Skip to main content

Topic: LiPo baterije nesigurne, LiPO-BAG nedovoljna zaštita. (Read 30667 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: LiPo baterije nesigurne, LiPO-BAG nedovoljna zaštita.

Reply #90
Super, opet sam shvatio da nista ne znam :) hvala na smjernicama, pitam jos zs detalje kad bude vrijeme.
Ma uzmeš iCharger ili barem njegovu Truljnigi kopiju "Reaktor"  i miran si dok ne poželiš neki jači !

Usput, ovo je slika iz jednog posta na Friku: lijeva hyperionka je stara oko 5 god i sada je negdje na granici potrošenosti (veli oko 10 mOhma). Na njoj se vidi crvenim markerom napisano 4, znači da je bila toliko kada sam je kupio. Ona sa desne strane, niti nakon 'uhodavanja' nije pokazala da je vrijedna spomena.

http://www.flyfreak.net/elektronika-i-baterije/zippy-compact-tj-zdippy-za-naivne/?action=dlattach;attach=89725;image

Usput, drago mi je da se ova tema povremeno oživi, da ljudi napišu svoja negativna-pozitivna iskustva, stave sliku zgorenih baterija i tako. Želja mi je bila podići kolektivnu svijest frikova da paze što rade sa LiPo baterijama!

Damir

Odg: LiPo baterije nesigurne, LiPO-BAG nedovoljna zaštita.

Reply #91
Kad smo kod lipica, pratim ove teme, jer nebih se zelio dovest u situaciju da zapalim nesto :)

Uglavnom, sta sa lipicama koje su gotove? Ekipa ih razvali sjekirom, i slicno. Ja to ne radim. Di ih skladistiti, bacit? Ispraznit do kraja? Bacit u kontejner za baterije?

Jednu novu 10000 mAh sam nedavno bacio skup s modelom u polje. Tu nebum nikad zaboravio, al neispravne zato budem.

Inace, isto sam vlasnik reaktora 300W i zadovoljan sam. Testirao sam ga na umjerenom instrumentu, i tvornicki je bio odlicno kalibriran. Punim uglavnom batke 5000 i 10000 mAh, sa 5 i 10A, sa DIY napajanjem od racunala, zasad. Kasnije planiram kupit ono plavo 350W sa HK, tek tolko da max iskoristim punjac, i radi tog jer je lakse i bolje za prenosit od ovog od kompa.

Odg: LiPo baterije nesigurne, LiPO-BAG nedovoljna zaštita.

Reply #92
Super, opet sam shvatio da nista ne znam :) hvala na smjernicama, pitam jos zs detalje kad bude vrijeme.
Gle, ima još jedna stvar koju ti moram iskreno priznati: Truljnigi  Reaktor punjači jesu rebrandani iCharger i jeftiniji su!
No kako znamo one poslovice: koliko para - toliko muzike, para vrti tamo gdje burgija neće, para du** vrti i ona genijalna 'sudac fučka koliko mu platiš' - jasno da Reaktor nema kvalitetu originalnog iChargera !

Evo ti i moj primjer na slici: kada sam pokrenuo Reaktor, nakon 2 dana izgubile su se donje dvije linije matrice... uzrok je bio u tome što onaj minijaturni flat-kabel za spoj sa display-em nisu dovoljno dobro 'uštekali'...
Eto toliko,
Damir.