Skip to main content

Topic: Povijest se, nećete vjerovati, ponavlja...  (Read 4656 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Povijest se, nećete vjerovati, ponavlja...

 Proračun mora biti usklađen,
Riznica ponovno napunjena,
Javni dug treba smanjiti,
Aroganciju službenika treba obuzdati,
Smanjiti pomoć drugim državama,
Inače će Rim bankrotirati
   
Ljudi se moraju opet naučiti raditi
umjesto da žive od državne potpore...
   
Ciceron, 55 g. pr. n. e.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Povijest se, nećete vjerovati, ponavlja...

Reply #1
e da, vec se prije nove ere znalo da cemo upasti u govna ;)

Odg: Povijest se, nećete vjerovati, ponavlja...

Reply #2
nase vlasti su se specijalizirale za cuvanje socijalnog mira i ostajanje na vlasti. dok se to ne promijeni nikad nece biti bolje.

najzalosnije je da svi kukaju, cak i oni koji su na drzavnoj sisi.

neki dan bila susjeda kod nas, zena umirovljenog branitelja i psuje drzavu, kaze da ih unistavaju, jedva krpaju kraj sa krajem, a ona nema dana radnog staza u 43 godine zivota... valjda je i ona ratovala, spavala na -15 u rovu pa bi trebala dobiti penziju kao i njen muz?

znam jednu zenu sto radi u zupaniji, radi se do podne, a dalje kave i tako to, kad nema sefova onda ih pola ne dolazi na posao, a druga polovica uzme od ostatka kartice za ulaz pa ispada da su svi na poslu. placa oko 7000 kuna + prijevoz od 1600 kuna. ljuta je jer su im place zamrznute pa slabo rastu, ali ipak rastu jer si podizu bodove, a to drzavu valjda ne kosta vise i drzava to ne primjeti...

suradjivao sam sa jednim ministarstvom tj. zavodom unutar ministarstva. trebaju doci na posao izmedju 7 i 9 ujutro i otici izmedju 3 i 5 popodne. svi naravno dolaze u 9 i odlaze u 3, a procelnik smatra da nije prirodno covjeku da radi vise od 4 sata dnevno pa dozvoljava nize rangiranima da odmaraju vecinu vremena, jedan od njih je radio isti posao kao ja, trebalo mu je 3 dana za ono sto sam ja napravio u 2 sata. svi su nezadovoljni svojim dobrim placama jer ih se ne postuje, nakon 20 godina radnog staza 7500 kuna je stvarno sramota i uvreda...

ove godine na krku sretnem svoju familiju, bracni par, oboje rade u crosco-u znam da su bili na ljetovanju mjesec dana pocetkom ljeta. kazu nju boli kicma, a njega nervira sef pa ga muce zivci, dobili su par tjedana bolovanja, a sto je bolje od mora za zivce i kicmu?

s druge strane imamo radnike u realnom sektoru gdje koji rade za 3000 kuna, nemaju dodatke za djecu, bozicnice i regrese, a njih se nigdje ne cuje.

meni su pocetkom prosle godine smanjili placu oko 40% jer je recesija, a to sto se radi vise nego nikad nema veze.

jucer bili kod nas u posjeti frendovi, njemu smanjili placu jer gazda prosiruje posao i osnovao novu firmu pa je normalno da se radi njegovog probitka radnici odreknu dijela svojih placa jer bez obzira sto firma dobro prosperira ipak je recesija...

frend se vozi na plavi dizel i sve to ide iz nasih djepova, poticaji u poljoprivredi su za sirotinju u stvari socijalna pomoc, a todoricu ekstra profit, svi podizvodjaci oko brodogradilista dobro zarade, a samo brodogradilista gube i u njih smo utrpali do sada valjda jedan proracun, imamo 60 000 borackih penzija iz drugog svjetskog rata iako nemamo toliko zivog stanovnistva koje je moglo sudjelovati u tom ratu, placamo cak i ustasku vojsku, 500 000 branitelja, trebali smo potaracati srbiju do granice sa rumunjskom i bugarskom prema tome, a ne da nam osvoje trecinu teritorija, sljedece je valjda da cemo priznati ratni staz ljudima koji su bili u vojsci srpske krajine...

nisu za sve to krivi ljudi vec vlast koja to dozvoljava jer kad kod nas dodju svedjani raditi posao postaju stoka bas kao i hrvati. nije to do mentaliteta vec do zakona i provodjenja istih.

sve mi se cini da cu ja s obitelji u australiju ako ova nova vlast nesto ne promijeni, smanji porezno opterecenje i skine sve nezasluzne s drzavne sise. hvala drzavi sto me skolovala i omogucila mi odlazak tamo gdje su skolovani dobrodosli i postovani.

nadam se da nece biti tako.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Povijest se, nećete vjerovati, ponavlja...

Reply #3
eewan, sve si rekao. potpisujem.

Odg: Povijest se, nećete vjerovati, ponavlja...

Reply #4
Historia est magistra vitae, i tko ne naući ponavlja lekcije, sve do jedne.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Povijest se, nećete vjerovati, ponavlja...

Reply #5
nase vlasti su se specijalizirale za cuvanje socijalnog mira i ostajanje na vlasti. dok se to ne promijeni nikad nece biti bolje.

najzalosnije je da svi kukaju, cak i oni koji su na drzavnoj sisi.

neki dan bila susjeda kod nas, zena umirovljenog branitelja i psuje drzavu, kaze da ih unistavaju, jedva krpaju kraj sa krajem, a ona nema dana radnog staza u 43 godine zivota... valjda je i ona ratovala, spavala na -15 u rovu pa bi trebala dobiti penziju kao i njen muz?

znam jednu zenu sto radi u zupaniji, radi se do podne, a dalje kave i tako to, kad nema sefova onda ih pola ne dolazi na posao, a druga polovica uzme od ostatka kartice za ulaz pa ispada da su svi na poslu. placa oko 7000 kuna + prijevoz od 1600 kuna. ljuta je jer su im place zamrznute pa slabo rastu, ali ipak rastu jer si podizu bodove, a to drzavu valjda ne kosta vise i drzava to ne primjeti...

suradjivao sam sa jednim ministarstvom tj. zavodom unutar ministarstva. trebaju doci na posao izmedju 7 i 9 ujutro i otici izmedju 3 i 5 popodne. svi naravno dolaze u 9 i odlaze u 3, a procelnik smatra da nije prirodno covjeku da radi vise od 4 sata dnevno pa dozvoljava nize rangiranima da odmaraju vecinu vremena, jedan od njih je radio isti posao kao ja, trebalo mu je 3 dana za ono sto sam ja napravio u 2 sata. svi su nezadovoljni svojim dobrim placama jer ih se ne postuje, nakon 20 godina radnog staza 7500 kuna je stvarno sramota i uvreda...

ove godine na krku sretnem svoju familiju, bracni par, oboje rade u crosco-u znam da su bili na ljetovanju mjesec dana pocetkom ljeta. kazu nju boli kicma, a njega nervira sef pa ga muce zivci, dobili su par tjedana bolovanja, a sto je bolje od mora za zivce i kicmu?

s druge strane imamo radnike u realnom sektoru gdje koji rade za 3000 kuna, nemaju dodatke za djecu, bozicnice i regrese, a njih se nigdje ne cuje.

meni su pocetkom prosle godine smanjili placu oko 40% jer je recesija, a to sto se radi vise nego nikad nema veze.

jucer bili kod nas u posjeti frendovi, njemu smanjili placu jer gazda prosiruje posao i osnovao novu firmu pa je normalno da se radi njegovog probitka radnici odreknu dijela svojih placa jer bez obzira sto firma dobro prosperira ipak je recesija...

frend se vozi na plavi dizel i sve to ide iz nasih djepova, poticaji u poljoprivredi su za sirotinju u stvari socijalna pomoc, a todoricu ekstra profit, svi podizvodjaci oko brodogradilista dobro zarade, a samo brodogradilista gube i u njih smo utrpali do sada valjda jedan proracun, imamo 60 000 borackih penzija iz drugog svjetskog rata iako nemamo toliko zivog stanovnistva koje je moglo sudjelovati u tom ratu, placamo cak i ustasku vojsku, 500 000 branitelja, trebali smo potaracati srbiju do granice sa rumunjskom i bugarskom prema tome, a ne da nam osvoje trecinu teritorija, sljedece je valjda da cemo priznati ratni staz ljudima koji su bili u vojsci srpske krajine...

nisu za sve to krivi ljudi vec vlast koja to dozvoljava jer kad kod nas dodju svedjani raditi posao postaju stoka bas kao i hrvati. nije to do mentaliteta vec do zakona i provodjenja istih.

sve mi se cini da cu ja s obitelji u australiju ako ova nova vlast nesto ne promijeni, smanji porezno opterecenje i skine sve nezasluzne s drzavne sise. hvala drzavi sto me skolovala i omogucila mi odlazak tamo gdje su skolovani dobrodosli i postovani.

nadam se da nece biti tako.

eewan,
samo ti koji dugo zive vani mogu potvrditi da Domovina nije tamo gdje si rodjen i odrastao,
Domovina je tamo gdje mozes da ugodno zivis i gdje se tvoj rad cijeni i adekvatno nagradi,

ali na sve sto ja ovdje napisem pojedini se okome pa ne vjerujem da ce i ovo proci bez !

Poz. Iv

Odg: Povijest se, nećete vjerovati, ponavlja...

Reply #6
nase vlasti su se specijalizirale za cuvanje socijalnog mira i ostajanje na vlasti. dok se to ne promijeni nikad nece biti bolje.

najzalosnije je da svi kukaju, cak i oni koji su na drzavnoj sisi.

neki dan bila susjeda kod nas, zena umirovljenog branitelja i psuje drzavu, kaze da ih unistavaju, jedva krpaju kraj sa krajem, a ona nema dana radnog staza u 43 godine zivota... valjda je i ona ratovala, spavala na -15 u rovu pa bi trebala dobiti penziju kao i njen muz?

znam jednu zenu sto radi u zupaniji, radi se do podne, a dalje kave i tako to, kad nema sefova onda ih pola ne dolazi na posao, a druga polovica uzme od ostatka kartice za ulaz pa ispada da su svi na poslu. placa oko 7000 kuna + prijevoz od 1600 kuna. ljuta je jer su im place zamrznute pa slabo rastu, ali ipak rastu jer si podizu bodove, a to drzavu valjda ne kosta vise i drzava to ne primjeti...

suradjivao sam sa jednim ministarstvom tj. zavodom unutar ministarstva. trebaju doci na posao izmedju 7 i 9 ujutro i otici izmedju 3 i 5 popodne. svi naravno dolaze u 9 i odlaze u 3, a procelnik smatra da nije prirodno covjeku da radi vise od 4 sata dnevno pa dozvoljava nize rangiranima da odmaraju vecinu vremena, jedan od njih je radio isti posao kao ja, trebalo mu je 3 dana za ono sto sam ja napravio u 2 sata. svi su nezadovoljni svojim dobrim placama jer ih se ne postuje, nakon 20 godina radnog staza 7500 kuna je stvarno sramota i uvreda...

ove godine na krku sretnem svoju familiju, bracni par, oboje rade u crosco-u znam da su bili na ljetovanju mjesec dana pocetkom ljeta. kazu nju boli kicma, a njega nervira sef pa ga muce zivci, dobili su par tjedana bolovanja, a sto je bolje od mora za zivce i kicmu?

s druge strane imamo radnike u realnom sektoru gdje koji rade za 3000 kuna, nemaju dodatke za djecu, bozicnice i regrese, a njih se nigdje ne cuje.

meni su pocetkom prosle godine smanjili placu oko 40% jer je recesija, a to sto se radi vise nego nikad nema veze.

jucer bili kod nas u posjeti frendovi, njemu smanjili placu jer gazda prosiruje posao i osnovao novu firmu pa je normalno da se radi njegovog probitka radnici odreknu dijela svojih placa jer bez obzira sto firma dobro prosperira ipak je recesija...

frend se vozi na plavi dizel i sve to ide iz nasih djepova, poticaji u poljoprivredi su za sirotinju u stvari socijalna pomoc, a todoricu ekstra profit, svi podizvodjaci oko brodogradilista dobro zarade, a samo brodogradilista gube i u njih smo utrpali do sada valjda jedan proracun, imamo 60 000 borackih penzija iz drugog svjetskog rata iako nemamo toliko zivog stanovnistva koje je moglo sudjelovati u tom ratu, placamo cak i ustasku vojsku, 500 000 branitelja, trebali smo potaracati srbiju do granice sa rumunjskom i bugarskom prema tome, a ne da nam osvoje trecinu teritorija, sljedece je valjda da cemo priznati ratni staz ljudima koji su bili u vojsci srpske krajine...

nisu za sve to krivi ljudi vec vlast koja to dozvoljava jer kad kod nas dodju svedjani raditi posao postaju stoka bas kao i hrvati. nije to do mentaliteta vec do zakona i provodjenja istih.

sve mi se cini da cu ja s obitelji u australiju ako ova nova vlast nesto ne promijeni, smanji porezno opterecenje i skine sve nezasluzne s drzavne sise. hvala drzavi sto me skolovala i omogucila mi odlazak tamo gdje su skolovani dobrodosli i postovani.

nadam se da nece biti tako.
Uranio Kolumbo :D
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Povijest se, nećete vjerovati, ponavlja...

Reply #7
Koliko od vas pozna ljude da su lažni branitelji, da kradu državu na bilo koji način, da su bili nepošteni prema nekome, ušli u tuđe kuće,stanove...itd a i dalje vodite ugodne razgovore uz kavicu s njima :-[
Svi se žale kako kod nas prevelika korupcija, a dali ste sami učestvovali na bilo koji način u korupciji (ovdje se ubraja i sada već obavezni pokloni kada odlazite liječniku,rađaonicu,...)jer svi oni koji koji ne odnesu kovertu, paketić, korpicu budu na neki način šikanirani ZVOG VAS (NAS)
Ako hoćete nešto promjeniti onda to morate sami mjenjati a ne čekati da drugi odrade prljavi posao (što bi rekli s tuđim q...m gloginje mlatit), istina da će biti neugodno i Vama i onima koje kritizirate ali sada je očito neugodno samo VAMA >:(
Supruga mi radi za 2150kn mjesečno u smjenama s time da potpisuje ugovor za svaki sljedeći mjesec, neke tako rade već preko 7 godina. Vlasnik svako malo ne produži ugovor nekima tako da je pritisak prestrašan ali zato uredno zaposli nove sa biroa i za to dobije poticaj, tu bi se mogli dotaći i svih ostalih poticaja koje se uredno grabe od države.
Mirovinsko i invalidsko nam uzimaju s plaće zavidne svote a što se za to dobija? trebamo raditi do 65 starosti a koliko ćemo još poslije toga živjeti, za dravstveno također izdvajamo lijepe novce a moraš dići kredit ako se razboliš. S druge strane gledam ljude koji već godinama žive samo od socijale (ne kažem da lijepo žive, ali nisu to zaradili)
Po meni svi trebaju dobiti priliku za rad i da mogu živiti od svog rada, a sve ostale (čast invalidima koji se kotrljaju u kolicima) lagano odj....
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Povijest se, nećete vjerovati, ponavlja...

Reply #8
ej prijatelji sta i na ovom forumu di bi trebali uzivati i raspravljati o letecim bestijama trebamo imati politike


Sent from my iPhone using Tapatalk
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Povijest se, nećete vjerovati, ponavlja...

Reply #9
pa ovo je birtija i tu se pricaju birtaske price, a odmah se malo i pojadamo i upoznamo tj. saznamo tko je od kakvog materijala napravljen ;)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Povijest se, nećete vjerovati, ponavlja...

Reply #10
pa ovo je birtija i tu se pricaju birtaske price, a odmah se malo i pojadamo i upoznamo tj. saznamo tko je od kakvog materijala napravljen ;)

LOL
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Povijest se, nećete vjerovati, ponavlja...

Reply #11
 :D ;D :D
pa ovo je birtija i tu se pricaju birtaske price, a odmah se malo i pojadamo i upoznamo tj. saznamo tko je od kakvog materijala napravljen ;)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR


Odg: Povijest se, nećete vjerovati, ponavlja...

Reply #13
Slažem se sa svim napisanim iz prvog posta. No rođen sam ovdje i volio ako je moguće živjeti i raditi u svojoj državi gdje sam rođen. No što ide dalje to je sve teže.

Prije otprilike 2 godine bilo je na posao.hr par stotina oglasa pod grad zagreb, danas......najčešće između 70-80.

Vidio sam i tu ekipu koja rasteže jedan papir na 7 sati za sedam tisuaća, a s druge strane radio sam i na mjestu s 250 sati u mjesec dana za četiri i pol tisuće. Tak da znam sve. No privatne firem me ne zanimaju osim da li su legalno došli do love da ih otvore. Poslije što rade koga zapošljavaju me ne zanima. Zanima me državne službe dvije stvari:
1)da li si upravo ti bio najbolji izbor za taj posao
2) i ako nisi kome si platio da vas oboje izbacimo iz države

I tako kako se mijenja posao radio na crno, ali onda ekipa sere po tebi, da je to razlog zašto država probada (jedan od). Pa čovjeće daj mi onda posao da radim legalno.
sve je uredu kad mi se susjed upuca u nogu tamo 90-e (ali fakat film priča) i on onda ima mirovinu koju je zaslužio i sa 40 i nešto godina sad ima dva birca i jedan dućan.
Onda je on jadan invalid....pa napravi tu reviziju to ja plaćam!!!! Uzmi svakom koji je krivo uzeo od doktora ono što nije smio, sve što ima, pa da vidimo!
Napravi referendum o tome pa da vidimo tko je za. Nisu to puste priče, znam i prave invalide, i prave kvazi invalide. 
Čast iznimkama, imam u obitelji par primjera koji su gubili i  djecu u ovom ratu . Što su oni dobili?
Zahvalnicu za što? Za ovu državu?

No nije to problem to je manji problem.

uđem u ZAGREbAČKI bus, htjedoh izaći na prva vrata jer sam ušao stanicu prije na ista. "Ne može..bla bla bla" nakraju stari me htio tući i na kraju dobaci "Bosančino!!!!"?? Stiltaš se kao da je netko totalno promijenio pravila i svi su poludili.

O određenom gradonačelniku da ne govorim, lik je napredovao tako što su ga samo slali dalje i dalje, jer nitko se nije htio s njim zezati.

Ja više stvarno ne znam tko tu koga, svi kradu, zetovci nazivaju domaće bosancima a pola ih je u zetu njegovih kolega bosanci, pitam se što bi oni rekli na to.
Za sve što trebaš trebaš ići na sedamnaest mjesta, u 3 primjerka itd. Posao naći bez veze je nemoguće.

SLAVONIJA?? Pa postalo je slijepo crevo svega, daj npr. austrijancima na 15 godina slavoniju i pogledaj što će napraviti od nje!!!! Mi uvozimo jaja i mlijeko!
Valjda naše kokoši ne nesu jaja. Jedan veliki tajkun ih je previše izmodificirao, pa je nakraju odustao od njih, nisu isporučivali dovoljno. Pa ih je uništio.
Poticaji, ma poticaji samo da se ne zakopaš sam u tu svoju zemlju u slavoniji i ništa drugo.
Ako hoćeš u slavoniji uspjeti moraš poćeti s nečim toliko egzotičnim da prvo moraš uložiti masne pare (ljekovito bilje, jagode) i onda jedno nevrijeme sve uništi. Pa se ti usudi. A ono najprirodnije, žito, stoka i ostalo, nula bodova.

Ma žalosno sve uzduž i popreko, i Iowa u pravu si, no ja nisam neki patriot, ali zašto bi selio sve što sam do sada gradio? To jednostavno ne bi trebalo biti tako, no to je utopija, da će se nešto ovdje popraviti. Ne znam možda i mene pukne nešto pa jednog dana zbrišem. Ali volio bi da se ovdje srede stvari. No prvo se treba srozati još.
Znaš onu uvijek može biti gore. Brijem da će ova godina biti takva.

Odg: Povijest se, nećete vjerovati, ponavlja...

Reply #14
@sasapu

Pa opusti se, izjadaj se, ili si na državnim jaslama?
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO