Skip to main content

Topic: 70mm kina EDF .. (Read 5309 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

70mm kina EDF ..

Nedavno sam uzeo jedan styro model sa kojim je dosla i kompletna junk elektronika.
Nista cudno za kineze, znao sam to i prije narudzbe, nisam niti mislio nista od toga koristiti.
Ali ajde da bar isprobam EDF kad je vec tu, mozda je cak ok ..  jee, mozes mislit, .. figa !
Na nekih 350W puknula osovina elektromotora, a rotor obisao cijelu prostoriju !?  ???
 
 
 

Odg: 70mm kina EDF ..

Reply #1
a ja mislio, kao edf je siguran ...

Odg: 70mm kina EDF ..

Reply #2
.. siguran je samo dok se ne spoji na struju.  :)
Ovaj EDF je cak bio izbalansiran, rotor savrseno nacentriran i nije cak nigdje dotaknuo kuciste ..
Osovina je puknula tocno tamo gdje je promjer smanjen sa 4mm na 3.17mm, odnosno kod lagera !
 

Odg: 70mm kina EDF ..

Reply #3
Pa dobro,kaj fakat nema jeftine a "dovoljno dobre" turbine za nas koji bi se poigrali r tim,a da ne potrošimo malo bogatstvo na elektroniku? Fakat se nadam da je ovo izoliran slučaj,mislim, kužim da kineske nemogu dati tak puno potiska kao brand name,al ono da ti pukne osovina od motora,pa wtf! Fakat ubojite igračke!
Mislio sam uzet neku s ebaya za 40-60 usd,al me nakon ovog strah!

Odg: 70mm kina EDF ..

Reply #4
Ovo je stvarno slučaj koji daje misliti. Osobno ne preporučam nikakve jeftilene kod takvih rotacija. Viđao sam ih na livadi i radili su više, manje, zadovoljavajuće, no trebalo bi ići za koliko toliko cjenovno razumnom kvalitetom kada su u pitanju impeleri. Ovdje se kao slaba karika pojavio motor tj., njegova stanjena osovina. Nije mi jasno zašto su je opće tanjili. To se vrti između 30-60 tisuća okretaja, nerijtko baca iz ruke u ravnini glave tako da si lako možemo predočiti moguće posljedice. Nadam se da neće zvučati bahato ali kod impelera sam uzimao samo renomirane proizvođače i impelera a tako i motora. Na stotinama letova nikada nije bilo ni jednog problema s njima. No, i njima sam uvijek prilazio s oprezom i respektom. Naravno da ima i jeftinijih i dobrih, ali tu bih, ponavljam, uvijek dao koju kunu više i bio nešto mirniji kod polijetanja. Po principu bolje jedan dobar nego nekoliko loših. Pucanje na samo 300W, što je za impelere igrarija, je stvarno krajnje zabrinjavajuće. Kristijane znam da nema neke velike koristi od toga ali pošalji to ekipi na HK stavi te fotke na njihov site nek i ostali vidi što kupuju i koliko je to opasno po njih. Slikaj ga pored soga Stumaxa da se vidi da znaš o čemu govoriš. Neka barem ostali to vide kao upozorenje. Ne bih preko toga prešao samo tako je mogao si gadno stradati.   
 
lp
Toni 

Odg: 70mm kina EDF ..

Reply #5
slazem se da je kina spremiste nekvalitete, no u rc skolici zadnji dan prisutni su imali priliku vidjeti to uzivo. i to na multiplex modelu. taman poletio twinstara, a kad nakon 50 m nekaj odleti s njega. uspijem ga onako sakatog spustiti kad vidim cudo..nije nikaj ispalo ili se strgalo s modela kako su komentirali gledaoci vec je doslovce pukla osovina motora koja je odletela s propom i spinerom (uspjesno nadena lool nemam zabezveze onoliki nos  :D).

a mpx modeli slove kao nekaj jako pouzdano. i ne vrti se definitivno kao edf..a eto, puko ko od sale.tak da se kvari sve..no kinezi nekako jos bolje  8)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: 70mm kina EDF ..

Reply #6
E sad ste me zabrinuli...Ja sam namjeravao nešto svoje dragocijene love spiskati na knekog edf kineza(konkretno F-4)...no ostao sam šokiran s ovim što sam tu pročitao.  ???


Odg: 70mm kina EDF ..

Reply #8
Imam taj EDF, kupljen zasebno, isproban onak "na suho", čak je i balansiran. Stavio sam ga u F-16, čekam da ulovim malo vremena da ga isprobam kak se ponaša.

Odg: 70mm kina EDF ..

Reply #9
Super...but popratio report. Zanima me najviše kakav je na malim brzinama i da li se voli rušiti na starnu kod skretanja.

Odg: 70mm kina EDF ..

Reply #10
Spader, da li već imaš stanicu ili uz model moraš kupiti i nju?

lp
Toni

Odg: 70mm kina EDF ..

Reply #11
Imam jedno 35 Mhz 4 kanalnu. Nije nešto ali služi svrsi za sada.

Odg: 70mm kina EDF ..

Reply #12
 Ako baš želiš takav avion onda je ovo možda bolji izbor s obzirom na uloženo dobiveno.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10871__Dassault_Alpha_Fighter_70mm_Ducted_Fan_EPO_Plug_n_Fly.html
To je lijepi komad modela i da ga se bacati iz ruke. Naravno ne pod kutom kako je to napravio lik iz filmića. Nema potrebe.
NitroPlanes.Com 70MM Alpha Jet "Hand Launch"
Osobno bi izvadio sve stock iz njega osim možda serva.
uzmeš ovaj edf
http://www.rc-warbirds.com/product_info.php/cPath/69_89/products_id/291
motor
http://www.rc-warbirds.com/product_info.php/cPath/67_78/products_id/257
ili ovaj
http://www.rc-warbirds.com/product_info.php/cPath/67_78/products_id/437
regler Turnygi plush od  60A
4S batku

Imat ćeš vrlo solidan model odličnih letnih karakteristika s jako dugotrajnim i sigurnim set-upom. To je vrlo miran visokokrilac.
lp
Toni


Odg: 70mm kina EDF ..

Reply #14
Imam ja tog Alpha-Jeta iz Pluramaxa/Zagrie, stavio sam mu 50 A ESC i promjenio šit servače u krilu, malo sam natuko nos pri prvom letu.
No ako nekoga zanima, na prodaju je, stoji mi na ormaru bezveze, a imam još 10 modela, tako da će stajat i dalje.
400 kn i nosi.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.