Skip to main content

Topic: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ] (Read 19556 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #45
9xr pro se ne razlikuje po nicemu od 9xr, osim po jacem procesoru i memoriji!

A sto se tice cijene, tu je taranis isplativiji, posto dode s koferom, baterijom, punjacem, pojasom i ugradenim 16 kanalnim modulom!

I da ne zaboravim reci, da ne treba bas nista prckati po stanici i da je kvalitetnija bar 1000 puta!

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #46
@Coljo

samo da se nadovežem, Taranis više ne dolazi sa kuferom pošto je isti vrlo jeftine izrade i ljudima se doslovno raspadao prije nego su otpakirali svoje taranise (i ja sam takav slučaj). Pozitivna stvar je što su umjesto 800mah ubacili 2000mah nimh bateriju.

Za nekoga ko je zadovoljan s 9x je Taranis dugoročna investicija i gotovo nikad neće iskoristiti puni potencijal same stanice. Oni koji prelaze sa 9xr-a dobiti će bolje i praktičnije rješenje, a neće trebati puno filozofirati oko softwera jer je vrlo sličan u obje stanice. A 9xr pro je več dobrano ušao u cjenovni rang taranisa pa je tu možda više stvar osobnog ukusa, ali opet nemojmo zaboraviti da s taranisom dobivate gotov 2.4ghz sistem, plug n play uz mogućnost korištenja modula po želja ekstra. Nije da branim taranis, moj primjerak nije baš po špagi, ima svoje neke muhe koje sam moram ispravljati, koje neki drugi nemaju,  neke jesam neke nisam  tako da i taranisa još treba ispeglati (nadam se da je to već rješeno, ja sam uzeo stanicu u veljači). No, ovo je tema o 9xr pro pa nek tak i ostane.  ;)

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #47
Osobno mi je i prerađeni 9x ok. Jednostavno nisam prezahtjevan korisnik kojemu je potrebna super precizna stanica.
9xr bi još kupio jer imam frsky modul i kao što rekoh, ne trebam extra preciznost. 9xr pro teško da bi kupio. Mislim da tih par noviteta ne vrijede toliko više novaca u odnosu na običnu verziju. U principu nije ispravljen niti jedan nedostatak obične verzije. (navigacijske tipke pomalo štekaju, tu i tamo problemi s gimbalima, ergonomija)

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #48
9xr pro se ne razlikuje po nicemu od 9xr, osim po jacem procesoru i memoriji!

Zapravo ima dosta više razlika:
-ispod menu tipki su pravi prekidači s ne gumice kao na 9xr
-izlaz za slušalice
-zvučink
-sd kartica
-za FrSky telemetriju ne treba lemiti po pinovima mikrokontrolera, nego se samo ušteka mali kablić
-ima konektore na ploči za spojiti dodatni hardver - višepložajne prekidače, rotary encoder, bluetooth...

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #49
@Coljo

samo da se nadovežem, Taranis više ne dolazi sa kuferom pošto je isti vrlo jeftine izrade i ljudima se doslovno raspadao prije nego su otpakirali svoje taranise (i ja sam takav slučaj). Pozitivna stvar je što su umjesto 800mah ubacili 2000mah nimh bateriju.

Za nekoga ko je zadovoljan s 9x je Taranis dugoročna investicija i gotovo nikad neće iskoristiti puni potencijal same stanice. Oni koji prelaze sa 9xr-a dobiti će bolje i praktičnije rješenje, a neće trebati puno filozofirati oko softwera jer je vrlo sličan u obje stanice. A 9xr pro je več dobrano ušao u cjenovni rang taranisa pa je tu možda više stvar osobnog ukusa, ali opet nemojmo zaboraviti da s taranisom dobivate gotov 2.4ghz sistem, plug n play uz mogućnost korištenja modula po želja ekstra. Nije da branim taranis, moj primjerak nije baš po špagi, ima svoje neke muhe koje sam moram ispravljati, koje neki drugi nemaju,  neke jesam neke nisam  tako da i taranisa još treba ispeglati (nadam se da je to već rješeno, ja sam uzeo stanicu u veljači). No, ovo je tema o 9xr pro pa nek tak i ostane.  ;)

Dolazi i dalje s koferom, samo sto sada imas izbor dali zelis sa, ili bez!

Ja mogu samo pohvalit taranisa isto kao i kofer koji dolazi s njim!

http://www.microtechnics.eu/detail.php?categorie=FrSky&souscat=48&code=TARANIS-B%20Mode%201&langue=en

Mozda je prva serija imala neke sitne mane, ali je to odmah sve ispravljeno.

Sto se tice 9xr stanice:

Stanica 100 dolara, modul kao u taranisu 67 dolara, pojas 5 dolara, kofer 16 dolara, baterija 14 dolara s tim da ti treba punjac i onda opet moras lemit modul, ili kupit dodatni kabel da bi telemetrija radila!

I onda na to sve postarina i porez!


Imao sam 9xr, i mogu samo reci da nisu nista novo stavili osim nabrijane maticne, a cak je i softwer ostao isti!

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #50
Meni je iskreno 9X bila super stanica. Imao sam skrsenih receivera, brownuouta ESC-a, svasta. Presao sam na Taranis jer sam imao dobru priliku i reko zasto ne.

Sad znam tocno sto znaci kvalitetniji gimbal i manja latencija.
Gimbal ko gimbal, al latencija - BITNA RAZLIKA

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #51
Nabavio sam 9XR Pro sa Spektrum DM9 modulom. Nakon dosta natezanja shvatio sam da su pinovi za DM9 prekratki ali sam to uspio srediti. Zanimljivo je vidjeti na slikama kako izgleda DSM2 spektar sa i bez range checka.
Vide se dva nosioca (markeri M1 i M2) te da je razlika 30 dB za vrijeme range checka što nije malo.
[attachimg=1]

[attachimg=2]

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #52
Pa stalno je to na akciji..., možda mjesec dana na godinu nije..

 

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #53
Pozdrav
Imao bi pitanje dali netko zna što treba na 9xr-u napraviti da kada na quad ubacim u loiter (ili bilo koji drugi mod) i da stanicom tj. desnim gimbalom na stanici upravljam kamerom a ne quadom?

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #54
Imao sam to slozeno. Ne sjecam se detalja ali ako ti pomaze, kljuc je u tome da isprogramiras na kanale za kretanje da kada se switch preklopi da ih zamijenjuju kanali za kretanje gimbala.
Tu mozes vidjet kak mi je to radilo na avijunu.
https://www.youtube.com/watch?v=ReANAccu4sU

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #55
Da tako sam i mislio.
Dali znas mozda kako se to zove na engleskom da potrzim na strnim forumima i yt-u?

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #56
To je skup komandi, neznam kak bi to nazvao... ali predlazem ti da kontaktiras Srepflera. On ti to ziher zna slozit.

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #57
Trebaš napraviti mixeve s nekim prekidačem (može biti bilo koji, pa i logički),
koji će u jednom položaju uključivati upravljanje quadom, a u drugom gimbalom.

Pretpostavimo da ti je na 1. kanalu roll, na 2.  kanalu pitch os quada, a
na 7. i 8. kanalu upravljenje gimbalom, a prebacivati upravljanje želiš s AIL prekidačem.

onda trebaš ovakve mixeve:

CH01   +100% Ail Switch(!AIL)
CH02   +100% Ele Switch(!AIL)

CH07   +100% Ail Switch(AIL)
CH08   +100% Ele Switch(AIL)

Odg: Turnigy 9XR Pro – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #58
Ok, hvala puno