Skip to main content

Topic: OSRC@Linux Power - nova generacija RC upravljanja (Read 16201 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: OSRC@Linux Power - nova generacija RC upravljanja

Reply #15
a gdi se pribilježimo za koju
dx9-xd8-gobac630

Odg: OSRC@Linux Power - nova generacija RC upravljanja

Reply #16
Poučen razvojnim putom sličnih projekata, primjerice: http://www.o24rcp.org/index.php?lng=en , vjerojatno ni ovaj neće ugledati svjetlo dana u doglednoj budućnosti. Čini se da velika večina modelara zazire od open/free rješenja. Osobno, rado bih se upustio u rad na takvom projektu kada bi mi vrijeme dopuštalo, iako bih vrlo vjerojatno korisnike gotovog rješenja mogao nabrojati na prste jedne ruke .
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: OSRC@Linux Power - nova generacija RC upravljanja

Reply #17
Diogen razvoj bilo kakvog projekta kosta pun k para pa tako i ovo, tip je krenuo sam sve financirat pa jbg ispraznio kesu i nasao ekipu koja ce donirat kikiriki, naravno uz odredene uvjete, cak me i cudi da sam razvoj takve igracke i nije pretjerana cifra jer gledajuci da komad PCB plocice dimenzija 5×5cm za neki debilni sklop je recimo od 50-100€, znaci razvoj samo proto boarda;
Imao sam prilike imat u ruci prototip DOKING-ov prototip ploce za upravljanje senzorima pokreta na stroju za razminiranje, taj komad vitroplasta sa malo stampanih veza dimenzija nekih 10×20cm kosta 25.000KN u prototip verziji, tako da je i ova stanica totalna nauka za uskladit sve na njoj, uzasno puno vremena uzima i zivaca a boga mi i para ko govna;
Kad bi se sad napravila takva stanica, garantiram da bi sutra prodao 100 komada ko od sale, bili oni bedaci ili ne, jbg ti bedaci imaju para

Odg: OSRC@Linux Power - nova generacija RC upravljanja

Reply #18
ma ja bi se svejedno pribilježio , treba dati podršku pionirima.... nije lako nekaj započeti i staviti na hrpu pa još da fino radi....
a poslje svi znaju pričat kak bi i oni to mogli,  baš , baš ...
dx9-xd8-gobac630

Odg: OSRC@Linux Power - nova generacija RC upravljanja

Reply #19
Dečki, dajte se malo scoolirajte: tip nešto mulja, prvo je najavio projekat i rekao da mu treba 15000$ za nastavak, a ako ne sakupi taj novac do početka rujna (IX, 2011.), da vraća donacije ! Na kraju nije sakupio niti 4000$ i nije vratio pineze, nego je rekao 'da mu je to dovoljno za nastavak projekta u nekom obimu' ili slićnu izmišljotinu.

Pogledajte samo topic na grupsima:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1465761

..postavili su mu tucet vrlo konkretnih i zanimljivih pitanja i uvijek je dao isti odgovor: 'uzeti ćemo to u obzir'... na kraju je netko lijepo primijetio: 'vaporware'.  :D


U biti niti 3000 hotova na grupsima, a dignuo je 4000 soma dollara bedacima, nije loš rezultat, dolar po kliku... treba to znati !
(ako je točno da je dignuo 3325 $ )

Svaka čast njemu i bedacima koji su platili ! Headshot !

Damir

Damire,
ovdje Gradjani jako rado pomazu-Doniraju pa i jako veliki Projekti su Donacijama podignuti,
malo se tu zna koliko su Amerikanci spremni da pomognu Financiranje koje kakovih projekata i ako ne polazu paznju na detalje,
Primjer, ovdje postoji ogromna Bolnica za ljecenje tih koji nemaju zdravstveno Osiguranje,malo neka Crkva da u svome sastavu nema Ambulantu u kojoj Doktori 2-3 puta u Tjednu vrse preglede a ne kosta nista ili das tek nesto simbolicno,
ovaj slucaj kod nas tu ne bi prosao a ovdje je tako nesto sasvim normalno,
Parkplacevi svih Crkava su krajem Tjedna puni a nakon Mise se svi skupe oko Stolova punih Hrane i Pica a Svestenik objavi,tome i tome treba Pomoc te vrste pa tko moze i uvijek se nadje njih vise koji su spremni,
za naci zaposlenje i sl.
mnogo primjera mogu da navedem ali i neke za koje ce mi se malo vjerovati.
Poz.Iv

Odg: OSRC@Linux Power - nova generacija RC upravljanja

Reply #20
Damire,
mislim da bi sistem bio slican lociranju Mobitela ako je ukljucen

poznavalac si toga Podrucja ali mislim da tu bude nesto
poz.Iv


Odg: OSRC@Linux Power - nova generacija RC upravljanja

Reply #22
pa ovo bi mogla biti moja nova stanica ako se pokaže da radi dobro i da će za nju biti prijemnika i ostalog, bar neko vrijeme.
A ne da mi se firma za godinu dana raspadne i onda podrška nula dijelovi nema prijavnici nema.
Ali jako mi se sviđa sve to skupa a najviše zbog dometa koji je više nego dovoljan za FPV

Odg: OSRC@Linux Power - nova generacija RC upravljanja

Reply #23
vec sam u kontaktu s njima, MX20 je prodana tako da je definitivno ovo next na listi kupnje ;)

Odg: OSRC@Linux Power - nova generacija RC upravljanja

Reply #24
Nisam ni znao da je to ipak napravljeno, visoko na listi. Cekam samo potvrdu da sve radi kako pise.
Jos ako mi je dovoljan JR adapter da mi stima od T9x modul ( imam hrpu rx), nemam puno misliti.

Odg: OSRC@Linux Power - nova generacija RC upravljanja

Reply #25
samo da ne bude zabune ovaj donji display je extra tako da ovakva verzija kakva je na slici je cca 1100€

Odg: OSRC@Linux Power - nova generacija RC upravljanja

Reply #26
I bolje, ovo mi je grdo (mislim nije ružno, nego ne djeluje baš praktično)
Sviđa mi se :) Aj jedva čekam da netko tu kod nas kupi da bacim oko :)
MAK Zapad

Odg: OSRC@Linux Power - nova generacija RC upravljanja

Reply #27
a ja sam taman kupil dx8 i ženi obečal da nebum više mjenjal stanice  :'( :'( :'(
dx9-xd8-gobac630


Odg: OSRC@Linux Power - nova generacija RC upravljanja

Reply #29
Imam par pitanja ako netko zna.

Nisam nasao manual.

Od ona tri ponudjena modula s prekidacima na LS6 kakav je to prekidac, ne vidim koji je s vise stanja, recimo za flight mod (take off, landing, ...).

Nema slike FPVC plain i da li radi bez toga ( FPV bi kupio u 2 fazi)
Da li radi bez shoulder modula?

700 E ako sam dobro shvatio je minimum bez modula i recivera
oko 800-900 za normalno stanica + modul + rx + shoulder prekida