Skip to main content

Topic: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por (Read 148958 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #345
Upravo tako - tehnologija napreduje, što je bilo 10k Eur, lako može bit 5k i manje ako krene u masovnu proizvodnju, a naftni lobiji su tu da "plate" nekom da se to ipak ne dogodi, ili ne tako brzo. Budimo realni, več smo se odavno mogli vozit na struju  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #346
Uff nekak mi se ne kupuje concept one :) :) :) pa nešto nisam pretjerano zainteresiran koliko troši struje.


Ali može potegnuti i on lijepu kilomeražu u nekom štedljivom modu. E sad taj štedljivi način prebaciti u neki peguot 106 za voziti se svakodnevno bilo bi isplativo.

Vozim se na plin još od kad se u ZG dalo natočiti plin valjda na jednom ili dva mjesta i vozio sam se po 30km da natočim tank. Punjenje baterija za E aute uvodi sve više gradova pa i benzinskih pumpi. Sve je već tu samo nemra ovlaštenih radiona za konverziju auta na elektro pogon. Taj dio šteka. A i ljudi su skeptični prema električnom autu. No bude to pomalo. Eto prilika za biznis onima koji znaju i umiju.

Pitanje je ima kakva olakšica za takav auto no znajući situaciju sa plinom sigurno bude sve više nameta na prerađene aute na struju.
Da sam zainteresiran jesam samo da se uspije kakva lovica skupiti.

132

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #347
Znaš li kolika je ta kilometraža u štedljivom modu? Ono, može li potegnuti od Zagreba do Splita s jednim punjenjem? To bi bilo čist OK.  

Zar te konverzije nisu još uvijek skupe? Kolega s foruma koji je to nedavno radio rekao mi je da je to na kraju jedno cca 10 K eura sve skupa . To je već cijena novoga automobila. Ovako dobiješ nekog starog donora plus struju.

 
 
 

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #348

Ovaj Lupo ima domet oko 90km, prerada kostala oko 6000€ ... sa rabljenim motorom i kontrolerom.
Treba puno vremena i zivaca da se to slozi kako treba i odfura na atest.
E Lupo je u ovom broju Majstora... ima ga jos na kioscima ...


https://vimeo.com/157403194




Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #349
Fora. Bubi koliki je realan vijek trajanja batki?


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #350
Ako se prazni do 80% oko 2500 ciklusa ... 70% oko 3500 ...tak je nekak po grafovima za LiFePo4 ... frend sa Audijem ih najcesce prazni do 50% ... tak mu ispada sa 32kom 110Ah ... https://www.youtube.com/watch?v=nQYTdIUzlG0

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #351
Nego te baterije su poznate po samozapaljivošču pa kak su uspjeli riješiti taj problem u autu ako nije tajna?
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #352
LiFePO4 i nisu bas pretjerano zapaljive,a uostalom imas BMS sustav koji kontrolira stanje celija :)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #353
Ma nisu uopce...gotovo ih je nemoguce zeznut tako grdo da dodje do opasnosti. (naravno ako se ne shortaju itd)

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #354
I što kad dođeš na tehnički pregled sa svojim E-delancem?
Ko će dat registraciju za to i koliko košta npr. homologizacija ako je uopće moguća?
Još smo mi jako daleko od jeftinih prerada i njihove upotrebe u stvarnom životu (prometu).
Čak da dođeš sa Rimčevom mrcinom pa je hoćeš registrirati kod nas da li je to moguće?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #355
Jednom davno sam pitao Rimca zašto koristi te LiFe baterije u BMWu kad je Lipo daleko žešći u zadanom volumenu i masi..i rekao je da je LiFe daleko manje opasan po pitanju zapaljenja, i toksičnosti od Lipo.

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #356
I što kad dođeš na tehnički pregled sa svojim E-delancem?
Ko će dat registraciju za to i koliko košta npr. homologizacija ako je uopće moguća?
Još smo mi jako daleko od jeftinih prerada i njihove upotrebe u stvarnom životu (prometu).
Čak da dođeš sa Rimčevom mrcinom pa je hoćeš registrirati kod nas da li je to moguće?

Moguce je, imas na http://www.e-vozila.com/forum/ nekoliko prerada od 2 trabanta, bube, audia, renaulta, saxa.... uglavnom ima ih.
Decki prosli homologaciju i sve pet. Do nedavno je bio u ponudi renault s batkama (domet 40-50 km) za stvarno jeftine novce.


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #358
ako je Atest kao sto je bio kad sam preradjivao ficu u kabriolet , onda nemas apsolutno problema , izmjere vanjske dimenzije , napisu vrstu kocnica , snagu i model motora, poslikaju , platis pristojbu i dobijes novi broj sasije..
dx9-xd8-gobac630

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #359
Nije bas tako jednostavno...mora se napisati tehnicka dokumentacija (sto i nije neki problem)