Skip to main content

Topic: BD-5 depron (Read 4844 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

BD-5 depron

eto malo se rezucka  ;) znaci kao sto naslov kaze radim bd-5(james bond) a cak sam cuo i za naziv pegla.nadam se da ce biti super,trap(kotace) nebudem radio,jos cu na neko vrijeme slijetat na travu  :D
 setup je sljedeci:
motor himodel 2700kw
esc himodel 45A
servaci tower pro(prop 5x5)

pa evo i koja slika  8)

pozz Matija



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

Odg: BD-5 depron

Reply #1
Super avion.... vidim nacrti sa parkjets-a.. Ja bi isao sa propom barem 8" jer bolje ce ubrzavati
Samo mu nakosi motor.. 10-tak stupnjeva....  inace ide nosom dolje kad dodas gas.
i ako mozes bolje izbjegavaj startanje iz ruke jer komande bas ne rade dok ne uhvati brzinu.
Inace je pravi gust letjeti s njim.....

Odg: BD-5 depron

Reply #2
je je s parkjeta su!gledo sam vec za kut motora i to,a sto se tice propa,probat cu ovak ili 6x4 a ak nebude dobro uzet cemo novi prop,sto se tice polijetanja mislim polijetat iskljucivo sa poda,jer iz ruke znam samo zagija bacit  :D

Odg: BD-5 depron

Reply #3
Najbolje je tako.. jer moraš ga vrlo snažno baciti prema gore da u "balističkoj" putanji ubrza dovoljno da mu komande počnu raditi...
Taođer je dobra stvar da imaš flaperone... pomaže puno pri slijetanju i polijetanju
Ja sam ga letio sa 8x6 propom i nije baš jako ubrzavao....

Odg: BD-5 depron

Reply #4
posto sam pocetnik neznam previse,flaperoni su???  ???  :D a sto se tice ovog s propom i snagom,nezz koji ste motor imali al vidio sam na youtube-u video di covjek ima prop 6x4 i vrlo brzo poleti s poda!  ::)  8) pozz Matija

Depron BD-5

Odg: BD-5 depron

Reply #5
Koristio sam motor sa malo manjim kV-om.  Nekako više volim sporije motore, ali to je stvar osobnih sklonosti....
Inače ti je pravilo.. veći prop veći potisak... pri istoj brzini.... Korak samo povećava  brzinu i dinamički potisak.

Flaperoni su ti kad ( naravno ako imaš stanicu na kojoj to možeš isprogramirati) ailerone koristiš i kao flapsove. znači možeš ih pomicati jedan gore drugi dolje ( aileroni) a možeš i oba zajedno gore ili dolje ( flapsovi).  U tom slučaju trebaju ti 2 serva za ailerone.
Flapsovi ti povećavaju uzgon pri malim brzinama pa ne trebaš ići brzo kod slijetanja...

Odg: BD-5 depron

Reply #6
Span: 35" | Flying weight: 570g (with 2200mah lipo and rudder servo) | Motor: 2212-06 (2200kv) | Prop: APC 6x4E | ESC: 30A+ | Lipo: 3S 1800mah or heavier required for balance | Servos: 2x 9g (3 with optional rudder) | CG position: 1/2" in front of centre of wing spar.

Matija ima isti motor i to cak 2700kV,6X4 ce biti super,sto se tice startanja najbolje malo zaleta i bacit ga iz ruke s nasipa!

Jedva cekam da vidim uzivo kako ide,uvijek sam si taj model htio napravit  ;)


Odg: BD-5 depron

Reply #7
nebudem ga baco s nasipa barem ne neko vrijeme!  8)

Odg: BD-5 depron

Reply #8
samo gas i nema brige....

 

Odg: BD-5 depron

Reply #9
Daj slozi ga da ga mogu razbiti ahhahahahaahahah  :D :D :D :D :D :D :D


Odg: BD-5 depron

Reply #11
ima da ga složiš do subote da možemo ić letit!!!!!!!!  :P :P :P :P

Odg: BD-5 depron

Reply #12
polakooo!  ;)


Odg: BD-5 depron

Reply #14
super izgleda :D samo me zanima kak će letit