Skip to main content

Topic: Sbach 166cm + DLE 20ccm (Read 14293 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sbach 166cm + DLE 20ccm

evo da se nađe koja slika iako sam ga skoro zapalio jučer šibicom na kraju dana,
pa je prodan za cijenu dva servača. jednostavno me ubilo u pojam previše da bi kemijao oko krpanja toga.


[attach=1][attach=2][attach=3][attach=4][attach=9]

[attach=5][attach=6][attach=7][attach=8]

[attach=10][attach=11][attach=12]

[attach=13][attach=14][attach=15]

za koji h bu gore i video od jučer,
stvarno je bilo svega i svačega i puno toga mogu naučiti iz tog iskustva za ubuduće,

jedno je sigurno da ako nešto krene po zlu od početka,   :o
možda bolje otići doma pa se vratit koji drugi dan nego forsirati let po svaku cijenu.


- nije htio zapaliti prvi puta na suho na ruku nikako
    (model nije letio nikada, sve cijevi suhe ko barut, do frge se ne može doći bez skidanja kaputaža da malo nakapam goriva),
   pa smo kurblali na smjenu svi,
- onda je flieger išao doma po el. starter i vratio se za cca 1h
- upalio iz prve sekunde sa starterom, a kasnije i 'na prvi zub' na ruku, uvijek,
- zatim se kod svakog polijetanja prepikavao na nos (stefanov kod slijetanja jučer također, inače baš i ne),
- kiša je natopila rahlu podlogu na kojoj uzgajaju tu tepih travu + što nije bila pokošena, pa su šlape skijale po njoj i jako kočile
- zatim smo skinuli šlape ali se model i dalje vukao po tepihu kao po dubokom snijegu, kotači upadali i samo vrh virio van iz podloge
- izvagali model 5.5 kg, izmjerili potisak samo 4kg  ??? trebalo bi ga biti više nego što je model težak , ne? :(
- nakon par rulanja napiknuli smo livadu di je najfriškije pokošena, pa se nekako uspio odljepiti od podloge (ako se dubina pusti da nabere bolje brzinu, ide odmah na nos... prošli model tako nije radio)  link: http://www.flyfreak.net/motorni-modeli/evolution-2x2m-benzinac-26ccm-mvvs/
eh kud sam ga prodao, i to za pola cijene ovoga  :'(


i tako prvi let prošao super, prvo slijetanje također,
drugi let super, a na slijetanju sam ili pobrao ogradu na početku piste s kotačima ili ne znam.. bili su dosta bliže ogradi nego ostatak modela
čuje se na snimci da dajem gas da ga navučem prema sebi ali se model taman sekundu poslije srušio, pa za stall ne znam jel bio ili ne...
sletio na trbuh tako bez kotača pa je napukao trup između motora i krila,
a elevon se izvukao s onim trakicama koje ga drže, kao i kormilo.
možda ga novi vlasnik popravi, vidjet ćemo.
ali trebao bi na dijetu definitivno, da se popravi omjer mase/potiska,
smoke pumpa/rezervar/batka van, to je već oko pola kile ako ne i više(računa se i smoke fluid)





Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #1
Steta, a opet, na to smo svi spremni.
Ne kuzim se u tekuce motore, ali imam osjecaj da je prop trebao biti veci, kao i tezina modela manja. Ako sam dobro vidio, servaci su 50g-ski, sto se nakupilo uz ovo kaj si ti nabrojao. Moj MXS zapravo ima 7kg potiska, a samo 3kg mase. Sbach je u laganom pikiranju, imao odlicne karakteristike leta, no svaki jaci uspon bez zaleta je bio muka. I definitivno se slazem da kad krene... treba stati.
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #2
7 naspram 3, ideš  ???
to je kao da ovaj ima 13 na tu masu, a ne 4  :'(  :'(  :'(

samo daj fotku  :)
filmić ne bu tak skoro
[attach=1]


Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #4
šteta,krasan model,zao mi je kaj sam ranije otisao doma,mozda bih ja s velikim gustom krpao ovako lijepi model 8)

Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #5
šteta,krasan model,zao mi je kaj sam ranije otisao doma,mozda bih ja s velikim gustom krpao ovako lijepi model 8)

same here, žao mi ko' psu što nisam bio u igri :D

Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #6
Definitivno šmrc! :(
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #7
video

1080p fullscreen pa se nešto bolje vidi
Sbach 342 DLE 20ccm gasoline - maiden flight with some issues

0:00 usporedba s prošlim benzincem (prodan nažalost, duplo jeftiniji a leti mnogo bolje, ipak je F3A)
0:20 Sbach se prepikne čim se pusti elevator, bilo da stoji na mjestu ili rula po pisti ???
0:50 a s malo elevatora(ili čak i puno, probali) ne može poletiti ak trava nije pokošena to jutro  ;D
1:05 treći pokušaj, ili četvrti, ne pamtim više, idemo probati nizbrdo, ne ide, zakrećem naglo an kraju piste da ne poberem aute...
2:20 ok, skidamo kapice s kotača, sada više ne stružu ali kotači propadaju duboko u podlogu
3:00 dobio savjet da odem na pokošenu travu od par sati ranije, preko nas preleće žuti avion, kasnije malo...
3:10 almost....
3:40vadim lipice da se ne bi zapalio cijeli model ako krene reakcija neka  ...
3:45 i da... trava pokošena pred koji sat, nizbrdica, i sbach se uspijeva odljepiti od podloge nekako, eleroni se odmah testiraju :)
6:57 slijetanje
7:57 sada već znam što sve treba za polijetanje, trava nije stigla zarasti dok sam natankao gorivo  :D  ;D
8:20 ajd malo dima da probam pustit, fora ali ne vredi penala od 500-600 grama na ovak malom modelu i cijene komponenti+ulja :)
9:55 niski prelet
12:04 mirt bio tamo i veli da ovo nije njegov kum, njegov se čuje još iz daljega.
14:04 zadnji prelet pred slijetanje, koje je bilo i posljednje...
fin

Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #8
Steta...
Kako je tako tezak ispao? Kuzim smoke mašinu i sve, ali opet je pretežak. Mislim da ga ne bi ni probao poletit nakon par proba gdje se ispostavilo da nema snage za tu tezinu, preopasno mi se cini.

Cak kad gledam onog Saletovog SBacha dobijam dojam da je to malo preopasan model za letiti na tuđoj travici...možda se varam ali ja ne bi volio da mi modeli od 5 kila sa dvotaktnim motorima tutnje pored kuće :)

Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #9
Dečki pa sve ste polupali.
Stefano pa kaj je tebe spopalo, do sad si i poletal i sljetal ko po špagi. Mora da je nekaj bilo divlje u zraku ili se Ćustina trava duvala. :D :D.
Ovo nemrem verovat za Sbacha kad gledam kak se teško odvaja od trave a u zraku je čini mi se jako prebrz za acro model. Bubam na pamet jer neznam koja je propela gore al po ovom kaj se vidi trebala bi bar 2 incha veća i 2 pitcha sporija. Šteta, stvarno lijepi model i nema sumnje da je greška od Dr. Tom, čovek je izvrstan pilot al je previše tehnike nakrcano u taj model.
No siki-riki bude bolje drugi put.   




Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #13
Ja sam prestal svoj stirač razbijat otkad mi je Renato dal pravi motor, sad su drugi dečeci na redu. To je 100% :D

Odg: Sbach 166cm + DLE 20ccm

Reply #14
A od posla i bebe nisam stigao proučavati setup i sve uspoređivati
samo htio nabaviti nešto složeno za letuckanje kada stignem koji vikend....
Jer to mi baš ni ne stane na stol kao hexa i bixler pa da slažem laganini po pola sata dnevno :P


btw, malo soli na ranu je i poštar stavio, vratim se doma s posla i dočekaju me novi propeleri, s kojima bi vjerojatno bolje radio,
APC sport oni zaobljeni.... sad samo fali model  :D  :D
ajd bit će možda kroz neko vrijeme novi malkice veći sbach s 30ccm, vidjet ćemo kak se poslože neke stvari

[attach=1]