Skip to main content

Topic: Prerada kineskog RC katamarana - pitanja (Read 15923 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prerada kineskog RC katamarana - pitanja

Reply #30
Evo malo i dobrih vijesti  :)

Evo slika kako sam u početku stavio osovinu propelera, u kojoj visini.



Znači to NE VALJA!

Hvala na savjetu i nacrtu u kojem položaju pravilno montirati osovinu propelera. Stvarno je razlika jaaako velika. Prije nije išao nikud nikamo, sada je prava jurilica, a samo malo spuštena osovina ;D

Znači ovako je ispravno:



CG sam namjestio na oko 30 - 35 %

Evo i kratki video za one koji su sumnjičavi oko ugradnje ferrari motora u fičeka :D

http://www.youtube.com/watch?v=W4InJyr7Ess

Ja zadovoljan  ;)

Odg: Prerada kineskog RC katamarana - pitanja

Reply #31
Cestitam majstore i da se naplovis sa Ferarijem...

 

Re: Prerada kineskog RC katamarana - pitanja

Reply #32
Sad se jos sa elisom treba poigrati i naci "onu pravu".

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk 2

Odg: Prerada kineskog RC katamarana - pitanja

Reply #33
@svrco: Hvala na čestitkama, ima da se naplovi!  :)

U planu su i druge baterije, sad su unutra 2 x 2200 mAh 3S, možda 2 x 5000 mAh. Valjda se neće u podmornicu pretvoriti sa još 400 - 500g  ;D . Sada niti neznam koliko snage troši  motor, pošto nemam čime izmjeriti. Imam AMP meter do 50A, a to mi nije dovoljno. Budem pogledao malo na HK power metre, pa nekoliko elisa raznih isprobati onda. A kako mjerite snagu? Uroniti ga u vodu i na mjestu izmjeriti koliko struje povuče? Ne postoji neki logger z kojim bi mogao u vožnji izmjeriti? Probali smo prije to izvesti z ampermetrom do 50A i paziti s gasom da ne prijeđe 50A, no samo smo uspjeli sve smočiti, jer voda leti na sve strane i ništa konkretno izmjeriti :D

Odg: Prerada kineskog RC katamarana - pitanja

Reply #34
U jebemti kaj lepo ide :)

Odg: Prerada kineskog RC katamarana - pitanja

Reply #35
eto i problem riješen...

super!!!  ;D

Odg: Prerada kineskog RC katamarana - pitanja

Reply #36
model ide fino.....
koliko je vrijeme voznje s jednom baterijom?
koliko sam primjetio baterija je 3s 2200mAh.... ispada da ako vuče 50 ampera onda imaš vrijeme vožnje od recimo 3 minute u najboljem slučaju... pri tome je baterija opterećena pražnjenjem od 25 C  ( a i sam si rekao da je potrošnja i veća od toga)

edit.. pardon... dvije baterije.. znači duplo dulje....... 6 min...




Odg: Prerada kineskog RC katamarana - pitanja

Reply #37
Nisam probao sa jednom baterijom, dvije su baterije spojene u paralelu, svaka po 2200 mAh, znači 4400 mAh ukupnog kapaciteta. Pa ono, nisam probao bez prestanka pun gas, ali tako malo do obale, par krugova, malo zezancije oko 7 - 10 min mi se čini. Neznam, to je tak ugrubo procjena, no dovoljno je malo za zezanciju. Neznam koliko struje vuče, motor je 1000W, što ispada 83A kod 12V. Naravno to opet ovisi o elisi kakva ja gore. Znam da 83A, 4400mAh i 10 min nejdu zajedno, al fora je što je prosječna potrošnja puno manja od maksimalne i najbitnije, dovoljno za provozati se malo.  ;D

Odg: Prerada kineskog RC katamarana - pitanja

Reply #38
ma naravno... najbitnije je guštanje s modelom.....

kilovat na modelčiću od cca pola metra....  to fakat je fićek sa ferrarrijevim motorom :)

i od mene dosta o toj temi.....
želim ti puno vožnji... i odplovljenih krugova.....

Odg: Prerada kineskog RC katamarana - pitanja

Reply #39
Hehe, ma ne brini ništa, i meni je sumnjivo bilo  ;D Ali dok sam vidio da je razlika u cijeni kilovatnog motora naspram nekog 300 - 500W par dolara, pa reko uzmemo kilovat, pa bumo vidli kak bude :D Sad je dobro ispalo.

Možda i nije kilovat sad z tom elisom, ali potrudit ću se da bude kilovat, ako nije  :D

Odg: Prerada kineskog RC katamarana - pitanja

Reply #40
Poz, interesira me kako ste izvadili stare osovine?????? - evo i frend mi radi to isto sa svojim, tek je izbacio elektroniku staru van pa me pita da vidimo kako ćemo izvaditi te osovine iz trupa.
Nisam vidio još kako izgleda situacija ali je sigurno nečime ljepljeno!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Prerada kineskog RC katamarana - pitanja

Reply #41
Bok!

Osovine se lako izvade, otpuste se oni mali šrajfi na imbus ključ kod osovine motora i izvuku se van prema iza zajedno sa propelerom. Na prvim postu je slika kako izgleda elektronika unutra. No mislim da si mislio pod osovina oni bužiri od osovine. Njih smo sa klještama izvadili van i kasnije sam rupe zatvorio stakloplastikom. Izgledalo mi je nešto kao hotstick to čime su ti bužiri lijepljeni za trup, no ne drži se pretjerano jako da bi mogao i ostalu plastiku oštetiti.

Odg: Prerada kineskog RC katamarana - pitanja

Reply #42
Hvala na odg. Vidio sam te osovine kod frenda letimićno pa nisam primjetio da je to ko silikon mekano! Mislio sam da je nešto kao epoxi pa reko da niste grijali osovine ili nešto tako. U svakom slučaju hvala, sinoć osovine izvađene u roku odmah i već se danas montira sve na mijesto :D
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.