Skip to main content

Topic: 808HD (Read 14532 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 808HD

Reply #31
kameru postavi u mod za snimanje pokreta, u meniju podesis da snima 10min pokret tako da ne stopira svako malo sliku, probano i radi ok, jest da slika nije vrhunska ali za te pare je i vise nego zadovoljavajuce

Odg: 808HD

Reply #32
trebalo bi nabaviti bolju lecu za nju, ovako ima dosta slab ulaz svjeta pa je dosta osjetljiva na vanjsko svjetlo

Odg: 808HD

Reply #33
eto stigla danas i jedna kod mene..(HD Wing model)  iznenađujuće unutar tjedan dana... uglavnom.. za probu sam ubacio 4Gb class 4 karticu.. i ovako probao malo kako radi.. još ju nisam probao po jasnom danu i na modelu.. no ukratko nisam naletio za sada na niti jedan problem koji su ljudi spominjali.. barem ne u tolikoj mjeri.. ili na taj način.

sad na prvu ruku kratki pregled....

obzirom da je probana u predvečerje i kasnije pod  umjetnim svjetlom ovo su prvi dojmovi..

Manual photo mode:
ništa posebno možda pa čak i lošije od prosječnog mobitela, no u odnosu na cijenu i težinu plus.

Motion detect photo mode:
radi sasvim ok, fotke, tu i tamo ulovi koju zamrljanu no poprilično brzo reagira na svaki pokret, baš me zanima kako reagira na kišu

Video mode:
hm.. rezolucija jest veća, ali je kvaliteta poprilično loša, malo iznad prosječnog mobitela, osjetljiva je na promjene svjetla pa tako i mješa boje.. još čekam da ju montiram na krilo pa da vidimo kako se stvarno ponaša u letu.. dosta širok kut nekih 120 stupnjeva (barem tako piše) i isto tako dosta široko lovi motion detect.

Obzirom da sam ubacio class 4 karticu (a po svim stranama preporučaju minimum class 6) možda u tome ima isto nešto, no nisam primjetio droppane frejmove, istina postoji setting za snimanje u motion detect modu 10sekundi , minuta i 10 minuta, pa isto tako osjete se pauze kako se pali i gasi u motion detectu. Mislim da je ta pauza zapisana negdje u AVI fajlu, jer ne reagiraju tako svi playeri. Na nekima te pauze zastanu na sekundu dok na nekima sve ide glatko, s time da se vidi jasno kada je počela snimati novu sekvencu.

Za sada.. obzirom na stvarno nisku cijenu (istina ima kod nas bisera koji prodaju tu istu kameru po nekih 950 kn :) :) ), da dolazi bez kučišta i stvarno malenu masu, a i njezinu konačnu namjenu da je ugradim u ono balza krilo.. sasvim solidna igračka.. daleko ispod onog šta pišu na HK-u.. no opet svatko svog konja hvali pa tako i Hobby king. Mene je osobno najviše razočarala kvaliteta statične slike.. za video sam očekivao da će biti lošiji od same slike.. no desilo se upravo suprotno..




Odg: 808HD

Reply #35
blago ovima iz lučke kapetanije ;)

Odg: 808HD

Reply #36
Bump teme  :)

Neki znaju, neki će tek sad saznati, dakle, do sad smo u temi govorili o #11 verziji 808 kamere. U međuvremenu, se pojavila nova verzija odnosno #16, potpuno redizajnirana verzija svog prethodnika, sa novim mogućnostima i nešto boljom kvalitetom video materijala, zahvaljujući novom senzoru. Od noviteta valja spomenuti mogućnost promjene baterije koja se sada spojena na pločicu konektorom, dok je novim dizajnom pločice smanjeno i zagrijavanje kamere. Poboljšano je i "rukovanje" kamerom čime je gotovo isključena vjerojatnost da ju slučajno upalite ili ostavite u video modu jer na staroj kameri nije bilo indikatora da kamera snima, to je sada ispravljeno. Ima tu još dosta toga, bacite oko na video i link ispod teksta.

The 808 #16 Micro HD Cam
Dodatne informacije:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1556994

S obzirom da nismo pisali dugo vremena, #16 ostaje aktualna po pitanju 720p kvalitete jer se pred nešto manje od mjesec dana na tržištu pojavila nova verzija i to 1080p, dakle full HD, prema specifikacijama snima 1080p (30fps) i 720p (60fps), senzor je jači (5MP CMOS) za razliku od #16 (1.3MP). Spominje se i 120° leća u kasnijim verzijama, no ovo je još svježe, pa valja ostati uz #16 koja je za cijenu svog prethodnika ($40) trenutno najbolji i najisplativiji izbor, a razvoj 1080p verzije pratiti u sjeni  ;)

lp,
Marko

Odg: 808HD

Reply #37
Ja upravo čekam da #16 prođe carinu pa u subotu test vjerojatno...

Odg: 808HD

Reply #38
narucio sam i ja sebi keychain #16 i set leća... ova nova kamerica kako je zovu jumbo keychain sa fullHD podrskom se nije pokazala kao bolja varijanta od 808 #16

Jumbo ima problema sa crnom bojom a i samim bojama, a noću je skoro neupotrjebiva... kad se snima sa fullHD ne daje pravi framerate, cak ima i lag u sceni.

A quick Review of the 1080p Jumbo Key Chain Camera