Skip to main content

Topic: FPV - Zagreb (Read 15161 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FPV - Zagreb

Reply #15
cvike su zakon  :)
imam i ja jedne takve 320x240, osim kaj je slika ko da si fatshark razrezal na 4 dijela malička, slika je čak bolje kvalitete nega na fatsharku....
tak da su u biti bolje od fatsharka  :)

ne stvarno sprobal sam kak je leteti na 320x240 i puno je teže nego na fatshark, tak da svaka čast.... ide tebi FPV odlično

Odg: FPV - Zagreb

Reply #16
Ovih cvika se ni Grunf ne bi postidio i jos uvijek mi nije jasno kako s njima uspjevas letjeti. Snimka sa kamere definitivno izgleda puuuuuno bolje nego ono sto se vidi kroz kameru :).

Odg: FPV - Zagreb

Reply #17
slika kamere definitivno nema veze sa slikom u tim cvikama.... svaka mu čast na letenju....
to je ko da leti FPV na ekran od mobitela, doslovce.....

Odg: FPV - Zagreb

Reply #18
E, da to je naš dr. Tom, pa nek pati koga smeta.  8)
 
lp
Toni

Odg: FPV - Zagreb

Reply #19
jadna ženskica...usrala se da ju prate...:)


Odg: FPV - Zagreb

Reply #20
Thnx :)

evo danas odletio još par letova nakon posla,
livada postaje premala  ;D

za sada sam išao oko 350m u daljinu, i pošto nema nikakvih oznaka po livadi (drveće, hrpe snijega...) teže je skužiti na kojem sam ja dijelu točno.
zbog cvika najviše jasno.  morat ću nešto oko njih skemijati..

navratio je i Mirac, pa je iskusio malo FPV čari  ;D




Odg: FPV - Zagreb

Reply #21
Bash je fora gledati moje radno mjesto iz zraka xD
Lp,
Alex

Odg: FPV - Zagreb

Reply #22
Kaj radiš grofe u bolnici?
 
Toni

Odg: FPV - Zagreb

Reply #23
Radim u hitnoj internoj dolje u podrum kao medicinski tehnicar. Trebalo bi jos par fotki baciti iz zraka. Ili letiti tamo sa straznjeg parkinga kod heliodroma.
Lp,
Alex

Odg: FPV - Zagreb

Reply #24
Thnx :)

evo danas odletio još par letova nakon posla,
livada postaje premala  ;D

za sada sam išao oko 350m u daljinu, i pošto nema nikakvih oznaka po livadi (drveće, hrpe snijega...) teže je skužiti na kojem sam ja dijelu točno.
zbog cvika najviše jasno.  morat ću nešto oko njih skemijati..

navratio je i Mirac, pa je iskusio malo FPV čari  ;D

Je ja sam bio u prolazu, vidim neku antenu, vidim da se nesto blesci i rekao idem pozdraviti kolegu. Ono sto mogu reci je samo "skidam kapu, naocale"  ;D..pa kroz te cvike ja nisam kuzio di je sta. Tomislav je malo letio dok sam imao naocale i doslovce mi se lagano pocelo mantati u glavi :D...ovo mije bilo prvo susretanje sa ovakvim nacinom leta i fakat je TESKO! Mislim nisam ni letio, ali i ovo mi je bilo dosta da skuzim o cemu se prica..

Stari pod hitno kod okuliste i nove naocale :D



T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com

Odg: FPV - Zagreb

Reply #25
FPV multicopter


danas je u planu popodne slaganje skew planar antene...
jučer navečer sam složio cloverleaf za TX i rezultati u kući su bili ohrabrujući,
nema šumova kroz 5 zidova unatoč zakretanju antene... što nije bio slučaj sa stock omnicom...

Odg: FPV - Zagreb

Reply #26
Doktore ti si kralj i jedino ti fali jedna dobra kraljevska stolica da se malo opustiš dok letiš

Odg: FPV - Zagreb

Reply #27
ma ti si kralj s preko 100 sati FPV-a, respect.  8)
ja tek ulazim u to... ima tu puno za učiti još.


a stolica... tu je ona od prošle godine...

[attach=1]

ali se uvijek zaboravi nešto uzeti, pa ako to mora biti ona, ne žalim se, može se letit i bez toga!  :)
znalo je biti i da se dođe bez konektora pokojeg, (a čujem da su neki i bez repa jedralke došli jedrit ;) ljudi smo, svima se dogodi )

gotove antene, 
lakša za model, TX od 0.6mm, 
na tlu, za RX 0.8mm. (hvala Jazavcu na žici  :) )
razmak među lemovima je 1mm, a ne smiju se dodirnuti masa i signal.


iako, zanimljivo radi antena, shortana je masa i signal,
tako ne radi ni stock(whip), ni patch ni ostale antene koje sam vidio za fpv,
a opet radi po testovima mnogo bolje.  ;D

ove idu na field test prvom prilikom,
nadam se da će biti vremena i za paralelan test naspram stock antena...


Odg: FPV - Zagreb

Reply #28
baš me zanima kako to radi na livadi u pravim uvjetima.

Odg: FPV - Zagreb

Reply #29
Svi se kunu da su MNOGO bolje od ovih omnidirekcijskih štapića, pogotovo jer se modeli kreću i naginju, nisu statični.
http://www.rcexplorer.se/page14/CPantennas/CPantennas.html

Cloverleaf antenna test.wmv
Range Test FPV Video Link 55Km: Helical & Skew Planar Wheel

jasno, neka usmjerena antena preko povratnog signala GPSa i lokacijom putem audio kanala na FPV linku,
pa uz auto tracking bi isto bila ok, ali tko to ima kod nas i koliko to košta?  :(

Antenna Pointing System



ove kružne su ujedno mnogo bolje i jer ne primaju 'odbijance' od tla, drveća i slično...  što inače kvari sliku(vidi se kao šum)



ja nemam pojma kako to točno radi, niti me zanima, (da me ne bi napao sada neki stručnjak)
samo sam ih napravio, pa ću vidjeti jel ok ili ne za ono što meni treba, letenje 8)

Quote
Multipath interference is by far the worst enemy when it comes to getting a reliable, solid video link. The amount of interference is depending on how you position your gear as well as the objects and terrain around you, so you can only avoid it to a certain extent.

Now this is where circular polarization really sweeps the floor with linear polarization. When a right hand polarized signal bounces on an object, it changes it’s polarization to left hand (and vice versa)! And what happens when a right hand polarized antenna tries to receive a left hand polarized signal? That’s right, there is a 30dB loss!

This means that multipath interference can be greatly reduced (or even eliminated) by using circular polarized antennas, as you will only receive the good (un-bounced) signals that haven’t changed polarization (bounced). This will not only lead to a better picture, it also leads to a longer usable range on your video system.

Why then aren’t circular polarized antennas used all the time on everything? That’s because they are expensive and much more complex to make. They are also bulkier. But, in my opinion, this is a small price to pay for a lot better video quality in our specific application.

http://www.rcexplorer.se/Educational/CP/CP.html