Skip to main content

Topic: trimovanje modela i dual rate (Read 2472 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

trimovanje modela i dual rate

*emu misha
Model (zagi "crvendac") sam natrimovao sa iskljucenim dual rate-om, a posto sam napravio takav raspored stopera i horni, sposoban je napraviti jako brz rol i loop. Ali kada ukljucim dual rate radi laganijeg jedrenja model pocne da pada na jedno krilo i ponire. CG je 21cm, gradnja je klasicna prema nacrtima.


Da li postoji nacin da ga malo umirim sa dual-rate_om?
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: trimovanje modela i dual rate

Reply #1
isprogramiraj dual rate kao sto si napravio i sa normalnim modom (isti trim) i onda samo smanji otklone i stavi eksponenciju.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: trimovanje modela i dual rate

Reply #2
Mozda sam trebao da dodam da koristim HK 6 kanalnu 2.4GHz stanicu :)
Dual rate sam stavio na 40%. Veceras cu da provjerim sta tu jos ima da se "prochachka" :)
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: trimovanje modela i dual rate

Reply #3
pa koliko mi je poznato, kada se pali/gasi dual rate a palice stoje u neutrali, serva se ne smiju pomaknuti sama od sebe ni milimetar,
što se očito događa kod tebe jer počne ponirati i zakretati u stranu naglo.

dakle ako si ga istrimao da jedri ravno bez da držiš palice, kada upališ dual rate, ništa se ne bi trebalo dogoditi samo od sebe,
osim ako mičeš palicama, da otklon bude manji.

daj provjeri jednom još na zemlji jel ti tako radi sve.