Skip to main content

Topic: Htio bih dati izraditi jednu "igračku" na CNC (Read 3530 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Htio bih dati izraditi jednu "igračku" na CNC

Poštovanje,

evo čisto da se kakti "predstavim" za one članove koji me znaju još od davnih dana kad sam bio aktivan, nick mi je bio Ninja. Nije me jako dugo bilo..

Zanima me ima li netko na forumu da se bavi CNC-om. Ja bih htio dati izraditi jednu malu "igračku" pa me zanima cijena (a i rok izrade). Radi se o rocket launcheru iz igre Quake. U prilogu ovog posta nalaze se .stl i .dwg modeli i preview u .jpg-u koji bi trebao odgovarati modelima. Trebao bi biti 30 cm duljine.

Ne znam koji format vam je potreban, pa ako niti .stl ni .dwg ne odgovaraju, imam još .fbx, .max, .obj, .wrl i .tga, no nijedan od njih nije u mjerilu. Dakle trebalo bi ih prvo skalirati (na 30 cm duljine), a ja to na svom računalu nemam kako...

Materijal, pretpostavljam da je najbolji izbor stirodur(?)

Odg: Htio bih dati izraditi jednu "igračku" na CNC

Reply #1
Koliko finiširano mora bit?
dali su dobre dvije polovice pa da ih zalijepiš skupa ili kompletan 3D?

Odg: Htio bih dati izraditi jednu "igračku" na CNC

Reply #2
Pa ne znam kaj bi ti reko jer nemam nikakvih iskustava, jel bi se to jako kužilo da se lijepi iz dva dijela? Ja pretpostavljam da ne bi, a ako je to zaista tako kako si ja zamišljam, onda ne bi bio problem da je u dva dijela.

Što se finiša tiče, isto ne znam reć "kolko", ali da bude spremno za farbanje.

Odg: Htio bih dati izraditi jednu "igračku" na CNC

Reply #3
Ma stvar je u tome da je puno jednostavnije napraviti tzv. 2.5D tj jednu polovicu pa drugu polovicu nego puni 3D i naravno shodno tome je i cijena izrade različita, finalizacija obrade je isto vezana za cijenu tako da je sve pomalo vezano, ako budeš i ti morao na kraju malo proć sa šmirglom uto je i cijena manja.  :-\

Odg: Htio bih dati izraditi jednu "igračku" na CNC

Reply #4
Nešto ovako i poljepiš 2. polovice malo pošmirglaš i to je to  ;)


Odg: Htio bih dati izraditi jednu "igračku" na CNC

Reply #5
Ok, što se tiče lijepljenja dva dijela, to nije problem. Ali za finiš stvarno ne znam kaj da ti velim, ja si to ne znam zamislit kako će izgledat kad ga dobijem u ruke. No ako ga mislim farbat, onda finiš ionako mora biti grub, ne?

Daj mi cijenu za onakav finiš kakav ti misliš da bi trebao bit, pa ćemo krenut od toga dalje  ::)

Odg: Htio bih dati izraditi jednu "igračku" na CNC

Reply #6
Hej, zašto se više ne javljaš :(

Odg: Htio bih dati izraditi jednu "igračku" na CNC

Reply #7
Nedostatak vremena.
Ja sam iz Rijeke i pravo da ti kažem ne znam koju cijenu jer nemam stirodura doma, moram vidjet dal mogu negdje dobit 1 ploču od 4 cm ili 5 da ne moram kupovati cijelu balu.

Odg: Htio bih dati izraditi jednu "igračku" na CNC

Reply #8
Ok, ajde onda ovak. Sad iskreno stvarno nemam pojma zašto sam htio za jednu po jednu pitat, ali kad to već ide tako sa materijalom i sa vremenom, onda ću te sad odmah pitat i za drugi model. Što sam trebao odmah...

U ovom prilogu je dakle još jedan model kojeg bih htio izraditi. Ne znam da li je moguće od stirodura postići ovoliko detalja na modelu koji bi trebao biti 8 inča visok? Uglavnom, ovaj neće bit za farbanje pa bi finiš trebao biti fin. Njega imam samo u STL formatu trenutno, je li to problem?

Pa mi javi, kad odlučiš, cijene za oba i za svaki pojedinačno i kad bi mogli bit gotovi obzirom na tvoje slobodno vrijeme. Može i na privatnu ili ovdje, svejedno. 

Datoteka se nalazi ovdje:
http://www.tritin-multimedia.com/tritin-films-archive/figprint/Doom-Hero-Print-8Inches.zip

Odg: Htio bih dati izraditi jednu "igračku" na CNC

Reply #9
Daj mi dan dva

Odg: Htio bih dati izraditi jednu "igračku" na CNC

Reply #10
Može

Odg: Htio bih dati izraditi jednu "igračku" na CNC

Reply #11
Hvala na podsjetniku  ;)

Ovo drugo što si mi poslao bi trebalo raditi na 5 osnom stroju što ja nemam ili na 3D printeru što mogu pitati koliko bi koštalo, pištolj ti napravim nije problem samo da nabavim stirodura, cijena 100 - 150 kn samo da vidim koliko me dođe stirodur.

Odg: Htio bih dati izraditi jednu "igračku" na CNC

Reply #12
Ok super je to. Kad to najranije može biti gotovo? Trebalo bi bit spremno za rođendan 3.05., pretpostavljam da do tad vjerojatno neće stići(?), ali nije veliki bed ako bude malo kasnije.  

Za 3D printanje ove figurice pitaj također pa mi javi šta kažu.