Skip to main content

Topic: MERMAID depronac odličan model za početnike (Read 8450 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #15
Diogen nebi se složio sa tobom. Provjeravali smo vec to, probaj uzeti ploču jednog i drugog i rezati-nož ide sasvim drugčije a vidi se i na strukturi, pravi depron je gušči.Ima i deprona na kojem je več folija u boji koji je napravljen bas za modelare. Bas ta folija na njemu napravi ga čvrščeg i kod laganog pada ili kod obrade ne puca tako brzo.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #16
Slozio se ti ili ne materijal jest isti. Svojstva nisu jer ovise o parametrima proizvodnje odnosno ekstrudiranja pa od tuda dolaze i razlike (izuzev folija).

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #17
Nema veze ja za sebe znam radio sam i sa jednim i sa drugim i razlika u kvaliteti je kao da usporedis recimo kineski alat sa alatom od Hilti-ja.  :D
Tommee uzmi ploču deprona i ploču onog drugog i onda mi reci ako ima razlike.. Ali ok  svake oči vide drugčije.    ;)
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #18
Jesam imam ih. Ne kuzis sto ti govorim ima razlike ali materijal je isti. Procitaj sto pisem, materijal je isti ali svojstva nisu.

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #19
Jawohl... :D
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #20
 :D :D
..nije važno što se ne slažemo.  Depron se prvi pojavio u modelarstvu i otuda naziv 'depronac'.

Stvar je u tome što ljudi prihvaćaju komercijalna imena kao garanciju svojstava, brand, a često ne znaju 'generički' naziv i svojstva.

Zato iste stvari mogu biti različitih cijena. Depron kao i svi slićni proizvodi zapravo su građevinske izolacije, one kutije za hranu (čevapi, lignje) itd.

Medu raznim 'depronima' ja bi istaknuo Climapor jer je lako dostupan i BASF Styrodur jer je toliko kvalitetan (50 godina tradicije) da nema zamjene u nekim aplikacijama. Npr. Styrpodur ima certifikate za seizmički aktivna područja, zatim certifikat za kako kažu 'disipaciju horizontalnih sila' , dakle garantirana mehanička svojstva. Imaju i drugi, ali 50 godina prakse...

Evo nešto od toga, razne gustoće i svojstava: http://www2.basf.de/en/produkte/plastics/schaum/product_range/

To je razlog zbog kojega sam naveo da se Depron gura kao najbolji, a jedino je prvi XPS koji je 'uletio' u modelarstvo i zato drži cijenu bez opravdanja.
Postoje trgovine koje prepakiravaju 'depron za modelarstvo' i zarađuju zapravo samo na neznanju kupaca, jer je to 'originalan'.
Damir

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #21
Yes srr...srrr  ;D 

Malo se trebamo i šaliti inače je život monoton    :)
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

 

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #22
Pozdrav,
ja sam zainteresiran za kupovinu jednog modela

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #23
ljudi danas sam kupio climapor ja sam ga prije tražio na odjelu laminata i nitko nije čuo za to, sada kada imam climapor to je revolucija u modelarstvu za mene :D eto režem modele od climapotra tko treba slobodno nek se javi  ;)
usuditi se to je cijena napretka

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #24
Prša koliko ploča treba Za Beavera i koja debljina? nisam gledao jos nacrta
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: MERMAID depronac odličan model za početnike

Reply #25
nisam siguran ali mislim da su dvije 600x1200x12mm stirodura, s tim da nema stirodura 12mm pa ga moram žicom rezat, barem ja nisam našao.. i dvije ploče deprona za krila, rebra i kabinu
usuditi se to je cijena napretka