Skip to main content

Topic: problem kod startanja benzinca (Read 10781 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: problem kod startanja benzinca

Reply #30
aha znaci ova je veca neka :'( ,neznam budemo se culi nazovem te!!

Odg: problem kod startanja benzinca

Reply #31
E jos jedno pitanje,na karburatoru,koje je dovod goriva,onaj plasticni dio ili metalni,jer na plasticni uopce nemozes ni puhnut ni nista i dali se spajaju obadva crijeva na njega ili samo jedno???

Odg: problem kod startanja benzinca

Reply #32
Obično na karburatorima koji imaju providnu pumpicu za gorivo postoje 2 odvoda jedan je dovod goriva a drugi je da vrati višak goriva u rezervoar ~
Imaš li ti tu pumpicu na tom karburatoru ?

Odg: problem kod startanja benzinca

Reply #33
izvana karburatora nema nikakve pumpice,jedino unutra ali ne vjerujem,jel se ne vidi na slici? ima samo jedan plasticni izlaz i jedan taj metalni to se vidi...e sad sta je tu dovo neznam,nikakve upute nisam dobio,bas nista

Odg: problem kod startanja benzinca

Reply #34
Motor još uvijek nije upalio!

Karburator smo skinuli i stavili ga na trimer, radi bez problema, iako se gušio dok smo mu oduzeli čok.
Promjenili smo svječicu, nikakve pomake nismo dobili, probali smo sve i svašta, motor jednostavno ne želi upalit, čekamo novo paljenje.

Odg: problem kod startanja benzinca

Reply #35
Evo ga, upalio je i sad pali kao mina, sa starim paljenjem, treba ga samo poštelati.
Ali pošto smo već naručili Zenoah, ovaj će najvjerojatnije u prodaju....

Odg: problem kod startanja benzinca

Reply #36
Prva stvar zbog koje neće valjati za heli ja ta što mu osovina od motora mora imati tzv, runout u nuli , znači da ne baca nigdje jer i malo bacanje od nekoliko stotih uzrokuje ogromne vibracije od kojih se odvrću i šarafi ! Uzmi komparator i izmjeri runout na osovini ( tolerancija je 0,005 i to ne na osovini već na kvačilu, što znači na osovini mora da bude još manje )

Ok, a što ako runout ne valja? Da li se to može nekako ispraviti?
Još nisam to izmjerio ali planiram.
Zenoah polagano razrađujem, potrošio oko pola litre na leru, sad ću krenut na brže obrtaje.

Odg: problem kod startanja benzinca

Reply #37
Izvini što sam zakasnio sa odgovorom !
Runout je važan zbog vibracija, što bliže nuli to manje vibracija !
Odnesi kod tokara da ti to sredi !

Motor trebaš razrađivati na helikopteru a ne van njega  !
 

Odg: problem kod startanja benzinca

Reply #38
Ok, a što se tiče hlađenja motora, je li ovo kako je to zamišljeno na gassermanu dovoljno za optimalno hlađenje, mislio sam još obložiti limom barem do pola cilindra.

Odg: problem kod startanja benzinca

Reply #39
To ti ne bih znao reći jer ne znam kakvo hlađenje ima Raptor !
Ja na T Rexu 7 koristim rc motor koji ima svoje hlađenje a na T rexu 600 stok hlađenje nije dovoljno tako da sam mu stavljao ventilator i kućište za ventilator od Predator Gassera ~

Odg: problem kod startanja benzinca

Reply #40
Pozdrav svima koji se muče s paljenjem

Ljetos sam kupio preko foruma zeno 62 i imao sam slični problem. Magnetno je bilo neispravno pa sam ugradio elektronsko HK i dosta se mučio. Na netu sam pronašao da moraju imati predpaljenje 30 stupnjeva.
30 stupnjeva mi je zvučalo nekako previše, ali od kad sam ga podesio motor dosta dobro pali.
Za vas je vjerojatno kasno došlo moje iskustvo, ali možda nekom pomogne.

Sretno, ipak je benzin zakon!
J...... let bez jeze

 

Odg: problem kod startanja benzinca

Reply #41
poprilicno kasno jer imamo vec drugi motor zenoah 231puh,ali kak se kaze nikad nije kasno,svejedno hvala. I meni se ćinilo malo previse 30 stupnjeva ali izgleda da je stvarno tak.                                                                                                                                                             Tako je benzin je zakon