Skip to main content

Topic: Uvoz stanice - RITT dozvola (Read 35592 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Uvoz stanice - RITT dozvola

Bok!

Napravih grešku koju sam kasno shvatio, naručih stanicu na Infinity-u.

Stanica je sad na carini i teta me traži RITT odobrenje.
Na papiru je sve objašnjeno što trebam napraviti ali na žalost nigdje na netu ne mogu nači "declaration of conformity" za Futabu 6EX.

Ima li netko link ili sam dokument?

Pozdrav

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #1
Nema u manual-u od stanice?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #2
Nema u manual-u od stanice?

E pa, Davore stanica mu je na karini pa i manual as well  :-[
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #3
a kaj je sa onih max 10mw u europi i 100mw izlazne snage u americi? tu bi mogao biti problem pri uvozu.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #4
Bok!

Poslao sam mail Futabi.
Dobri ljudi iz Futabe su odgovorili za par sati i poslali mi link.

Javim kako je prošlo...

Pozdrav

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #5
.. javi, naravno, a mozes postati i Futabin link, ako nekome zatreba.  ;)
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #6
Manual skineš sa omterneta. Imao takav slučaj nedavno sa comp-om koji ima wifi. Poslao mailom manual i uplatnicu na ritt a zahtjev faksom i isti dan mi poslalo poštom odobrenje.
Jest da uzmu 200 kunića al je bar brzo gotovo i ne postavljaju nerazumne zahtjeve.

P
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #7
Podigao stanicu danas.
Procedura oko RiTT odobrenja je jednostavna i brza, kao što se već i pisalo po ostalim postovima.
Na žalost, uletih u dane kad je 1$ = 6kn pa je PDV ispao skoro 100 kn veći! :(
Sve u svemu, jednostavno ako se odlučite sve odraditi pošteno.

Pozdrav

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #8
Bok,

Narucio sam preko ReadyHeli novu Spektrum DX7 stanicu, pa cu vjerojatno imati standardnu proceduru oko uvoza stanice...

Da li je netko vec kupovao DX7 prije, pa vec postoji valjana RITT dozvola za tu stanicu?

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #9
Bok!

Napravih grešku koju sam kasno shvatio, naručih stanicu na Infinity-u.

Stanica je sad na carini i teta me traži RITT odobrenje.
Na papiru je sve objašnjeno što trebam napraviti ali na žalost nigdje na netu ne mogu nači "declaration of conformity" za Futabu 6EX.

Ima li netko link ili sam dokument?

Pozdrav
Sjetio se necega danas pa evo da malo dodam nekih detalja, sva oprema koja postoji u bazi odobrene RITT opreme ne podljijeze ponovnom pribavljanju dozvole za uvoz iste, znaci gospoda na carini mogu jedino naplatiti PDV na iznos uređaja i ništa više, ako im nešto nije jasno neka zovu slobodno HAKOM;
Evo citat iz pravilnika koji je trenutno aktualan:




 Pravilnikom o RiTT opremi (NN 112/2008) propisano je da svaka pravna ili fizička osoba može uvoziti u Republiku Hrvatsku RiTT opremu za vlastite potrebe bez pribavljanja odobrenja Hrvatske agencije za poštu i elektroničke komunikacije (U daljnjem tekstu: „HAKOM“), ako se takva RiTT oprema nalazi u bazi odobrene RiTT opreme. Bazu odobrene RiTT  opreme moguće je pronaći na internetskim stranicama HAKOM-a (www.hakom.hr) (RF spektar -> RiTT oprema -> Baza odobrene RiTT opreme)


Ujedno i ovim putem molim kolege modelare koji su placali i radili uvozne dozvole za neke svoje stanice da stave ovdje broj dozvole i ime pod kojim je ista oprema zavedena kako bi se ažurirala trenutna lista HAKOM-ove odobrene RiTT opreme. Nazvao ja neki dan njih pa mi neka gospođa izašla u susret što se tiće popunjavanja liste za RC opremu pa da ubuduce skratimo muke mnogima koji bi kupili neke od RC uređaja.

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #10
Dobar prijedlog da se tu stavlja broj dozvole, budući da je snalaženje u toj bazi podosta teško.

Kad smo već kod toga, ima li u bazi (ja ne mogu naći) Turnigy 9x stanica da je netko uvozio pa zna ?
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #11
ja znam da je netko uvozio tu stanicu ali je nema jos u bazi zato i pisem ovo da kolege koji su uvozili napisu tu ili mi posalju na PM broj dozvole i ostale detalje kako bi sredili da se to uvrsti na listu

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #12
I ja sam zainteresiran za kupnju Turnigy9x :-)

@varadero i tko je još zainteresiran:
predlažem kupnju više komada, pa kad dođe, platimo jednu dozvolu i podjelimo trošak ;-D

Ako netko ima dozvolu, PLIZ neka se javi, pa da mi participiramo za istu (vratimo dio utrošenog truda ;-) !!!
(btw. da li je moguće pri uvozi na carini,  samo navest i pokazat kopiju već postojeće dozvole ili kupnja (račun) mora glasiti na vlasnika te dozvole??)

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #13
I ja sam zainteresiran za kupnju Turnigy9x :-)

@varadero i tko je još zainteresiran:
predlažem kupnju više komada, pa kad dođe, platimo jednu dozvolu i podjelimo trošak ;-D

Ako netko ima dozvolu, PLIZ neka se javi, pa da mi participiramo za istu (vratimo dio utrošenog truda ;-) !!!
(btw. da li je moguće pri uvozi na carini,  samo navest i pokazat kopiju već postojeće dozvole ili kupnja (račun) mora glasiti na vlasnika te dozvole??)


Čitaj CRVENI text 3 posta iznad

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #14
aaaaaa 8-) tnx
znači trebo bi samo znati br.odobrenja i to isprintat stričeku na carini (ako me što pita) :D