Skip to main content

Topic: Hexa Pomoc invalidu u odabiru dijelova i sastavljanju (Read 5177 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hexa Pomoc invalidu u odabiru dijelova i sastavljanju

Nakon par dana kupio sam Dji Phantoma, i odusevio se.
Sad bi nesto vece, a moj problem je da sam invalid(Tetraplegicar) oduzet od brade na nize, i nemogu sarafat, pa vas molim za pomoc oko izabira dijelova, a kasnije i n2kog tko bi mi to sastavio, uz naknadu naravno.Nemogu iskesirat 5-6 tisuca odjednom pa bi ovako bilo najbolje!

ja sam mislio ovako:

Dji Naza2 posto vozim bradom gps atti mod. su obavezni kao i IOC

Frame-imam dva koja bi htio:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25698__Turnigy_H_A_L_Heavy_Aerial_Lift_Hexcopter_Frame_775mm.html  ovaj mi se svidja 983g tezina

i ovaj

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__34237__Hobbyking_SX650_Glass_Fiber_Hexcopter_Frame_650mm.html ovaj je dosta laksi 570g

Dajte prijedloge za ostatak,s tim da ga necu koristit za snimanje,samo letenje.Hvala

Odg: Hexa Pomoc invalidu u odabiru dijelova i sastavljanju

Reply #1
zašto bi nešto veće ako je samo za letenje ?

za to što koristiš fantom je ok, s tim da bi bilo dobro da uzmeš one štitnike za propele.

vezano za gps  i ioc, leti uvijek na otvorenome, dalje od ljudi jer ta kombinacija ima veliku tendenciju da letjelica odluta.

Odg: Hexa Pomoc invalidu u odabiru dijelova i sastavljanju

Reply #2
ako letiš bradom, vjerujem da ti minute iscure samo tako dok napraviš koji krug, 
+moraš ostaviti koju minutu za sigurni povratak i slijetanje, pa od 10ak završiš na 7... što je malo, i onda izmjena batki, netko ti pomaže vjerujem itd...

zašto se ne odlučiš onda na provjereni setup koji leti 90+ minuta?
pa se stigneš naletit u komadu a i pratnji će biti ugodnije jer će imati sat i pol slobodno za svoje aktivnosti(čitanje, letenje, sunčanje...  :) )

http://www.flyfreak.net/multirotor/quad-ltf-%28long-time-flight%29/

ja ga isto SVAKI put armam bradom jer jednom rukom držim stanicu a drugom model  :)

Odg: Hexa Pomoc invalidu u odabiru dijelova i sastavljanju

Reply #3
zašto bi nešto veće ako je samo za letenje ?

za to što koristiš fantom je ok, s tim da bi bilo dobro da uzmeš one štitnike za propele.

vezano za gps  i ioc, leti uvijek na otvorenome, dalje od ljudi jer ta kombinacija ima veliku tendenciju da letjelica odluta.

Hvala na savjetima,htio bi nesto vece,i jace radi veceg ugodjaja-zabave phantoma sam uzeo iz razloga sto mi je to prvi i radi naze koja mi olaksava letenje.

ako letiš bradom, vjerujem da ti minute iscure samo tako dok napraviš koji krug, 
+moraš ostaviti koju minutu za sigurni povratak i slijetanje, pa od 10ak završiš na 7... što je malo, i onda izmjena batki, netko ti pomaže vjerujem itd...

zašto se ne odlučiš onda na provjereni setup koji leti 90+ minuta?
pa se stigneš naletit u komadu a i pratnji će biti ugodnije jer će imati sat i pol slobodno za svoje aktivnosti(čitanje, letenje, sunčanje...  :) )

http://www.flyfreak.net/multirotor/quad-ltf-%28long-time-flight%29/

ja ga isto SVAKI put armam bradom jer jednom rukom držim stanicu a drugom model  :)


Iznenadio bi se kad bi vidio kako "hendlam" to. ;)
isto tak vozim rc autice-offroad,onroad 23ccm.

Iskreno,10-15min mi je dovoljno jer me i vrat pocne bolit,znaci 25min max.

Odg: Hexa Pomoc invalidu u odabiru dijelova i sastavljanju

Reply #4
Baš mi je žao cuti da si oduzet većim djelom  ali mi je i drago da imaš volje za ovaj naš hobi ;)
Nego zapitao sam se kako sad tipkaš po tipkovnici? ???
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Hexa Pomoc invalidu u odabiru dijelova i sastavljanju

Reply #5
Baš mi je žao cuti da si oduzet većim djelom  ali mi je i drago da imaš volje za ovaj naš hobi ;)
Nego zapitao sam se kako sad tipkaš po tipkovnici? ???

Lezim u krevetu s touchpad misom i klikam po onscreen tipkovnici bradom

 

Odg: Hexa Pomoc invalidu u odabiru dijelova i sastavljanju

Reply #6
Quote
znaci 25min max.

Ne trebas lionku onda.
S jeftinom zippy 5000 4s batkom ti leti 30min a da potrosis 80% kapaciteta.
A veci model sumnjam da bus slozio od toga. Za male pare i da leti oko pola h.

Odg: Hexa Pomoc invalidu u odabiru dijelova i sastavljanju

Reply #7
Quote
znaci 25min max.

Ne trebas lionku onda.
S jeftinom zippy 5000 4s batkom ti leti 30min a da potrosis 80% kapaciteta.

i to bi bilo ok,zato i pitam tu,samo tu nema ni framea,tako da mi i frame i matrijal svee netko treba napravit-sastavit ustimat..

Odg: Hexa Pomoc invalidu u odabiru dijelova i sastavljanju

Reply #8
quad ti je gotov za jedan dan ako se skompaš sa susjedima iz koprivnice.

mogu ti dati centralni dio framea(cca10x20cm) sa svim šarafima i distancerima, u koji samo upikneš 4 drvena kraka 15x15mm iz bauhausa i to je sve.
a 4 motora i reglera se vezicama i šarafima ulove na to, zaleme se žice od napajanja i konektor batke.
u sredinu se zaljepi naza(fiberglas je na površini framea pa ljepilo dobro drži),
postavke FC-a su već napisane i to je to, gotov stroj.

Odg: Hexa Pomoc invalidu u odabiru dijelova i sastavljanju

Reply #9
Zahvaljujem,trenutno idem u toplice pa kad se vratim vidjet cemo dalje

Odg: Hexa Pomoc invalidu u odabiru dijelova i sastavljanju

Reply #10
A mogao bi razmisliti I sa upravljanjem nekim videonaočalama koje imaju u sebi giroskop...ili akcelerometar kakav postoji spojiti nekako na komande od stanice..trebalo bi potraziti kako to učiniti,ja nažalost nemam tih znanja
[attachimg=1]
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Hexa Pomoc invalidu u odabiru dijelova i sastavljanju

Reply #11
A mogao bi razmisliti I sa upravljanjem nekim videonaočalama koje imaju u sebi giroskop...ili akcelerometar kakav postoji spojiti nekako na komande od stanice..trebalo bi potraziti kako to učiniti,ja nažalost nemam tih znanja
[attachimg=1]
Slažem se s kolegom, ako se kamera mrda pomicanjem glave vjerojatno se može i upravljti letjelicom. Kolega  Tomislav (Mucke) ih je imao i gledao sam kako rade na kameri a sad prebaciti na bilo kakvu letjeicu i da radi, stvarno nebi znao :(
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Hexa Pomoc invalidu u odabiru dijelova i sastavljanju

Reply #12
to sve o čemu pričate su tehnologije iz kamenog doba......

upravljanje je moguče izvesti direktnim sondiranjem eeg valova ....
dx9-xd8-gobac630

Odg: Hexa Pomoc invalidu u odabiru dijelova i sastavljanju

Reply #13
sa voznjom quada ja nemam problema,malo se mucim s autom al nemam tolko love za te umotvorine.
niko mi jos nije dao jedan prijedlog vezan za temu

Odg: Hexa Pomoc invalidu u odabiru dijelova i sastavljanju

Reply #14
ovo što sam predlagao uopće ne mora biti skupo...ne mogu sada naći link jer ima tome vremena,kako spojiti accelerometer od jedno 10$ na stanicu te ako ga staviš na kapu on prati pokrete glave kao što bradom pomičeš palice....ja sam to želio iskoristiti za upravljanje sa gimbalom za kameru...

Tomislave sjećaš li se ti tog linka kad smo razgovarali?
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.