Skip to main content

Topic: Sky high Zagi fly (Read 6264 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sky high Zagi fly

Pozdrav,

piknuli šogi i ja zagija na novogodišnjoj nagradnjači kod Plavog (tnx) naručio ruki stanicu (Tunirgy x9) i ostale potrepštine sevoje, šipke, kablove, balzu (ima je i Pevec i Bauhaus Žitnjak), regler i druge sitnice i ljepljivice i hajmo ljepit.
Trenutno je sve poljepljeno, servoji stavljeni i čekam motor, bateriju i neke sitnice pa bum letil gore, dolje, tamo vamo (valjda).
Fotke stavim uskoro.

No imam pitanje gdje nabavit onaj 5mm stiropor koji ide sastrane krila i služi za stabilizaciju, a da se ne prodaje u paketu, gledao sam u Bauhasu i imaju samo je 170 čuna bog te pita koliko kvadrata i ne prodaju ploče na komad već samo na paket!?

Odg: Sky high Zagi fly

Reply #1
Winglete možete napraviti od bilo čega laganog ( balza, pvc, itd.)

Odg: Sky high Zagi fly

Reply #2
Tnx.
A to se tak zove, a da te pitam.  :D  Kak sam neuk u području aeronautike tako koristim i neuke izraze.
Krajeve krila sam namazao sa epoxijem kako si i rekao.

S čim da lijepim winglete od balze na krajeve krila tak da ako puknu (a znam da budeju pukli) da ih mogu odlijepit i ponovno zalijepit?


Odg: Sky high Zagi fly

Reply #4
Može i selotejpom

[attachimg=1][attachimg=2]

Odg: Sky high Zagi fly

Reply #5
tnx.
idem izrezat balzu i zaljepit.

Negdje sam pročitao da svaki pravi muškarac treba imati dvije stvari uviiek blizu sebe: WD40 - ak se ne miče, a trebalo bi i selotejp (izolirku) - ak se miče a nebi trebalo.

Odg: Sky high Zagi fly

Reply #6
Update:
zagi danas testiran.  ;)

Letio punih 30 sec prije nego je poljubio snijeg.

Rezultat: slomljen nosač motora.  :'(
Lom saniran i sutra ponovo test.  8)
Fotke stavim čim se napune baterije fotića.   >:(

Odg: Sky high Zagi fly

Reply #7
PAŽNJA !!!
ZAGI NIJE IGRAČKA, NEPRAVILNIM
RUKOVANJEM MOŽETE OZLJEDITI SEBE ILI
DRUGE
Zamolite nekog iskusnijeg modelara da vam prije leta pregleda ZAGI kako tijekom leta ne bi bilo poteškoća.
Kao i svaki model pa tako i Zagi iziskuje trimanje ( podešavanje ) tokom probnog  leta, vjerujte mi,
kao početnik vi to sasvim sigurno niste u stanju uraditi .
Prepustite taj dio iskusnijem modelaru !

Odg: Sky high Zagi fly

Reply #8
Poučen informacijom kolege Plavog, zamima me dali sutra netko planira na neku livadu u ZG da mi pomogne (utrima) da Zagi bude u zraku dulje od 30 sec.

Unaprijed hvala.

Odg: Sky high Zagi fly

Reply #9
I namoj biti nestrpljiv  ;) . Polako dolazi lijepo vrijeme pa će biti i pilota na livadama.

Odg: Sky high Zagi fly

Reply #10
Poučen informacijom kolege Plavog, zamima me dali sutra netko planira na neku livadu u ZG da mi pomogne (utrima) da Zagi bude u zraku dulje od 30 sec.

Unaprijed hvala.

Ako ti je Zagi prvi Model,
nisi napravio dobar izbor !

Odg: Sky high Zagi fly

Reply #11
Mi cemo mozda sutra do Jankomira ponovo... ako si za, javi se na pm ;)


Odg: Sky high Zagi fly

Reply #12
nije.
prvi je Hubsan baš zato što su mu motor i elisa iznad trupa.  ;)

kad zaljepša vrijeme i prestanu poplave onda je ribičija na repertoaru.  ;)

Odg: Sky high Zagi fly

Reply #13
par fotki.

traka koja je odljepljena, držala je nosač motora dok se vruće ljepilo ne primi kako treba.
Setup: standardni - prema preporukama.
Stanica: Turnigy 9x.


Sky high Zagi fly

Reply #14
Idući vikend letiš! Ako ne i prije!