Skip to main content

Topic: --- (Read 41534 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Moj prvi zagi

Reply #75
iskreno, nema modela kojeg bi lansirao tako da primim za motor mount.

ako nema druge, napravio bi lansirnu rampu i bungee. Jebeš ti sve komocije dovoljno da jednom opali po prstima ili nečem drugom.

Odg: Moj prvi zagi

Reply #76
a nema ni helikoptera koji bi ja ikad letio pa evo ti letiš helikoptere :D

Odg: Moj prvi zagi

Reply #77
Postoji velika razlika elektromotora i sus-motora: kada te sus pukne elisom, proces usis-kompresija-paljenje-ekspanzija prestaje i elisa se zaustavi - ližeš rane..itd...

Kod elektromotora on stane kada udari i krene ponovo kada mu se izmakne prepreka - a to znači da će ti prste i ruku temeljito samljeti sve dok nisi dovoljno odmakao...ovdje ne stigneš lizati rane jer ti elisa još vrti i zuji okolo...

Osobno sam vidio povrede elektromotorne elise : jedan kolega je imao preko 20 šavova jer ga je elisa temeljito izrezala sve dok se nije odmakao, točno se vidi vrlo ujednačen razmak između rezova na prstima i ruci: razmak se može izračunati kao broj postignutih okretaja elise u vremenu u kojem čovjek može reagirati da izmakne ruku i onda se sa time podijeli potrebna dužina pokreta da se izađe izvan polje okretanja elise.

Osobno poznajem nekoliko modelara koji su ovako nahebali, no imena nisam ovlašten navesti!

A možemo to i ukratko: startaj Zagija 'odozada' i bliži se dan kada ćeš post na Friku pisati jednom rukom, barem dok ti ne izvade konce...

Damir

Odg: Moj prvi zagi

Reply #78
Poznati termin "splet okolnosti", dovoljno je da samo jedna okolnost krene neplanirano i povuce sve za sobom.
I fakat ne kuzim taj "otpor" i raspravu o necemu sto je ocigledno riskantno, a moze i jednostavnije!
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Moj prvi zagi

Reply #79
Izgleda da netko želi biti prvi, pa bilo to i u rezancima  8) .
Uvijek može doći do nenadanog pokretanja motora ( RX, TX, SEC ) - znaći vjerojatnost da neće / 3.
Ne razumijem one koji "lete godinama" i tvrde tako nešto.
Zar nije pametnije istrenirati sigurno bacanje nego bacati sa prstima blizu propa i nadati se da onih 30% zanemarivanja sigurnosti neće dodirnuti baš vaše prste.
 
Veći modeli zahtjevaju drugačiji pristup i nemojmo pametovati "a kako ovo a kako ono".
 
Kolege koji su pisali o potencijalnim opasnostima žele vam dobar i siguran let jer bolje je poslije leta otići na pivicu nego prije leta u bolnicu.


Odg: Moji zagiji

Reply #81
evo Vam jedna buba u uho..  :D
jel netko od Vas složio ZAGIJA od balse i Oracovera ?
ovo sam našao na netu..


Odg: Moji zagiji

Reply #83
Nisu Zagiji za to. Zagi je za kupit stiro za 12 kuna izrezat i izrazbijat na livadi, sve drugo je dosadno :)

Odg: Re: Moji zagiji

Reply #84
Ne znam zasto svi bas moraju razbijat zagije. Ja svojeg letim normalno i nema ogrebotine... :)

Ma nisam mislio baš da ga treba razbijat, ali meni je recimo uzasno dosadan za letit. Mora bit ili jako brz, ili jako lagan da lijepo jedri, ili neko zezanje tipa limbo ili precizno slijetanje.
Napravim dva kruga Zagijem i dost mi je. Vjerojatno je do mene :D

Odg: Re: Moji zagiji

Reply #85
Ne znam zasto svi bas moraju razbijat zagije. Ja svojeg letim normalno i nema ogrebotine... :)

Ma nisam mislio baš da ga treba razbijat, ali meni je recimo uzasno dosadan za letit. Mora bit ili jako brz, ili jako lagan da lijepo jedri, ili neko zezanje tipa limbo ili precizno slijetanje.
Napravim dva kruga Zagijem i dost mi je. Vjerojatno je do mene :D

Vidi se da su te uhvatili 3D modeli, prvo moras se navozati s 3D a onda kada se umoris malo za odmor Zagija.

A mozda je i vrijeme da nadjes partnera za Combat, zagiji su dusu dali za tako nesto, naravno uz malo ojacanja.

Odg: Re: Moji zagiji

Reply #86
Ne znam zasto svi bas moraju razbijat zagije. Ja svojeg letim normalno i nema ogrebotine... :)

Ma nisam mislio baš da ga treba razbijat, ali meni je recimo uzasno dosadan za letit. Mora bit ili jako brz, ili jako lagan da lijepo jedri, ili neko zezanje tipa limbo ili precizno slijetanje.
Napravim dva kruga Zagijem i dost mi je. Vjerojatno je do mene :D

Vidi se da su te uhvatili 3D modeli, prvo moras se navozati s 3D a onda kada se umoris malo za odmor Zagija.

A mozda je i vrijeme da nadjes partnera za Combat, zagiji su dusu dali za tako nesto, naravno uz malo ojacanja.

ma sve me uhvatilo, ali da trenutno razmisljam uglavnom o brzini i akrobacijama. šta ćeš, novajlije oće tako kolko ja vidim :)
a polusloženi Zagi u radioni samo čeka da se netko javi za combat :D ako ne, bit će dobar za slope, bez motora (kao što kolega belović ima)

Odg: Moji zagiji

Reply #87
@ FlyMeToTheMoon,
sa cime je oblozen Zagi? Lepo izgleda!

Moji zagiji

Reply #88
Vidi se da je pedantna ruka radila zaguara!

Odg: Moj Zagi v3

Reply #89
Joj... moram ja svojega skeljit... imam friško izrezana krila od plavog stiropira... pa nikako da se primim toga....