Skip to main content

Topic: nitro motor problem (Read 21554 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: nitro motor problem

Reply #60
kakvih 20 cm propeler za gliser? takav nema ni neki 2t vanbrodski od 150 ks ???
struja zakon, nitro USTAV




Odg: nitro motor problem

Reply #64
Malo pratim ovu temu onako sastrane i smijem se :D :D .Vedrane motor može i bez balasta ali bez turiranja.
 
Obavezno moraš postaviti strujanje vode kroz glavu motora dok radi ili je motor za smeče :-[ :-[ .

Može bez vode cca 5 sec ::) ::) .Najbolje makinu u ljusku i negdije na razrađivanje cca 2 rezervara po

mogučnosti bez nitrometana :P :P .Pazi da spojiš cijevi za opstrujavanje vode-- mora imati protok. :-\ :-\ .

 Javi se na PP
Nemam snage da razmišljam.

Odg: nitro motor problem

Reply #65
Malo pratim ovu temu onako sastrane i smijem se :D :D

 Javi se na PP

ako nije tajna,cemu se smijes da se i mi nasmijemo  :D
procitao sam da palis sa Prstom a i ja to radim vec pedesetak godina,
nece se nista desiti,rebra za hladjenje motor ima a sa propelerom i auspuhom okrenutim nazad ne vidim zasto da ne radi i bez bojazni da ce zaribati,voda za hladjenje glave u ovom slucaju nije neophodna a bez cirkulacije nema niti svrhe,
ajde ODAJ nam tu tajnu ili da ti se i ja javim na PP 

Odg: nitro motor problem

Reply #66
lijepo sam ja rekao tko zna.... 8)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nitro motor problem

Reply #67

Onaj ko je gledao slike trebalo bi mu biti jasno da je to motor namjenjen za hlađenje vodom .
Kao klinac  spalio sam tri webre na vodeno hlađenje samo zato što sam slušao krive savjete .
rebra na stublini cilinda su tu zato da nebude prevelika razlika temperature između radilice i
glave motora. Inače največa temperatura se stvara na glavi motora zato se hladi samo glava .
Nemam snage da razmišljam.

Odg: nitro motor problem

Reply #68

Onaj ko je gledao slike trebalo bi mu biti jasno da je to motor namjenjen za hlađenje vodom .
Kao klinac  spalio sam tri webre na vodeno hlađenje samo zato što sam slušao krive savjete .
rebra na stublini cilinda su tu zato da nebude prevelika razlika temperature između radilice i
glave motora. Inače največa temperatura se stvara na glavi motora zato se hladi samo glava .

da,vidim da ti to dobro znas,  (temperatura izmedju RADILICE i glave motora)
tada kada si ti bio klinac i danas je razlika u kvaliteti motora kao nebo i zemlja,a propeler to lijepo ohladi,ja cu taj motor rado platiti ako mu se nesto desi - zariba,
aluminijum veoma dobro prenosi temperaturu i motor kada radi ja kompletan vreo,
pozdrav

Odg: nitro motor problem

Reply #69
Nece nece i nece :-( :-(

Odg: nitro motor problem

Reply #70
nesto krivo radis. jesi li se cuo sa grunfom?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nitro motor problem

Reply #71
ej..cuo sam se bio sa njim jednom pa mi je malo pojasnio..bas sam mislio isprobat model na moru i motor ko i inace nece  :'(

Odg: nitro motor problem

Reply #72
ima li ovdje koji rijecanin koji se kuzi u metanolce da pomogne vedranu?
struja zakon, nitro USTAV