kao i kod
                                                                                                                                                                                       brushless ESC-a.
ESC ima samo dvije a ne tri žice za napajanje
motora ( lijevo dolje )

                                                                      

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #37
Shema spajanja brushless motora ESC-a i baterije

                                               

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #38
Sad je sve jasno!

Sad sam probao jedan "pokus" sa postojecim helicem, dakle napunio sam bateriju i daje na izlazu 8.2V.
Imam stabilizirani labaratorijski ispravljac i lijepo ga namjesti na 8.2V i spojim na helic umjesto baterije, no iz helica se cuje samo zujanje motora, nista se ne vrti (kao da je kratak spoj).

Nije mi jasno zasto to ne funkcionira

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #39
Javi se stričekima Wespu i Robiju oni će ti dati najbolje informacije što i kako nabaviti i pomoći ti kod podešavanja i prvog leta helija.

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #40
ok, hvala!

makar na ovom helicu kojeg imam nemam ni kaj podesavat  :D