Skip to main content

Topic: problem pri lemljenju po bateriji (Read 9980 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

problem pri lemljenju po bateriji

pozdrav!!

evo valjda od stalnog mrdanja zica s baterije mi se otkinula jedna zica (zuta) i baterija se nemoze puniti

raskupuso sam bateriju i probao zalemit tu zicu ali nema sanse da se zalemi, stari lem na bateriji je nemoguce otopiti valjda je tvornicki premazan sa necim

dajte mi neki savjet kako to zalemit,probao sam i novi lem dodat ali jednostavno se ne hvata za stari

svaki savjet je dobro dosao

Odg: problem pri lemljenju po bateriji

Reply #1
koliko ti je jaka lemilica?

ako je lem veči, možda ne može zagrijati dovoljno da se rastali...

ako si iz Zga, posudim ti ja neku s kojom lemim deblje kabele za batke itd,
a imam i plinsku s kojom se tek svašta može rastaliti  ;D

Odg: problem pri lemljenju po bateriji

Reply #2
koliko ti je jaka lemilica?

ako je lem veči, možda ne može zagrijati dovoljno da se rastali...

ako si iz Zga, posudim ti ja neku s kojom lemim deblje kabele za batke itd,
a imam i plinsku s kojom se tek svašta može rastaliti  ;D

imam dve lemilice i s nijednom nisam uspio
jedino kod frenda probat sa puhalicom jos

Odg: problem pri lemljenju po bateriji

Reply #3
za prvu ruku probaj s obadvije odjednom....
malo kapni tinola na lemilice da transfer topline bude bolji.

Odg: problem pri lemljenju po bateriji

Reply #4
Ma ide lemljenje....samo moraš imat debel vrh 6-8 mm i malo zgrijat žicu tj lemno mjesto i da vidiš sve se otopi...
orginal lem je sigurno sa srebrom (rohs) zato mu treba veća temperatura ili duze vrijeme grijanja...ali samo debel vrh i to je to..

Odg: problem pri lemljenju po bateriji

Reply #5
Mislim da nema šanse da to zalemiš - iako će ti naizgled držati, ustvari ćeš dobiti hladni lem. Mislim da materijal od kojega su izradjeni kontakti na bateriji jednostavno ne hvata lem.

Rješenje:

U koturaškoj ulici u pogonu Croatia-baterija navodno još ima radionica u kojoj radi neki čiča - ono što je bitno jest da čiča ima aparat za točkasto lemljenje s kojima se ovakve stvari rade...I navodno da je spreman napraviti uslugu za 20tak kunića....

eto, informacija je neprovjerena, ako budeš išao pls. javi jesi li uspio....i ja negdje imam bateriju sa sličnim problemom (točnije, od dvije sam sastavljao jednu)...

Tomislav.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: problem pri lemljenju po bateriji

Reply #6
Nije da reklamiram, ali uvijek su bili susretljivi i napravili mi uslugu (točkasto zavarivanje kontakta i sl.) :

http://baterije-zagreb.hr/baterije/

D.

Odg: problem pri lemljenju po bateriji

Reply #7
prije nekoliko dana sam imao isti slučaj...jedna od balans žica mi se odvojila od baterije tako da je nisam mogao balansirati, ali sam i dalje mogao puniti bateriju...vejrujem da je i kod tebe isti slučaj jer spominješ žutu žicu tako da prepostavljam da je riječ o balans žici...
 
ja sam to riješio bez problema s klasičnom lemilicom zagrijanom na 400 stupnjeva..nakon toga sam to sve lijepo zalio vrućim ljepilom koje je onda odmah uhvatilo i razrezanu opnu - bužir što god već je - ispod koje su spojevi...sada je sve skupa jako čvrsto i balans žice ne mrdaju kao i prije... ;)
 
 
lp
 
Toni
 
 

Odg: problem pri lemljenju po bateriji

Reply #8
Mislim da nema šanse da to zalemiš - iako će ti naizgled držati, ustvari ćeš dobiti hladni lem.
Mislim da materijal od kojega su izradjeni kontakti na bateriji jednostavno ne hvata lem.


ma ne lemi on na metal od batke, to jasno ne bi išlo samo tako  :)
nego on želi zalemiti (malu balans) žicu na već postojeću kuglu lema, samo ju nije uspio otopiti...



---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nije da reklamiram, ali uvijek su bili susretljivi i napravili mi uslugu (točkasto zavarivanje kontakta i sl.) :

http://baterije-zagreb.hr/baterije/

D.


za 4 minute i 25 kn zavare točkasto(po 3x na svakom kontaktu), spoje konektor za RX i zapakiraju u plastični omot,
uz jeftinjake sa Hk-a, dobije se veći kapacitet od Hiteca  za duplo manje pare (1300 vs 2200+, provjereno na dischargeu punjača) ideš  ;D
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10456




Odg: problem pri lemljenju po bateriji

Reply #9
hvala na pomoci svima, nisam iz zg,ali pogledat cu dali u puli netko radi to sto ste mi predlozili
hvala jos jednom  ;)

Odg: problem pri lemljenju po bateriji

Reply #10
pitanje je samo snage lemilice.. no sa običnom pištolj lemilicom to ide bez greške... čak sam razdvajao ćelije i ponovno spajao... a ovo pucanje balans žica je pod normalno...
puno pomaže da staviš malo žice za lemljenje dok se ne rastopi..

Odg: problem pri lemljenju po bateriji

Reply #11
rijeseno i radi

deblji vrh je bio rjesenje,
ja sam jucer pokusavao s malo tanjim vrhom pa to niej islo posto je veca podloga koju je trebalo otopiti

uglavnom rijeseno hvala svima na pomoci