Skip to main content

Topic: Spektrum DX6i ili ne? (Read 3928 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Spektrum DX6i ili ne?

Pročitao sam Davorov negativni stav prema Spektrum stanici u kombinaciji s FPV opremom, pa budući da sam pred kupnjom stanice, a ciljao sam bas na ovu iz naslova, molim savjet za daljnje postupanje. Razlog zbog kojeg želim baš Spektrum DX6i je taj što već imam jednog kojeg će sad preuzeti tata od mene, pa bi nam bilo zgodno da mozemo razmjenjivati modele bez prebacivanja prijemnika.
Dakle, zanima me da li znate za neki FPV setup u kombinaciji s kojim radi dobro ta stanica, ili je OK bilo koji ako ne radi na frekvenciji ciji je visekratnik 2.4 GHz, ili je pak treba izbjegavati u sirokom luku jer UVIJEK, bez obzira na FPV setup, frekvenciju i sl. ima problema s njom.

Hvala

Odg: Spektrum DX6i ili ne?

Reply #1
Za sada jedino nije bilo problema u kombinaciji Spektrum - 5,8GHz video linkovi posto ne postoje harmonici nit preklapanja po frekvenciji u tom slucaju ali opet je pozeljno razmaknuti jedno od drugog;

Odg: Spektrum DX6i ili ne?

Reply #2
Za sada jedino nije bilo problema u kombinaciji Spektrum - 5,8GHz video linkovi posto ne postoje harmonici nit preklapanja po frekvenciji u tom slucaju ali opet je pozeljno razmaknuti jedno od drugog;

A 900 MHz? Zabranjeno ili ne radi (iako joj 2.4 GHz nije visekratnik)?

Da li ta visa frekvencija (5.8 GHz)  znaci i visu cijenu (od ostalih videolinkova) kao i kod stanica, ili frekvencija ne igra bitnu ulogu jer ipak je to samo cca aduplo, a ne 68000x kao kod stanica?
Ili je problem samo "pogoditi" dimenzije antene, kako mnogi pisu po webu?

Odg: Spektrum DX6i ili ne?

Reply #3
Pozdrav spectrumovci

Ako mogu pomoći dodao bih par riječi o spectrumu.
Optužena kombinacija spectruma i kineskog video linka 1,2 MHz nije tako ubitačna kako davorvž veli. U toj kombinaciji i s osd-om uz gps-pm na zagiju letio sam do 1,2 km u vis i više od 1,3 km u daljinu i to s prijemnikom za park flyera.
Primjetio sam da mu izuzetno smetaju druge stanice, a posebno Hitec i futaba. Nemam pojma o teoriji, ali dok su u blizini modeli su mi padali (provjereno više puta) bez obzira ima li fpv ili ne.

Dobar let!

vpremur
J...... let bez jeze

Odg: Spektrum DX6i ili ne?

Reply #4
ja sam imao sličnu dilemu, spektrum dx 7 i futaba 6ex, obje 2.4 ghz

uzeo sam 6ex (treba doći za par dana), jednostavno se ne želim nać na livadi sa još par ljudi koji lete i da zbog neke opreme imam smetnje i da ne mogu letit
prijemnici za spektruma i futabu koštaju tu negdje, na hobbykingu ima za futabu onaj orange rx prijemnik (to je u biti fr sky rx), koliko čitam po netu ekipa s njim leti na 2km bez problema tako da je tu ta jeftinija varijanta
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000