Skip to main content

Topic: The Boneyard (Read 2772 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

The Boneyard

Evo da neprevodim uglavnom fascinantno,jako dobro se mogu vidjet avioni!

This is just outside the Davis-Monthan Air Force Base in Tuscon, Arizona. It's called the Boneyard, and it's where military aircraft go to die. The arid desert climate is perfect for mothballing aircraft with minimal damage to their components, so they can be cannibalized for scrap later. But these are junk planes, right? Surely nothing valuable is just sprawled out in the desert sun waiting for somebody to figure out what to do with it. Well, a closer look shows the profile of a number of recognizable aircraft, including B-52s (B-52H models cost upwards of $50 million each) and F-14 jets (of Top Gun fame, and each of which cost $38 million to produce). And there are hundreds upon hundreds of them, all just sitting out there, oxidizing.



LINK za Google kartu Aircraft Boneyard, Tucson, AZ - Google Maps

Odg: The Boneyard

Reply #1
kakve oni avione bacaju ...  :(
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: The Boneyard

Reply #2
Ne samo kakve nego koliko!

Odg: The Boneyard

Reply #3
Uh kod nas bi već bili u sekundarnim sirovinama,  ::) ::)
 kad si samo zamislim bakar aluminij i još što svega nema tamo, ??? ??? ???

Koliko ih ima staž za penziju bi mogel tam odraditi bez problema  ;D ;D ;D
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: The Boneyard

Reply #4
Pogledaj te muzej malo nize na karti ima svasta.

Odg: The Boneyard

Reply #5
Jarun75 kod nas bi ovakve stvari bile jos na duznosti pogotovo F14-ke ...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: The Boneyard

Reply #6
Jarun75 kod nas bi ovakve stvari bile jos na duznosti pogotovo F14-ke ...
Živio Mario...ne bi se to dogodilo ni kod nas ni nigdje,jer za sat vremena leta jednog F-14,potrebno je 12 sati servisiranja...to ih je i otjeralo u mirovinu.Primjera radi danas jedan F-18 (Hornet),za sat leta treba dva sata servisiranja.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: The Boneyard

Reply #7
tamo mi je bio kum...  slikal se kraj sr71... medju rjedjima je koji su pod strehom (otvoreni hangar).... ostalo nema kaj nema....

Odg: The Boneyard

Reply #8
Da jfl ,SR 71..najbrži na svijetu....vidio sam skoro sve što imaju ...a nema što nemaju.... ;D ;D :D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: The Boneyard

Reply #9
misli sam jedini koji je u hangaru na toj livadi(pustinji), a da se ne vidi iz satelita.... mislim da je to bilo tamo.... vjerojatno jer je bio i u Arizoni, a sjecam se da mi je pričao da ima aviona koliko ti pogled seze.... to je bilo tad kad sam bil klinac... pred petnajstak godina...

Odg: The Boneyard

Reply #10
sad sam bolje pogledao, je, Tucson, Arizona.... to je to.... imaju i Blackbirda tam.... bas me zanima kak zgleda ta cuvena njegova oplata i općenito koliki prostor zauzima, a pojava je i na slici a kamoli uzivo....

Odg: The Boneyard

Reply #11
ako ikad budem toliko uspjesan da odem tamo ne idem bez quad-a  :D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

 

Odg: The Boneyard

Reply #12
 :'( kad vidim sta propada.

Odg: The Boneyard

Reply #13
:'( kad vidim sta propada.
ehh kad bi to nasi cige vidjeli  :D :D :D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

The Boneyard

Reply #14
Ja sam bio u Concordeu i iako ima unutrasnjost neki feeling astronautskog nije me se ni najmanje dojmilo. Totalno ruski štih...
I da, cigo bi napravio da avion "nestane" u sat vremena! Hahaha