Skip to main content

Topic: Giroskop na Zagiju (ili nekom drugom letecem krilu) (Read 4569 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Giroskop na Zagiju (ili nekom drugom letecem krilu)

Imate li informaciju je li giroskop djelotvoran za kontrolu pitcha na krilu koje je samo po sebi nestabilno (ima CG iza neutralne točke)?

Također me zanimaju varijante ugradnje giroskopa na krilo:
da li spojiti giroskop između prijemnika i onboard mixera, ili signal miksati u stanici, a na letjelicu staviti po jedan giroskop na svako krilo (izmedju prijemnika i servoa)?

Hvala

P.S.:Uglavnom kupujem opremu u SLO, gdje sam uspio naći u ponudi samo jedan mixer, a i njemu je cijena slična cijeni giroskopa (http://mibomodeli.si/trgovina/index.php?main_page=product_info&cPath=35_85_81&products_id=5426).
Imate kakvu preporuku za mixer? (gdje, kakav, pošto,...)

Odg: Giroskop na Zagiju (ili nekom drugom letecem krilu)

Reply #1
Evo odgovora bar na 1. pitanje:
Wii MotionPlus keeps flying wing level in high wind

Jedino mi nije jasno kako odžava yaw budući da mu ovaj privjesak koči jedno krilo, a nema vertikalnih kontrolnih povrsina..



Odg: Giroskop na Zagiju (ili nekom drugom letecem krilu)

Reply #4
ja sam vozio avion sa headlock gyro i mogu reči da je puno  bolji nego obični gyro, samo ga treba staviti u cg ili jako blizu i smanjiti osjetljivost na 50%.

a vozio sam i sa dva headlocka, po visini i po naibu i onda skretanje repom utječe smo na smjer aviona, a nagib i visinu zadržava, fora samo po vjetru.

Odg: Giroskop na Zagiju (ili nekom drugom letecem krilu)

Reply #5
ja sam vozio avion sa headlock gyro i mogu reči da je puno  bolji nego obični gyro, samo ga treba staviti u cg ili jako blizu i smanjiti osjetljivost na 50%.

a vozio sam i sa dva headlocka, po visini i po naibu i onda skretanje repom utječe smo na smjer aviona, a nagib i visinu zadržava, fora samo po vjetru.

Nasao sam negdje na webu da je tip stavio na Zagija dva giroskopa, bez onboard mixera, jedan, za roll, na jedan elevon, a drugi, za pitch, na drugi elevon. Kaze da stvar odlicno funkcionira i na taj nacin.

Odg: Giroskop na Zagiju (ili nekom drugom letecem krilu)

Reply #6
Ne kužim čemu giro na zagiju? pa zagi se praktično leti sam od sebe čemu te komplikacije...
ja bi mu stavio led lampice  ;D


Odg: Giroskop na Zagiju (ili nekom drugom letecem krilu)

Reply #8
oooo daaaa!!! ;D

Odg: Giroskop na Zagiju (ili nekom drugom letecem krilu)

Reply #9
Ne kužim čemu giro na zagiju? pa zagi se praktično leti sam od sebe čemu te komplikacije...
ja bi mu stavio led lampice  ;D

Pa da mozes letit s tezistem iza neutralne tocke po jakoj buri medju neboderima.
Mislim, bar dok ne uhvatis mot.
Kad dosadi, skines giro. 8)
Ako to radis nocu, lampice su obavezne!

P.S.:
He, he - dobar mi je vlasnik Zagija na drugoj slici. Bas se vidi kako mu se ponos ocrtava na licu ;D

Odg: Giroskop na Zagiju (ili nekom drugom letecem krilu)

Reply #10
ma zagi ide po svim vremenskim uvjetima .. ;)

gyro stavi na neki model koji je predviđen za high alpha.. npr. f22, su37 itd..

Inače na buri... taj gyro bi radio više problema nego koristi .. za buru se pokazalo da je najbolje stavit neku ciglu na njega ;D ;D

kao npr. ovaj od 1.5m, sa duplim baterijama 3S/2300





Jedan od dražih i pokojnih... taj je letio u prosjeku 30-45 minuta..