Skip to main content

Topic: Racing quad - Team Hrvatska (Read 1032075 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #2250
Onda na kraju šta je best buy a šta je best za 3s 1300-1500mah ?

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #2251
A te zipice 2200 flightmax mislim da sam vidio da jazavac koristi. Bas cu ga pitati kakve su mu. Da bas moras pogoditi dobru seriju. Jer npr ova nanodrek 1300 45C koju koristim do zadnjeg mi daje ful snage , a te batke uopce ne cuvam , brijem da sam ih ubio vise puta koliko sam ih ispraznio. Mislio sam gotove su i jos rade. Zlatno pravilo kad kupujes baterije nista ispod 40C


Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #2253
Ove nisam , ali bas ovakve 1500 samo 35C sam bacio. Ako ima tko za probu, vrlo rado testiram


Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #2255
Imam ja stroj bas za te 2200. Aj budemo se jednom nasli na Preljevnici ili gdje vec da ih probam. Ionako sam u potrazi za nekim 2200 batkama

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #2256
 ;)

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #2257
Potpisujem sve što je Sekile rekao u vezi baterija.

Nažalost, Coljo pod tvojim utjecajem smo (Sekile i ja) naručili te Zippy 1500 i ispale su totalni drek.
Nakon toga naručio sam Nanotech 1300 3S 45C i to je bila potpuno druga priča.

Jednu od tih nanotech sam zaboravio skinuti sa naočala i one su ih potpuno ispraznile (ubile), batka s3e lagano
napuhnula, oživljavanje sa drugom batkom i spajanje na punjać i baterija je povratila i oblik, i normalno radi.

Što se tiče minija, ja stavljam samo nanotech, evo to je moje iskustvo koje je isto kao i Krešino.

Možda su druge serije Zippya bolje, ali ove su koma.

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #2258
Do sada sam koristio Turnigy Nano-tech 1400 mAh 40C Traxxas za malca - mislim si valjda te za autiće drže bolje i stvarno su se tako i pokazale. Imam ih 4, preko 30 punjenja i drže se ko grom na 5x4 2300 kV Cobra motorima. Minus je što se mora nalemit XT60 i nema ih na Eu skladištu, ali su mrak.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__20391__Turnigy_nano_tech_1400mah_3S_40_80C_Lipo_Pack_TRA2823_Traxxas_1_16_models_.html

Inače s Turnigy Nano tech imam najgora moguća iskustva na avio fpv modelima. Jedno fpv krilo sam skršio jer glupe i skupe nano tech u paraleli nisu mogle dati više od 30 A. U napadu bijesa nisam bacio krilo, već baterije :)

Sada sam naručio 4 kom ZIPPY Compact 2200mAh 3s 60c za ovaj 6x4,5 2000 kV miniquad - ima ih na EU skladištu, 20$ komad, inače stoji cijena 24€. Kada ih probam, javim dojmove. 
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=73395







 

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #2259
krenuh i ja u ove vode pa kratko pitanjece. Imam 3k frame, 2206 1950KV motor, cc3d, 20A ESC 5040 prop. Za sada se igram sa PIDovima i pitanje je kada letim u Altitude modu kada pustim komande na stanici quad bi se trebao zaustaviti? Naime kada ih pustim i komande se vrate u sredinu quad nastavi u onom smjeru u kojem su bile prije puštanja. Nije li to rate mode?

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #2260
Vjerojatno mislis na Attitude mode - kada pustis palice cc3d ce izravnati quad ali ce on i dalje "plutati" u smjeru ķojim je isao dok se ne umiri ili ce ga opet vjetar nagnuti itd, uglavnom nece se ukopati na mjestu


 

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #2262
thx, pročitah dosta toga na wiki openpilot ali da provjerim  :) . Je, radi se o attitude mode

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #2263
Stedio stedio i tnx to Jazavac i kopterworx, konacno se pocastio ;D
Backspin, uzmi si vremena jer stizem na setup i instrukcije :D

Odg: Blackout H mini quad- kopija

Reply #2264
Pozdrav,
dugo sam pauzirao sa letenjem, ali evo i moj mini je skoro spreman pa me zanima jedna stvar.
U kojem položaju montirate CC3D na frame? Strelica prema naprijed ili za 90 stupnjeva zakrenuto? Također sam vidio da neki montiraju CC3D tako da je USB konektor s gornje strane. Kakva su iskustva? Ako tko ima kakav savijet bio bih zahvalan.


Vlatko