Skip to main content

Topic: Razrađivanje novog benzinskog motora-upute (Read 11037 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Razrađivanje novog benzinskog motora-upute

Reply #15
jarune nije to takva vrsta motore, nema ventile :), znam ja kako to funkcionira, strojarski sam tehničar samo ovakve srvari moram pitat
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Razrađivanje novog benzinskog motora-upute

Reply #16
Bez obzir aima li ventile ili ne  ne možeš to zamjenit



ovo ti je motor bez ventila

Kod dvotaktnog ne postoje; primjer su usisni ventili, zajedno sa podizačima i kvrgama, a kod velike većine jednostavnih dvotaktnih motora, bez ventila uopće (nema ni ispušnih). Time se pojednostavljuje i pojeftinjuje izvedba motora. Košuljice dvotaktnih motora su napravljene s kanalima, kroz koje se vrši izmjena medija, tako da kod svakog dvotaktnog motora imamo ispirne kanale, a kod onih bez ventila i ispušne.
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Razrađivanje novog benzinskog motora-upute

Reply #17
mislio sam ovaj crveni dio odšarafat i zarotirat za 180 stupnjeva, usis i ispuh se ne mijenjaju jer na karburator vodi cijev od prostora radilicie koja daje potreban tlak da se može pumpat gorivo



zato sam pitao da li to tko radio i da li se to može napraviti, ne bih rado nov motor kvario :), uskoro se nastavlja moja saga o EDGU 540 :)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Razrađivanje novog benzinskog motora-upute

Reply #18
Cilindar ti na mjestu na kojem nasjeda na blok ima nepravilne utore i ako se komplet zarotira ne mjenja se skoro ništa ali se više ne poklapaju ti kanali s kanalima na bloku a brtva prati oblik tih kanala. Teoretski se ne mjenja kompresija ni režim rada osim što ne znam bili se i koliko izgubilo zbog tog dizajna bloka i cilindra. Pazi s brtvom jer se lako podere pa se spremi u nabavku nove ili klingerita da je iznova napraviš.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Razrađivanje novog benzinskog motora-upute

Reply #19
nisam ništa mijenjao ni rotirao, i neću, ipak ću kaputaž žrtvovati, mislim da ga neću puno provalit, a svakako ću gledat na netu uzet novi ili čak napravit po ovome kalupu
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Razrađivanje novog benzinskog motora-upute

Reply #20
evo motora, zašarafljen na EDGA i upaljen

HVALA CROGAUCHO NA BRZOJ DOSTAVI :)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Razrađivanje novog benzinskog motora-upute

Reply #21
motor kresnuo od prve, potrošili smo jedno 2dl mješavine na ler gasu, štekće fino, vidi se da ima snage kolko oćeš , elisa 22*10, još ću jedno litar goriva protrat kroz njega i odo ja onda u temu EDGE 540 :)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Razrađivanje novog benzinskog motora-upute

Reply #22
kad si ga prije zašerafil i probal , samo mi nemoj reći da si uspio i letiti danas ??? ??? ???
da li si ono grozdje iz kombia sa edgom riješio ili si ga rješil na drugi način  :D :D :D :D :D
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Razrađivanje novog benzinskog motora-upute

Reply #23
nisam letio, samo upalio da radi na leru, a grožđe ko grožđe, punac i ja u stipinom kraju se namirili :)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Razrađivanje novog benzinskog motora-upute

Reply #24
Hrvoje dragi,Marijo je  -jarun 75- i upravo ti je on juče poslao prikaz rada 2-takt motora sa ostalim savjetima
Živio :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Razrađivanje novog benzinskog motora-upute

Reply #25
Mala ispravka, jarun je Marjan :)
MAK Zapad

Odg: Razrađivanje novog benzinskog motora-upute

Reply #26
Hrvoje dragi,Marijo je  -jarun 75- i upravo ti je on juče poslao prikaz rada 2-takt motora sa ostalim savjetima
Živio :)
znam jaruna pa zato sam i pitao koji je mario, marjan je jarun :), sve ok
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Razrađivanje novog benzinskog motora-upute

Reply #27
Uppsss,isprika Marjanu i Hrvoju...ustvari Hrvoje Tebi ništa ne treba ,sve si riješio i želim ti veličanstven maiden...ti si se samo želio pohvalit sa novim motorom ,što pozdravljam i poštujem....Živio Imotski 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Razrađivanje novog benzinskog motora-upute

Reply #28
heh, evo morao sam se uključit jer sam čuo da novi motor treba nekako razradit a nisam bio siguran kako to napravit, sve je ok-znam marjana osobno pa sam zato pitao koji mario :), nisam ja iz imotskog nego iz posušja :) ako si mislio na to, al skoro pa isto, tu smo na 12 km i 5 minuta vožnje kad nema goožve na granici, morao sam podijelit topic zbog moje sage o edgu, ima dosta pregleda, preko 5000 pa se osjećam dužan podijelit s vama kolegama ;), uskoro nastavak sage i nadam se uspješan maiden, i naravno sve podijelim sa svima vama :)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Razrađivanje novog benzinskog motora-upute

Reply #29
Ma ruku na srce ,ne leti baš puno momaka edge od 2 metra raspona,tako da je to i  meni zanimljivo a kako sam novi na forumu ,još brkam imena...što mi je za oprostiti,ali nikako nisam smio zamjeniti Posušje sa Imotskim...Hrvoje dragi neće se ponoviti.Želim da što prije pošalješ filmove  sa novim motorom ,vjerujem da će svi uživati.
Zdravlje i Veselje a može nešto i u valuti. :D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes