Skip to main content

Topic: Turnigy Accucel-6 50W 6A  (Read 17735 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Turnigy Accucel-6 50W 6A

pozdrav!

narucio sam si ovaj gore navedeni punjac,evo i link
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7028

on nema dodatni adapter ali
ja ih imam par doma od razno raznih uredjaja
pitanje je vezano uz Ampere
svi su 1.0 A osim jednog koji je 1.5 A

a punjac podrzava sve koji su izmedju 1do 6 A

sta to znaci da ce mu trebat duze vremena da napuni bateriju ili nesto sasvim drugo???

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #1
Mislim da ti to znači da nećeš moći puniti strujom jačom od 1A (ako i to uspije), ako ti se ne žuri OK ali mislim da ćeš ipak morati potražiti nešto jače (Ispravljač za notebook ili prepravi napajanje od kompa)
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #2
Prvo uvjeri se da ti izvor daje istosmjerni napon , dakle DC, nikako AC;
drugo Accucell će ti raditi sa naponima od oko 11 V pa do 17 V, inaće pišti i nema koristi,
treće, uvjeri se da priključak ima ispravan polaritet da ne bude pirotehnike (iako ima zaštitu od revesnog polariteta, jednom mi je zaista pomoglo);
četvrto, ako je max struja 1 A, ipak je to malo, ako puniš batku od recimo 2S 2200 , trebati će ti skoro 3 sata (uvijek postoje gubici kod punjenja).
osobno, mislim da izvor ispod 2 A za ovaj punjač nema smisla, dakle adapteri za stare notebook ili slićno od 2-3 A su najbliže potrebama.

Damir

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #3
punjac od laptopa nisam uspio naci ovi novi su svi 18v a to je previse

stare punjace niko ziv nema zvao servise i trgovine ali nista

ako je 3 sata punjenja ok to je pun k ali naspram ovog oriđiđi esky koji puni 6 sati to je puno bolje


Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #5
ma gledao i to ali neznam dali bi bas poslije imao muda to ustekat u struju jedino da pitam nekog od ukucana

nasao sam upustva kako to napravit al necu se upustat u to

thx  ;)

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #6
pa ne moraš preraditi napajanje,
(makar ne govorimo o nekom bolesnom tuningu, samo spojiš zelenu žicu sa bilo kojom crnom, i ono se upali, that's it  :) )




neka jako jako stara iz doba 486 su imala i svoj prekidač na kabelu preko kojeg se palilo, bez pobude sa MBO.

a možeš jednostavno uzeti 12V sa molexa iz tvog kompa koji radi.





znači jedna žuta je +12V, i crna je 0V,  razlika potencijala je 12V i to je to.

ako se odlučiš a zapneš, samo pitaj, objasnim ti sve što treba.

nema straha, pc napajanja imaju više zaštita, i od kratkog spoja, prevelike amperaže itd....


imaš i lijepih muško/ženskih molex konektora za kupiti pa jedan kraj prepraviš za adapter a drugi uštekaš u jedan slobodni u kompu, i tako napajaš taj punjač...
kada si gotov samo ištekaš iz kompa i nema nikakvih tragova niti posla oko ponovnog prespajanja... a sve je100% sigurno.

6kn

http://www.links.hr/index.php?naziv=Kabel+4-pin+-+3-pin%2C+molex%2C+SHARKOON&option=artikl&id_kategorija=05091209&id_artikl=050.912.035


ja upravo tako planiram spojiti svoj novi adapter, pošto ne mislim kupovati 300W napajanje za njega a komp ima 500W neiskorištenih...
jasno, ne bu išlo sve preko 1 molexa, ali s accucellom neka te to ne brine, ti možeš povući maks 5A, molex to ne bu ni osjetio.

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #7
pa ne moraš preraditi napajanje,
(makar ne govorimo o nekom bolesnom tuningu, samo spojiš zelenu žicu sa bilo kojom crnom, i ono se upali, that's it  :) )




neka jako jako stara iz doba 486 su imala i svoj prekidač na kabelu preko kojeg se palilo, bez pobude sa MBO.

a možeš jednostavno uzeti 12V sa molexa iz tvog kompa koji radi.





znači jedna žuta je +12V, i crna je 0V,  razlika potencijala je 12V i to je to.

ako se odlučiš a zapneš, samo pitaj, objasnim ti sve što treba.

nema straha, pc napajanja imaju više zaštita, i od kratkog spoja, prevelike amperaže itd....


imaš i lijepih muško/ženskih molex konektora za kupiti pa jedan kraj prepraviš za adapter a drugi uštekaš u jedan slobodni u kompu, i tako napajaš taj punjač...
kada si gotov samo ištekaš iz kompa i nema nikakvih tragova niti posla oko ponovnog prespajanja... a sve je100% sigurno.

6kn

http://www.links.hr/index.php?naziv=Kabel+4-pin+-+3-pin%2C+molex%2C+SHARKOON&option=artikl&id_kategorija=05091209&id_artikl=050.912.035


ja upravo tako planiram spojiti svoj novi adapter, pošto ne mislim kupovati 300W napajanje za njega a komp ima 500W neiskorištenih...
jasno, ne bu išlo sve preko 1 molexa, ali s accucellom neka te to ne brine, ti možeš povući maks 5A, molex to ne bu ni osjetio.

kolega pomalo  ;D
ja sam gledao neku shemu ono je izgledalo 15 puta kompliciranije nego ovo

ako sam dobro shvatio s molexa mi treba zuta i crna kao masa ili ti minus i to je to????

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #8
žuta je 12 volta, crna je 0, to je sve kaj ti treba
grana na napajanju daje daleko preko 5a kolko ti treba za maksimalno punjenje na ovom punjaču tak da se za to ne trebaš brinuti
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #9
jack koji ide u akucel ima 2 zice jedna je totalno crna druga isto ali ima bijelu liniju po sebi
koja ide na zutu a koja na crnu?

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #10
pa multimetrom najsigurnije,
prije nego precvikaš taj kabel kojim napajaš sada akucell skini izolaciju s jedne i druge žice (u razmaku par cm da se ne dotaknu jasno)
i onda multimetrom vidi koja je plus,
jer kinezima nije za vjerovati kada se radi o oznakama, znaju oni i na crvenu staviti minus a crnu plus...

ako imaš neki kabel već prerezan pa ne znaš kako spojiti,
onda multimetrom vidi koja od te dvije žice je u kontaktu sa središnjim dijelom jacka koji ide u akucel,
to je plus i tu žicu spajaš na žutu od molexa.

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #11
evo sta sam ja gledao kako to napravit od napajanja
http://web2.murraystate.edu/andy.batts/ps/POWERSUPPLY.HTM

cim sam vidio da moram nesto lemit,kupovat neke el. elemente itd odustao

ali ovo zuta i crna  zica zalemis to mi se vec svidja i najbitnije jednostavno je za napravit a i besplatno

a sta s amperima??? tamo pise Charge Current Range: .1~6.0A




Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #12
to je struja kojom možeš puniti,
ukratko: ne brini oko toga, molex mu može toliko isporučiti.

punjač može najviše dati 50W van,
pa sad bilo to cca2A na 6S, 4.5 na 3S ili 6A na 1S... svejedno,
jer tokom svega toga on ne traži više od 5A sa 12V ulaza.

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #13
odlicno
hvala ti na pomoci
javim rezultate kad isprobam sve to  ;)

Odg: Turnigy Accucel-6 50W 6A

Reply #14
Dal netko od ekipe ima takav punjač a da mu je prhnul, treba mi ulazni Mosfet 4468, ili gdje nabaviti  takav