Skip to main content

Topic: SPITFIRE (Read 19416 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SPITFIRE

Reply #15
Radovi na trupu se i dalje vode serva su postavljena ali jedino sto mi se nesvidza kod ovog modela je nacin kako se povezuju horizontalac i vertikalac sa servima ove drvene lajsne su pravo teske i nezahvalne za rad ali nisam imao izbora nego nji koristiti.


Odg: SPITFIRE

Reply #17
Pozdrav Miso

Odg: SPITFIRE

Reply #18
Dobro jutro Katana,ma ne bi trebale biti teške (moje su od bambusa također Spitfire),ali funkcioniraju perfektno jer odlično prenose energiju sa dovoljno elastičnosti.Ako želiš možeš ih zamjeniti sa karbonskim cijevima i bit će Ti lagane kao pero.Ne zamjeri na diskusiji,ali ja ''volim'' sve vlasnike Spitfire-a. ;D :D ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: SPITFIRE

Reply #19
Dobro jutro Remote. Ove drvene su dosta tvrdze ali valjda stvar navike, ja uobicajem vezati serva sa horizontalcem i vertikalcem plasticnim duplim cjevima ( ove na slici ) Imam par karbonski ali su mi dosta krace tako da i nisam mogao iskoristiti. Nema problema za diskusiju pa ovdje smo da diskutujemo i cujemo neki dobar savjet.


Odg: SPITFIRE

Reply #21
Drveni se stavljaju samo radi smanjena elasticnosti prenosa snage serva na kormila. Mogu i karbonski jos bolje ili ovi plasticni ali plasticni se moraju vezati sa rebrima u trupu mislim ljepiti.

Odg: SPITFIRE

Reply #22
Remote koji je kod tebe Spitfire?


Odg: SPITFIRE

Reply #24
Evo Dragi,mog Spita(semi scale) starog 12 godina,proizvođač Leon Models (ne postoji više),raspon 150 cm i OS fl 70,potrošio je već dva motora.Mislim da ću ga objesiti ''o klin'',a namjeravam kupiti isti Tvoj ali će ga pogoniti DLE 20 Petrol.Veliki pozdrav ;) Ne mogu pronaći ostale njegove fotke...?
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: SPITFIRE

Reply #25
Katana ,evo još....polu skala VB...stajni trap je drugačije postavljen,ali u ono vrijeme to je bilo čudo... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: SPITFIRE

Reply #26
Aj odlican i boja mu je odlicna ( skala detalji su na mjestu )svaka cast ja mislim i dobro leti vidim damu je stajni trap na drugu stranu, vidio sam prije ovu sliku ovdje na forumu i malo mi je bilo nejasno na prvi pogled mi se ucinilo daj e mustang. Ovaj spit nije za klina nego i dalje uzivanje u pravom skala modelu Ja mislim da bi na kyosho spitfireru bolje isao benzinski 20ccm nego 4 takt nitro, ali meni nekako vise odgovaraju 4 takt radi samog zvuka.

Odg: SPITFIRE

Reply #27
Za mene, Katana, je bolji-draži  benzinac,jedino ako nemaš ostavu ili garažu,onda nekim ukućanima smrdi benzin... :'( Ja volim miris benzina i sint izgorenog ulja) .Benzinac je nešto čistiji i manje opasan za razgrađivanje pojedinih dijelova modela...ali mi u Dalmaciji kažemo ''sekondi gušti'' -stvar ukusa.Inače u današnje vrijeme ,kao što znaš,ovi benzinci su uistinu lagani ...DLE 20 ccm komplet 820 grama.To je u doba moje mladosti,bilo nezamislivo.A onda,meni je teško nabavljati glow gorivo...a ovo kupiš na svakoj pumpi pa  u zrak.
Primi Pozdrav i uživaj u gradnji Spita....ne žuri. ;)
p.s. E da,ovaj moj je na 35 Mhz i ne diram ništa jer je sada manje modelara na toj frekvenciji pa je rizik na minimumu.Njega vozim sa Futaba 7C 35 ,  leti pristojno.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: SPITFIRE

Reply #28
Pozdrav Remote a gradnja spitfirer ide polako ali  sigurno.
I Jedno pitanje za sve.
Staje bolje NIMH ili Life baterije za prijemnik? Dosad sam koristio stalno NiMh ali posto sad imam dodatno flaps i servo za tockove neznam koliko to trosi struje.