Skip to main content

Topic: Izrada NLO-a  (Read 1725 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Izrada NLO-a

Lijep pozdrav svima!
Nakon male stanke u modelarstvu,započinjem jedan novi projekt.
Naime,radi se o izradi NLO-a koji bi radio u principu poput drona,
Projekt vodim u školi,tako da započinjem tek početkom školske godine,oko 9. mjeseca.
Razmišljam da osnova bude konstrukcija drona i oko toga konstrukcija letećeg tanjura promjera cca 1 metra i oko cijelog ruba bih stavio led traku.
Tražim pomoć ovdje iskusnijih članova koji bi mi dali neke savjete o samoj izvedbi toga svega i možda pomogli u nekim izračunima zbog preciznijeg biranja elektronike.
Koji bi bio najbolji materijal za izradu u ovome slučaju?
Nikada nisam ni izrađivao ni kontrolirao drona,ovo radim kao drugi u nizu projekt koji bi zaintrigirao javnost i usmjerio malo ljude i na ovaj hobi.
Ovo mi je sve dosta novo,ali pokušavam što više informacija sakupiti ovdje na forumu.


Unaprijed hvala svima na pomoći  :)

Odg: Izrada NLO-a

Reply #1
To je i meni u planu. Ja bi napravio X okvir od alu kvadratnih cijevi i onda ga stavio u sendvič od 2 ploče stiropora od 5 cm ( ukupno 4 ploče 50x100cm(, lagano obradio da na sredini bude deblji, prema rubovima tanji i izrezao rupe za propelere i motore na mjestima na kojima alu krakovi prolaze kroz stiropor uz rubove

Odg: Izrada NLO-a

Reply #2
Sviđa mi se ta ideja sa stiroporom,mogao bih polako početi crtati nešto.  :D
 Konstrukcije i izgled nisu veliki problem,oko odabira motora,reglera,propelera,baterija,pločice ću se morati namučiti..



Odg: Izrada NLO-a

Reply #5
Hvala :)